obama volební období - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu obama volební období, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zvykněme si na nové pořádky. Amerika teď bude vždy na prvním místě. Nakupujme vše americké, zaměstnávejme Američany. Vláda se navrátí do rukou běžných Američanů. 45. prezident je sice oficiálně ve své funkci, ale jeho inaugurační řeč jako by vypadla z předvolební kampaně.
Zvolený americký prezident Donald Trump překonal již nyní svoje předchůdce v neoblíbenosti mezi veřejností. Zatímco popularita Baracka Obamy klesla na 44 procent až po 18 měsících a George Bushe mladšího dokonce až po čtyřech a půl letech, Trump, jehož inaugurace se koná v pátek, toho dosáhl již nyní. Vyplývá to z četných sondáží v USA, například z průzkumu listu Washington Post a ABC News.
„Někteří lidé mi říkají – a já si myslím, že nemají pravdu – pozor, takhle to vypadalo v roce 1933, roste nesnášenlivost, extremistické strany, propaganda, zneužívání médií… Dnes ale máme mnohem silnější instituce a to nejen v mé zemi, ale po celém světě. Máme mnohem osvícenější obyvatelstvo,“ tvrdí velvyslanec USA v Praze Andrew Schapiro. „To ale neznamená, že se nebojím, stejně jako mnoho lidí včetně mého ministra zahraničí Kerryho nebo prezidenta Obamy, hlasů nesnášenlivosti nebo prostředí, které se ...
Je pozoruhodné sledovat, jak s blížícím se koncem volebního období stávajícího prezidenta Baracka Obamy jeho význam, jeho role, jeho přítomnost na obrazovkách zpravodajských televizí, pomalu klesají. Jako by už nikoho nezajímalo, co si myslí. Silnější a důležitější jsou už teď hlasy možných příštích nájemníků v Bílém domě.
Demokratka Hillary Clintonová a republikán Donald Trump potvrdili během takzvaného volebního superúterý role favoritů mezi uchazeči o křeslo prezidenta USA. Clintonová vyhrála nominační souboj v sedmi státech a v Americké Samoi. Trump vyhrál rovněž v sedmi státech unie, jeho hlavní soupeř Ted Cruz zvítězil kromě domovského Texasu i v Oklahomě a na Aljašce.
Vítězem nedělních voleb v Barmě je podle očekávání opoziční Národní liga pro demokracii (NLD), v jejímž čele stojí dlouho vězněná nositelka Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Podle prvních výsledků zveřejněných zatím jen mluvčím NLD získala liga víc než 70 procent parlamentních křesel, což by jí stačilo k sestavení vlády. Vládnoucí Strana svazové soudržnosti a rozvoje (USDP) už uznala porážku a její vedení oznámilo, že výsledek hlasování přijímá.
Důvodem cesty amerického prezidenta Baracka Obamy do afrických zemí jsou prý především obavy z rostoucího vlivu Číny na tomto kontinentu. Tvrdí to alespoň čínská státní média, píše agentura AP.
Vyjednávání dohody o volném obchodu mezi EU a USA, která je označovaná jako Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP), by mělo být dokončeno ještě ve volebním období amerického prezidenta Baracka Obamy, které skončí v lednu 2017, řekla po jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) evropská komisařka pro obchod Cecilie Malmströmová.
Druhý muž minulých republikánských primárek Rick Santorum ve středu oznámil, že se bude opět ucházet o křeslo prezidenta Spojených států. Bývalý senátor za stát Pensylvánie přislíbil voličům snížení vládních výdajů či omezení počtu ilegálních přistěhovalců. Santorum je již sedmým republikánem, který formálně oznámil kandidaturu, očekávaných konkurentů ve stranických primárkách je však nejméně desítka.
Volby do obou komor amerického parlamentu dopadly pro demokraty v čele s prezidentem Barackem Obamou bídně. Republikáni slaví, ale zámořští komentátoři upozorňují, že voliči jsou znechuceni z obou stran a od vítěze voleb očekávají víc než negaci dosavadního vládnutí. Demokratům bližší list The New York Times mluví o vítězství negativity, konzervativnější The Washington Post ve svém úvodníku tak přísný není, ale píše o potřebě nového kurzu republikánské politiky.