nové ruské dopravní letadlo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nové ruské dopravní letadlo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Letiště Václava Havla chystá největší investici ve své historii. Na rozšíření Terminálu 2 vynaloží v příštích letech přes třicet miliard korun. Podle předsedy představenstva státem ovládané společnosti Jiřího Pose nemá „Ruzyně“ na vybranou, jelikož konkurenční letiště v sousedních zemích rychle expandují. „V nejnáročnějších letech mohou investice převýšit i pět miliard korun ročně,“ říká v rozhovoru pro e15.
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdříve vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… I takové symptomy má pásmová nemoc neboli jet lag. Nyní souhrnně v novém přehledu ze světa letecké dopravy na e15.
„Stryj má do budoucna obrovský byznysový potenciál,“ je přesvědčený Andrij Stasiv, místostarosta zhruba šedesátitisícového města na západní Ukrajině. Na starosti má hospodářský rozvoj regionu, ve kterém žije více než sto tisíc obyvatel. Podle něj by se západní firmy včetně českých neměly bát vstoupit na ukrajinský trh. „Když si u nás otevřete továrnu, pomůžete nám zastavit ruské agresory,“ říká Stasiv v rozhovoru, který vznikl v rámci reportážní cesty e15 na Ukrajinu.
INFO.cz| Říjen bude patrně nejteplejší měsíc v historii Evropy. V krajně napjaté situaci se zásobováním plynem je to požehnání; nezbytných úspor, ke kterým EU nabádá všechny občany Unie, dosáhneme docela bez námahy. S teplým počasím a zaplněnými zásobníky se napětí na trzích s plynem snížilo a jeho cena klesá. To je jedna strana mince. Z druhé strany se asi málokdo zbaví jistého mrazení v zádech: takové teplo v říjnu, to není normální, asi přeci jen s tím klimatem něco není v pořádku.
Na ostravském letišti v Mošnově na Novojičínsku dnes přistál letoun JAS-39 Gripen E. Chvíli před ním dosedla švýcarská letecká akrobatická skupina Patrouille Suisse. Zúčastní se tam o víkendu Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil Armády ČR. Gripen E čtyřapůlté generace je nejmodernějším letadlem od švédské společnosti Saab, ukázka na Dnech NATO bude první živou prezentací tohoto taktického víceúčelového letounu ve střední a východní Evropě.
Vrchol energetické krize je v nedohlednu. Trh očekává zdražování i v příštím roce. Pražská dvojka mezi mrakodrapy je na prodej. Miliardář Skala se zaměří na bytové projekty. Největší dopravní letadla světa se vracejí nad Česko. Praha si na Airbus A380 ještě počká. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, ...
Novým předsedou představenstva kunovického výrobce civilních dopravních letounů Aircraft Industries se stal dlouholetý manažer Omnipolu Michal Hon. Z představenstva i dozorčí rady odešli ruští zástupci, napsal server Seznamzprávy.cz. Výměna souvisí s dubnovým převzetím Aircraft Industries Omnipolem, který firmu koupil od ruského majitele, vypořádání transakce je tím dokončené.
Situace kolem stovek dopravních letadel, která Kreml dovolil ruským aerolinkám zabavit v reakci na sankce Evropské unie, se začíná skoro tři měsíce od začátku války na Ukrajině vyjasňovat. Alespoň v případě osmi letadel, která se ruský Aeroflot rozhodl odkoupit od západních leasingových společností. Výrobci letadel přitom nepředpokládají, že by na zmraženém ruském leteckém trhu mělo k nejbližší době dojít k jakémukoliv uvolnění.
Fakta už známe: Evropská komise navrhla své dosud nejtvrdší sankce proti Rusku včetně postupného ropného embarga jako součást šestého kola odvetných opatření po invazi Moskvy na Ukrajinu. Bude ale embargo efektivní? Aby mělo zamýšlený účinek, Evropa se bude muset změnit.
Novým předsedou a řídícím partnerem sítě KPMG ve střední a východní Evropě (CEE) byl zvolen dosavadní řídící partner české pobočky KPMG Radek Halíček. Nyní bude zodpovídat za kanceláře v patnácti zemích včetně Ukrajiny, která byla nově začleněna do regionu po odchodu firmy z Ruska a Běloruska. „Jsme plnohodnotnou součástí globální tržní ekonomiky, ale postavení našeho regionu v rámci celosvětové sítě KPMG chci ještě posílit,“ říká manažer, který ze sítě KPMG v CEE regionu chce udělat firmu s obratem přes ...