obchodní rejstřík právnických osob - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu obchodní rejstřík právnických osob, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Od počátku roku nabyla účinnosti novela zákona o obchodních korporacích, která přinesla dlouho očekávanou změnu v řízení monistických akciových společností. V souladu se svým názvem bude tyto akciovky napříště řídit jediný orgán, kterým je správní rada.
Sněmovna ve vládním návrhu zákona o skutečných majitelích zřejmě upraví pasáž o svěřenských fondech, což by se mohlo týkat premiéra Andreje Babiše (ANO). Ústavně-právní výbor ve středu doporučil plénu schválit úpravu opozičních Starostů, podle které by se za skutečného majitele korporace ve svěřenském fondu považoval i jeho zakladatel. Podporu výboru získal také pozměňovací návrh lidovců, který by spornou pasáž z vládní verze vypustil, uvedl to člen výboru Marek Výborný (KDU-ČSL).
Změny zákona o obchodních korporacích by měly podnikatelům ulevit od zbytečné byrokracie. Novela má zjednodušit právní úpravu obchodních společností. Podstatná část novely nabyde účinnosti již 1. 1. 2021. Do roka pak bude mimo jiné nutné přizpůsobit zakládací dokumenty a stanovy společností.
Exekutorská komora, neziskové organizace, vládní ČSSD a většina opozičních stran usiluje o zavedení teritoriality exekutorů. Jde o to, aby exekuce byly přidělovány nezávislými soudy rotačním systémem. Nyní si exekutory vybírají věřitelé. „Tento systém fungující dvacet let koncentruje osmdesát procent všech pohledávek mezi několik exekučních úřadů. Výběr exekutorů je neprůhledný,“ kritizuje současný stav exekutor a mluvčí Platformy za teritorialitu Petr Kučera. O změnu exekučního řádu má středu 10. června ...
Podvodníci opět prověřili pozornost firem, důvěryhodně působící výzvou požadovali 1 000 korun za evidenci v rejstříku.
Retail park Štěrboholy, který ve svém komerčním areálu pronajímá 19 velkých obchodních ploch, zcela ovládla společnost Royal Head, jež má podle zjištění deníku E15 blízko k miliardáři Marku Čmejlovi. Firma s kyperskou matkou Maritaland už v parku poloviční podíl vlastnila dříve. Zbytek akcií ale podle obchodního rejstříku dokoupila až loni, a to od developerské firmy PH Project. Výši transakce firmy nechtěly komentovat.
Skupina Via Chem a dalších pět firem už není trestně stíhaných v kauze zmanipulovaných insolvenčních řízeních. Podle informací deníku E15 Nejvyšší státní zastupitelství zrušilo usnesení, kterým policejní Národní centrála proti organizovanému zločinu zahájila v únoru 2018 stíhání firem. V případu bylo již dříve obviněno rovněž 14 fyzických osob včetně kontroverzního podnikatele Petra Sisáka.
Vláda schválila novelu zákona o obchodních korporacích z dílny Ministerstva spravedlnosti. Jejím prostřednictvím si stát mimo jiné chce na firmách vynutit, aby zakládaly účetní dokumenty do sbírky listin obchodního rejstříku. Přitom povinnost dokládat řádnou a mimořádnou účetní závěrku do sbírky listin plyne už ze zákona o účetnictví a zákona o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob.
Policie obvinila 22 lidí ze zkrácení daní nejméně o 850 milionů korun, z praní špinavých peněz na zahraničních účtech a z účasti na organizované zločinecké skupině. Na webu pražského vrchního státního zastupitelství to uvedla dozorující státní zástupkyně Petra Ullrichová. Z okolností případu je zřejmé, že kauza souvisí s předchozím prověřováním strojírenské firmy ČKD Praha DIZ, která se mimo jiné podílela na stavbě pražského tunelu Blanka.
Česká obchodní inspekce (ČOI) varuje před prodejci, kteří nabízejí změnu dodavatele energií za „výhodnějších“ podmínek a k tomu úsporné žárovky jako dárek. Od smlouvy může spotřebitel odstoupit do 14 dnů od uzavření, nebo ji bez sankce vypovědět až do 15. dne od zahájení dodávek, firmy ale pak chtějí doplatit až 2000 korun za žárovku. V poslední době se na ČOI kvůli tomu obrací velké množství lidí s žádostí o mimosoudní řešení sporů. Inspekce to uvedla v tiskové zprávě. Podle informací ČTK jde o firmu ...