Nový zákon o taxislužbě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Nový zákon o taxislužbě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Už od svého vzniku je pražské letiště, od roku 2012 Letiště Václava Havla Praha (LVHP), nejvýnosnějším stanovištěm taxíků v Česku. Nyní se boj poskytovatelů nájemných vozů nezvykle vyostřil. Důvodem je sporný tendr vypsaný státním podnikem LVHP, v němž dosavadní taxislužbu na letišti, firmu Tick Tack působící pod značkou Svez.se, porazila nadnárodní digitální společnost Uber. Ve hře jsou stamilionové tržby z nejvýnosnějších „štaflů“ na prvním pruhu před letištním terminálem.
Přestože je Uber v České republice už od roku 2014, dosud působí jen ve čtyřech největších městech. Jeho české vedení do hodlá brzy změnit. „Mezi Prahou a ostatními městy je velký rozdíl. Pro nás je Praha nejdůležitější i proto, že velkou část klientely tvoří turisté, kteří Uber znají ze své země. To ale chybí v těch dalších městech,“ vysvětluje v rozhovoru pro deník E15 šéf české pobočky Uberu Štěpán Šindelář.
Pražský lídr kandidátky ANO Patrik Nacher nechce předjímat, s kým by po volbách jednal o koalici a kdo je jako partner nepřijatelný. Například v kritice cyklopruhů se shoduje s ODS. Chce také jednotnou parkovací kartu pro celé město. „Je to férové řešení, byť se levicovým progresivistům nelíbí,“ říká. Na druhé straně hnutí slibuje lidem s ohledem na energetickou krizi řadu slev, včetně nižších cen vodného a stočného. I jízdné ve veřejné dopravě by podle Nachera mělo být dočasně zdarma.
Tisíce uniklých souborů odhalily, jak si alternativní poskytovatel taxislužby Uber předcházel přední politiky a jak daleko zašel, aby se vyhnul spravedlnosti. Podrobně popisují rozsáhlou pomoc, kterou se mu podařilo získat od předních evropských politiků, jako je Emmanuel Macron či bývalá eurokomisařka Neelie Kroesová.
Hnutí Starostů a nezávislých přišlo nejen kvůli kauze Dozimetr prakticky o celé vedení. Do popředí chce tak vytáhnout muže, který byl málem ministrem. Náměstek na rezortu místního rozvoje Radim Sršeň (STAN) je odborníkem na evropské záležitosti a české předsednictví vidí jako šanci pro regiony. „Chceme daleko více pomoci postiženým regionům, a to nejenom těm uhelným. Máme spoustu hospodářsky a sociálně ohrožených území, na která nejsou zdroje,“ říká.
Když byly v Praze před dvaceti lety povodně, byl ředitelem magistrátu, když se zaváděly Czech Pointy, byl náměstkem vnitra pro digitalizaci. Zdeněk Zajíček za posledních třicet let prošel mnoha pozicemi, dnes radí premiérovi a ministrovi dopravy s digitalizací a na podzim se z třetího místa kandidátky koalice Spolu bude ucházet o hlasy voličů v Praze. „Voliči nám řekli, že se jim nelíbilo to, co jsme předváděli. Nyní obnovujeme důvěru a můžeme ji znovu získat,“ říká viceprezident Hospodářské komory a nově ...
Velké technologické firmy jako Google (Alphabet) a Facebook (Meta) jsou dlouhé roky kritizovány za přístup k dezinformacím na svých platformách. Kvůli ruské invazi na Ukrajinu tato kritika ještě vzrostla, v prvních dnech války totiž „Big Tech“ společnosti nereagovaly tak, aby jejich počínání mělo vůbec nějaký dopad.
Radovan Vávra hájí spornou firmu Xixoio a spouští s ní chytrý elektroměr. Česká Hello bank! bude na prodej. Peníze z Bohemia Energy v nedohlednu. Společnost LitFin odkládá návrh na insolvenci. Odposlechy proti firmám. Antimonopolní úřad chce změnou zákona otevřít policejní spisy. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Zpřísnění interrupční legislativy, ale také další kroky, které Texas v poslední době podniká, by mohly ohrozit dobře rozjetý přísun mozků a investic velkých společností do státu. První vlaštovkou je chemická firma Solugen, která plánuje otevřít nové výzkumné a rozvojové středisko mimo Texas. Tvrdí, že jeho sociální politika ztěžuje nábor zaměstnanců. Největší odpor u byznysmenů vzbuzuje nový volební zákon státu.
Na vedení čínské alternativní taxislužby Didi, která minulý týden uvedla své akcie na newyorskou burzu, již směřují první žaloby. Investorům se nezamlouvá, že je firma dostatečně neinformovala o rizicích souvisejících s možnými zásahy čínských regulatorních úřadů. Cítí se tak podvedení. Žaloby však mohou narazit, a to kvůli komplikované právní struktuře technologické skupiny.