nove investice na slovensku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nove investice na slovensku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V dalším díle našeho seriálu o budování start-upu se podíváme na téma expanze do zahraničí. Jak na to? A jaké jsou zajímavé destinace a příklady českých start-upů, které už do světa vyrazily?
Od začátku roku vzniklo v Česku několik nových realitních fondů spravovaných zkušenými investičními harcovníky. Ti sázejí na obavy bohatších Čechů z inflace. Mezi fondy jsou i hráči zaměření na přebírání nemovitostí v problémech nebo na zanedbané objekty, které po renovaci skýtají šanci na vyšší výnosy.
Zájem o produkci vlašimské muničky Sellier & Bellot teď roste především ve Spojených státech a v jihovýchodní Asii. Šéf firmy Radek Musil předpokládá, že poroste i letos. „Kupodivu i poptávka v Evropě z civilního sektoru je stále na stejných číslech, byť jsou v řadě zemí zavřené maloobchody a střelnice,“ říká. Firmu čeká jednání s českým ministerstvem obrany o nové rámcové smlouvě, dosavadní za tři miliardy korun vyprší příští měsíc.
Největší majitel skladů a průmyslových hal v Česku CTP Group zvažuje expanzi na africký kontinent. Má záměr investovat mezi 300 až 600 miliony dolarů během příštích pěti let. V korunách by se tak investice mohla vyšplhat až na 12,8 miliardy. Zakladatel a majitel CTP Remon Vos o záměru informoval na setkání s egyptskými politiky, uvádí stránky egyptské vlády a místní média.
Dálnice D11 v úseku Hradec Králové – Smiřice sice ještě není hotová, avšak pozemky u jednoho z budoucích sjezdů si již nyní vyhlédl jeden z největších provozovatelů supermarketů. Pracovat v plánovaném logistickém centru má devět set lidí.
Dnes uplyne právě třicet let od vzniku Visegrádské skupiny, tedy aliance postkomunistických států střední Evropy, do které vedle Česka patří Slovensko, Polsko a Maďarsko. Zatímco na kulturní či politické úrovni spolupráce tohoto uskupení celkem funguje – třeba když se čtveřice postavila zbytku EU kvůli povinnému přerozdělování migrantů – v oblasti byznysu Visegrád podle odborníků už tak důležitý není. „Ekonomický význam těchto tří zemí dohromady je pro Česko zhruba dvakrát menší než význam Německa,“ ...
Obchody se sportovním zbožím zůstávají kvůli pandemii stejně jako skiareály uzavřené. Odbyt outdoorového vybavení a lyžařských kolekcí oblečení je přes internet mizivý. „Nějakou částečnou státní podporu na nájemné v obchodních centrech jsme získali. Dotace ale pokryjí osmnáct procent nákladů. Chybějí nám vyšší desítky milionů v tržbách,“ konstatuje majitel společnosti Alpine Pro Václav Hrbek.
Silné realitní skupiny vybudují na moravském brownfieldu nedaleko Kroměříže první vícepatrový sklad v Česku. Logistické centrum by mělo být prošpikované roboty a automaty. O pronájem se zajímá světový e-shop číslo jedna Amazon.
Společnosti Pietro Filipi a Kara jsou od pondělí v insolvenci, kam je poslal kvůli neudržitelné finanční situaci jejich majitel Michal Mička. Jednání s investorem se nezdařila, uvedl mimo jiné. Slovenská firma Ozeta a Otto Berg patřící do portfolia slovenského finančníka Jozefa Špirky má však i nadále o značku Pietro Filipi zájem a bude o ni usilovat.
Pandemie tvrdě zasáhla automobilky i jejich zavřené autorizované prodejny. Systém fungování vztahů výrobců a dodavatelů se bude muset změnit, aby byl dostatečně efektivní. „Zatím platí, že v cizině obvykle vyrábějí nejrůznější součástky v tak velkém množství, že je prodají o tři koruny levněji než ten, kdo je produkuje u našeho areálu,“ říká šéf Toyoty ČR Martin Peleška, podle něhož, když se ekonomika rychle neotevře, je ve vážném ohrožení pětina dealerství všech značek.