o čem sním když - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu o čem sním když, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nikoliv plyn a ropa, ale jádro zůstává tím, čím Rusko může stále vydírat Evropu i celý západní svět. Podle několika odborných studií z poslední doby to dokazuje přetrvávající míra závislosti Západu na ruských jaderných technologiích. Ani více než rok od začátku války na Ukrajině se Západu, včetně USA, nepodařilo tuto závislost odbourat. A Rusko paradoxně v některých ohledech svůj vliv v oblasti jaderných technologií ještě posílilo. Článek vyšel na stránkách Info.cz.
Co mají společného Bill Gates, Dhiraj Mukherjee, Steve Jobs nebo třeba Václav Smil? Minimálně to, že všechny tyhle osobnosti můžeme považovat za inovátory. Ale pozor, za skutečné inovátory. V dnešním světě, pro který je tolik typické nadužívání prakticky všeho, bývá sice slovem inovátor označen téměř každý druhý podnikatel a inovací skoro každý drobný zlepšováček. Jenže pokud se chceme opravdu posouvat, měli bychom k sobě být přísnější.
Deset let komunikoval jménem Andreje Babiše s miliony voličů skrze sociální sítě. Po neúspěšných prezidentských volbách jeho marketingový tým opustil. Marek Prchal je jednou z nejviditelnějších postav nedávných dějin české politiky. „Hesla kampaní jsme měli snad vždycky jasná jako rána kladivem do hlavy,“ říká v rozhovoru pro E15.
Jak se tvoří rajčatový ráj? Co všechno je potřeba k produkci nejen chutných, ale i nutričně bohatých rajčat a jde to zajistit i v Česku? Na tyto a další otázky odpověděl v rámci posledního Tech Talku host z nejpovolanějších. Lukáš Rázl je ředitelem projektu Naše rajče, v přepočtu na kilogramy největšího tuzemského producenta rajčat. Jeho skleníky, stojící na místě bývalé uhelné elektrárny, využívají v maximální možné míře moderní technologie. Rázl vysvětluje, jak pokrok zlevňuje a zároveň zkvalitňuje ...
Bankovnictví nemělo nikdy větší ambice: vědět o vás více než vaše matka a provždy proměnit tento byznys ve zlatý důl. Na cestě za tímto snem čeká bankéře jen několik překážek. Kupříkladu Facebook, Google či Amazon. Sní totiž o tomtéž. „Svatý grál v oblasti financí je dokázat operovat s vaší identitou tak, aby vám bylo možné nabízet věci šité na míru, které můžete chtít, které si můžete dovolit, a vlastně předvídat a usměrňovat nejen vaše chování, ale vaše projevy jako celek, jednoduše vás,“ říká bývalý ...
Je stále zřejmě nejpopulárnější figurou českého MMA. V duelech smíšených bojových umění nejčastěji dominuje díky svým wrestlerským kvalitám. Soupeř, kterého na zemi přiškrtí, je zpravidla nucen se vzdát. Karlíto, jak kamarádi Karlose „Terminátora“ Vémolu často oslovují, se stejně sebevědomě jako v zápasnické kleci prezentuje i v civilním životě. Třeba teď si chce ke svým domácím žralokům a lvům pořídit slona.
Slovenská IT společnost Softec podniká už v devíti zemích. Brzy se však může stát, že větší rozptyl bude mít mezi svými zaměstnanci. Firma, která se mimochodem na Slovensku umístila na začátku roku mezi top 10 nejlepšími zaměstnavateli, totiž s koncem koronakrize neutáhla šrouby a sleduje své lidi na uctivou vzdálenost klidně až na Kanárské ostrovy. „Zvýšila se efektivita práce na dálku,“ popisuje provozní ředitel české pobočky Libor David.
Česko je, pokud jde o počítačové hry, vývojářskou velmocí. Na světový trh odtud proudí řady titulů nejen ze zavedených herních studií, ale i takzvaně z obýváku, od programátorů-nadšenců, kteří bez silných investorů v zádech a často vedle svého zaměstnání věnují veškerý volný čas svému koníčku. Výsledkem bývají propadáky, o nichž se svět většinou nedozví, nebo naopak skvělé počiny, které svým tvůrcům vynesou balík.
Oleksa Livinsky je ukrajinský novinář, který dnes žije v České republice a má za manželku Češku. V rozhovoru pro INFO.CZ vysvětluje ze svého pohledu roli oligarchů v dnešní ukrajinské společnosti i jejich podíl na stavu země. Zároveň popisuje i důvody dlouhodobé migrace Ukrajinců na Západ a možný vliv této skutečnosti na pozici země vůči Rusku. „Takzvanou deoligarchizaci na Ukrajině můžeme řešit až poté, co se nám podaří udržet stát jako takový. Pokud bychom ho neudrželi, přijdou ruští oligarchové, a ti ...
Věslav Michalik nakonec nebude ministrem průmyslu. Mnozí z vás to jistě ohodnotí jako změnu, která přichází, jako skutečně odpovědný politický krok, jako férové gesto. Se vším jmenovaným lze souhlasit, ale také vidíme past, do níž jsme se v minulých letech dostali. Vyřazujeme z politické arény kádry, které neplní zvrácené představy o transparentnosti, ale zároveň mají vysokou profesní o odbornou úroveň.