Nové dotace na elektroauta - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Nové dotace na elektroauta, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Automobily s elektrickým pohonem v Německu už nejsou jen experimentální auta nové doby, ale stává se z nich reálná dopravní alternativa. Proměna automobilové krajiny však probíhá pomaleji, než současná vláda slibovala ve svém programovém prohlášení.
O patnáct procent loni vzrostl v Německu prodej automobilů s alternativním pohonem, což také výrazně přispělo k tomu, že se po celé Evropě zvýšil prodej elektromobilů. Každé osmé auto prodané loni v Evropě mělo elektrický motor. Není to ale úplně přesné, protože i vodíkový pohon je vlastně napojen na elektromotor. Je proto důležitější sledovat alternativní pohony jako celek včetně hybridních aut, která dokážou kombinovat elektriku a klasický pohon, anebo auta na plynový či vodíkový pohon.
Téměř tři čtvrtiny nových aut v Česku kupují firmy. Právě na nich z velké části závisí, nakolik a jak rychle přejde silniční doprava na elektřinu. Často bývá prvotním hybatelem osobní nadšení manažera, jako tomu bylo v české slévárně a lisovně Beneš a Lát.
Počet elektromobilů na evropských silnicích v posledních letech roste. V České republice tento trend zatím tolik patrný není. Jaké země stojí v čele automobilové revoluce, a kde se nástup elektromobilů naopak odkládá?
ČEZ se řítí do období mimořádné prosperity. Analytici očekávají násobný nárůst dividend. Investiční kuchařka v časech stagflace. Ekonomové sázejí na trezory ČNB, bondy i na nezávislé akcie. Zellmer přebírá otěže ve Škodovce. V době plné strastí má automobilku vrátit na výsluní. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a důležitým informacím ze světa byznysu ...
Evropa se musí odstřihnout od putinovského Ruska. O to rychlejší musí být její transformace k zelené ekonomice, tedy i elektromobilům, zdůrazňuje v exkluzivním rozhovoru pro deník E15 jeden z nejvlivnějších evropských úředníků Henrik Hololei. Muž, který připojil rodné Estonsko k Evropské unii a ukrajinskou bikoloru ke svému saku. „Lidé řeší, jak drahý je život v Evropě. Správně bychom se ale měli ptát, co stojí život mimo ni,“ říká Hololei, generální ředitel Evropské komise pro dopravu a mobilitu.
Češi na slevy slyší, ať už jde o jogurty, televizory, nebo dovolené u moře. Co když ale dojde na něco mnohem většího, třeba elektromobil za milion? Pohled za hranice ukazuje, že Evropané vzali státní dotace na nákup elektrických a hybridních aut útokem, takže vlády už s nimi musejí brzdit. V Česku se masivnější podpora teprve chystá, na běžné spotřebitele však mířit nebude.
Elkov elektro je pro elektrikáře totéž, co pro fotbalisty Adidas, vysvětluje manažer obchodu Timur Mingisultanov sílu značky, pro níž pracuje. Velkoobchod s elektromateriálem a svítidly má síť 30 prodejních skladů po celém Česku a jeho tržby neustále rostou.
Německo je zemí automobilů. Automobilový průmysl zaměstnává kolem 800 tisíc lidí. Obrat k elektromobilům, kterým právě teď procházejí největší automobilky světa včetně všech německých, je pro Němce něco jako velká průmyslová revoluce, která vždy vyvolává naději v inovacích, ale i strach na pracovním trhu. Ne všichni jsou tedy z prudkého obratu k vozům s elektrickým pohonem nadšeni.
Na českých silnicích se objevuje čím dál více osobních elektroaut. Ve světě už ale baterie pohání i statisíce městských autobusů nebo lehkých dodávek.