nové kancelářské budovy v praze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nové kancelářské budovy v praze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Správa železnic má v rukou pravomocné stavební povolení pro rekonstrukci nádraží na pražském Smíchově a v následujících dnech by měla vybrat zhotovitele první části stavby. Smíchovské nádraží, jehož nynější budova stanice byla postavena v padesátých letech minulého století, tak nyní čeká zcela zásadní proměna. Odhadované náklady na celou stavbu jsou 4,1 miliardy korun. V budoucnu by se nádraží mělo stát součástí dopravního terminálu, který plánuje hlavní město.
Jedním z největších trendů současnosti je udržitelnost a té se chce držet i společnost UBM. V jejím pojetí se rovná výstavbě ze dřeva, která je v České republice stále na svém začátku. Třetí etapa projektu Arcus City, kterou se UBM chystá zahájit už letos na jaře, přinese vůbec první pražské bytové domy ze dřeva. „Jakýkoliv projekt se v současnosti chystáme koupit, tak se vždycky koukáme na to, jestli je možné ho stavět jako dřevostavbu. Je to jedno z kritérií, které rozhoduje o tom, jestli bude nebo ...
Žně, které developeři v posledních letech zažívali, jsou u konce. Inflace, rostoucí ceny energií, drahé hypotéky a také několikanásobně dražší financování projektů ochladilo trh s byty natolik, že i největší hráči začínají odkládat projekty na lepší časy. „V Praze bude zahájena zhruba třetina bytů oproti minulým letům,“ říká v rozhovoru pro E15 šéf developerské společnosti Finep Tomáš Pardubický. Lépe na tom teď podle něj budou hráči, kteří už v posledních letech nasměrovali pozornost k nájemním bytům. ...
Opustit stávající sídlo v budově ministerstva dopravy na nábřeží Ludvíka Svobody se Českým drahám v minulých letech opakovaně nedařilo, dopravce proto chystá nový plán, odlišný od předešlých. České dráhy v příštích měsících předloží ministerstvu dopravy návrh, podle kterého by vložily své brownfieldy na Florenci nebo v Holešovicích v hodnotě stovek milionů korun do společného projektu s developerem. Ten by vzešel z veřejného tendru a na dnes nevyužitých pozemcích by postavil nejen sídlo pro dráhy, ale až ...
Starý šmrnc a moderní střeva. Tak by se dala charakterizovat již dva roky probíhající rekonstrukce známého konstruktivistického Paláce Dunaj na Národní třídě. Ta by měla být letos konečně hotová; jedna z nejprestižnějších adres v Praze pak získá další nové nájemníky. Patnáctiletou smlouvu už podepsaly i dvě významné evropské instituce.
Ceny bytů klesnou o desítky procent. ČNB by měla více investovat do akcií. E-shopy budou krachovat. Český autoland stále dokáže vydělat. Přinášíme vám výběr rozhovorů, které jsme letos dělali s miliardáři a šéfy klíčových českých společností. Jaké jsou jejich názory a předpovědi?
Zatímco trh s byty postihla krize už koncem léta, komerční nemovitosti pocítí dopady naplno v roce 2023. Velké obchody s kancelářemi, nákupními centry či s průmyslovými areály se dojednávají dlouhé měsíce, a tak trh reaguje se zpožděním. Podle realitních poradců letos nastane nejsilnější tlak na snižování cen od vypuknutí finanční krize v roce 2008. V některých případech budou prodávající nuceni slevit až o třetinu.
Dokončený projekt Dock české developerské skupiny Crestyl zásadně změnil lokalitu na obou březích slepého ramene Vltavy v Praze. Někdejší brownfield zmizel a místo něj vyrostl komplex luxusních bytů a pěti kancelářských budov. Na výstavbu poskytly peníze i německé banky Deutsche Pfandbriefbank (pbb) a Helaba. Skupině Crestyl teď daly další investiční úvěr přes 1,5 miliardy korun na refinancování projektu Dock In Five. Ten představuje poslední, pátou administrativní budovu, jež byla dokončena v květnu.
Kdo chce mít kancelář, bude si za ni muset v novém roce velmi pravděpodobně připlatit. A možná i výrazně. Nájem nejen kanceláří, ale i obchodů nebo průmyslových hal zdraží kvůli inflačním doložkám ve smlouvách právě o úroveň inflace, která dosahuje zhruba 18 procent. Spolu s výrazně vyššími náklady na energie a zdražujícími servisními poplatky tak podle odborníků vzniká na trhu nevídaná směska.
Pandemie a hned poté válka na Ukrajině následovaná energetickou krizí vyladily do nové podoby připravované kancelářské projekty. Vytápění plynem ustupuje ve prospěch tepelných čerpadel, elektřiny a fotovoltaiky. Vzduchotechnici zase zapracovali na kvalitnějších filtrech nebo na bezpečnějším oddělení vzduchu přicházejícího zvenku a toho už proudícího uvnitř kanceláří. Úprava projektů však v některých případech odsunula jejich realizaci.