Nové úspěchy českých zbrojovek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Nové úspěchy českých zbrojovek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Napadení Ukrajiny Ruskem rozjelo naplno stroje zbrojovek po celém světě. Válka nepřináší jen utrpení, ale i velké peníze. Zejména těm, kteří zásobují bojiště zbraněmi. Německé zbrojovky nejsou výjimkou. Spíše by se dalo říct, že jsou na špici těch, kteří kvůli válce zvyšují čísla ve svých bilancích.
I na lokálním trhu, jako je pražská burza, která se velikostí nemůže rovnat Londýnu či Amsterdamu, lze prodat akcie velké a úspěšné české firmy. „Pro lokální šampiony je pražská burza dostatečná a velikost kapitálu, kterým disponují investoři, je v podstatě neomezená pro dobrý obchodní model,“ vzkazuje v rozhovoru pro e15 tuzemským byznysmenům a majitelům firem výkonný ředitel a spolumajitel finanční skupiny Wood & Co Vladimír Jaroš.
Bývalý premiér Mirek Topolánek, který se uchází o post šéfa Svazu průmyslu a dopravy, odhaluje před květnovými volbami své plány na řízení nejvlivnějšího sdružení firem v Česku. Například by vytvořil virtuální asociaci pro startupy a do svazu láká také zbrojaře a podniky leteckého a jaderného průmyslu. Důvodem je podle něj společná tvorba hospodářské strategie země na příštích dvacet let. „Svaz potřebuje probudit. To mi říkají členové i nečlenové, kteří by členy určitě být měli. Míní, že svaz ztratil tempo...
Na velké tendry armád a policejních sborů po celém světě se chystá skupina Czechoslovak Group (CSG), nově chce prorazit se střelivem menších ráží. Firma posílila ovládnutím velké italské muniční továrny Fiocchi Munizioni. Ve Spojených státech chystá CSG výstavbu závodu na zápalky. „Půjde o investici za desítky milionů dolarů. Do tří let se postupně rozběhne plná výrobní kapacita, která je plánovaná na jeden a půl miliardy zápalek ročně,“ říká šéf zahraničních investic společnosti David Štěpán.
Zatímco rok 2021 se na trhu fúzí a akvizic nesl ve znamení dozvuků pandemie, ten loňský nejvíce ovlivnila válka na Ukrajině. Kvůli složitějšími oceňování firem obě strany potenciálních obchodů déle vyčkávají a doba uzavírání transakcí se tak prodlužuje. Úspěchu českých byznysmenů v zahraničí to ale nezabránilo, říká expert na fúze a akvizice Štěpán Flieger, který ve společnosti EY vede oddělení fúzí a akvizic v Česku. „Česká ekonomika je nadměrně kapitálově vybavená. Slovenská ekonomika je zhruba poloviční...
Osmdesát sedm procent piv v Česku se uvaří díky byznysovým aplikacím společnosti SAP, která vznikla před 50 roky v Německu a na domácím trhu působí 30 let. Generální ředitelkou SAP ČR je od srpna 2018 Hana Součková. V rozhovoru pro E15 vysvětluje, co je SAP, kdo se bez něj neobejde nebo jaká zásadní téma vnímá v souvislosti s budoucností českého byznysu.
... oznámily propouštění Česká zbrojovka nebo textilka Juta... dopadají na ekonomiku českých firem. V posledních... rok nebude konečným úspěchem odborových organizací při... cen požadují od nového roku zvýšení mezd...
Skupina miliardáře Michala Strnada dodává už druhý měsíc těžkou vojenskou techniku, munici a další vojenský materiál na Ukrajinu. Finanční ředitel a místopředseda představenstva Czechoslovak Group David Chour očekává enormní poptávku po zbraních v celé Evropské unii. Například česká armáda chce urychleně doplnit počty obrněných vozidel Pandur a Titus za miliardy korun. „Vlády se budou tvrdě přetahovat o výrobní kapacity firem. Pokud se deset nebo patnáct zemí rozhodne nakoupit nové tanky nebo bojová ...
První zahraniční zakázka na nové proudové letouny L-39NG, které vyvinulo a vyrábí Aero Vodochody, získala klíčovou podporu státní exportní pojišťovny EGAP. Zbrojařské firmě Omnipol, spoluvlastníkovi letecké továrny, pojistila bankovní záruky za dodávku dvanácti strojů ve vyzbrojené verzi do Vietnamu. Vývozu tak už nic nebrání. Přesnou hodnotu kontraktu EGAP s ohledem na obchodní tajemství neupřesnil. Podle informací deníku E15 dosahuje vyšších jednotek miliard korun.
O starožitné a sběratelské předměty je na aukčním portálu Aukro stále zájem. Dražby za srpen činily 128 milionů korun a ve srovnání s červencem lidé v těchto dražbách utratili zhruba o 23 milionů korun více.