novy byt bratislava u dunaje - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu novy byt bratislava u dunaje, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V ulicích Bratislavy je cítit chuť stavět. A to pořádná. Podobně jako v dalších evropských velkoměstech i tady už věže zkonstruované z betonu a skla přerostly své předky, už zastínily věže kostelů. „V Bratislavě rostou výškové stavby jako houby po dešti, Praha je málo odvážná, je sešněrovaná památkovou ochranou a ustrnula,“ říká se teď často v české metropoli. Ale hodnotit úspěch města jen na základě jednoho kritéria, tedy počtem vznikajících skleněných výškových budov, je přinejmenším krátkozraké.
Bratislava by se mohla zařadit mezi města s nejvyššími stavbami v Evropě. Developer J&T Real Estate totiž zvažuje přepracování svého projektu East Tower v centru slovenské metropole, píše server Index.sk. Mrakodrap vysoký 250 metrů by byl s náskokem největší stavbou na Slovensku a čtvrtou nejvyšší budovou v Evropské unii.
O více než polovinu vzroste v příštích letech počet obyvatel v oblasti sídliště Na Dědině, Dolní Liboci a v přilehlé zástavbě rodinných domů. Developer Central Group plánuje postavit na místě skladového areálu Westpoint na pomezí pražské Ruzyně a Liboce byty pro zhruba 6600 lidí. Část ze svého 13hektarového území vyčlení pro novou základní školu, jejíž stavbu ale přenechá městu. Naopak vybuduje čtyři mateřské školy. Namísto samostatných pavilonů však školky zakomponuje přímo do rezidenčních budov.
Ve slovenské metropoli se už dvacet let překotně staví, kolem Dunaje rok co rok přibývají tisíce metrů čtverečních kanceláří, obchodů i bytů. Odvážné a originální projekty jsou však více oddělenými ostrovy než fungujícím městem.
Bratislavský rodák Peter Gero, který emigroval v roce 1968, zasvětil svůj profesní život Hamburku, kde řídil výstavbu centrálních čtvrtí i revitalizaci velkých sídlišť. Nejen čeští stavitelé teď za ním chodí pro rady hlavně kvůli jeho zkušenostem z proměny hamburských doků na moderní čtvrť HafenCity, již proslavila zejména budova nové filharmonie. V Praze jsme se sešli před jednáním poroty, v níž pomáhá vybrat nejlepší návrh Vltavské filharmonie, kterou chce Praha postavit v Holešovicích.
Vize Jana Antonína Bati i po desítkách let inspirují vrcholné představitele české politické scény. Od prvního vydání knihy Budujme stát pro 40 milionů lidí letos uplyne osmdesát let.
V Bratislavě hned u Dunaje sídlí Medusa Group. Její majitel Peter Štecko vybudoval za čtrnáct let gastronomický kolos s tržbami kolem dvou miliard korun a s patnácti sty zaměstnanci. „Protože na Slovensku a v Česku každý kromě hokeje a fotbalu rozumí ještě jídlu, rozhodl jsem se vyzkoušet vlastní restauraci,“ líčí začátky svého podnikání. V současnosti provozuje luxusní restaurace, kluby, hospody i závodní stravování pro tisíce zaměstnanců bratislavské automobilky Volkswagen.
Povodněmi nežije jen Česko, ale i velká část střední Evropy. Rakušané, Slováci a Maďaři s obavami hledí na stoupající hladinu Dunaje, Němcům dělá Dunaj starosti na jihu země, v Sasku se zase obávají rozlitého Labe. Tématu velké vody se věnují i komentátoři v postižených zemích, ať z hlediska změn klimatu, kvality reakce státní správy nebo politického využití krizové situace. Povodně zjevně působí v různých zemích velmi podobné problémy.
Na severu Čech trvá napjatá situace. Na kulminaci Labe ještě čeká Ústí, Děčín a Litoměřice. V Ústeckém kraji je už kvůli záplavám bez elektřiny přes sedm tisíc domácností a další tisíce lidí byly evakuovány. V Ústí nad Labem dbají o bezpečnost speciální posily.
Před čtyřiceti lety přeplaval František Venclovský kanál La Manche. Jako první Čechoslovák.