obvyklá cena pozemku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu obvyklá cena pozemku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
55 % nemovitostí. Právě tolik jich je v Česku pojištěných. Vyplývá to minimálně z průzkumu České asociace pojišťoven z října 2022. Pokud patříte do zbylých 45 %, ale vážně uvažujete o tom, že nemovitost pojistíte, nebo vás sjednání pojistky čeká jako jeden z kroků při sjednání hypotéky, máme pro vás rady a tipy na co si dát pozor.
Snaha snížit energetickou závislost na Rusku je velkým tématem, které se řeší nejen na úrovni států, ale také běžných domácností. Východiskem může být přechod z plynu na tepelná čerpadla nebo jiné alternativní zdroje. Příjemným bonusem je fakt, že se jedná o ekologická řešení, která by nás mohla rychleji zbavit závislosti na fosilních palivech, a to nejen těch ruských.
Investiční skupina Hartenberg, ve které má majoritu svěřenský fond Andreje Babiše SynBiol, zažívá nejaktivnější rok od svého založení. „Jsme tak trochu na křižovatce. Na konci června jsme prodali minoritu ve FutureLife a od té doby hledáme, kam peníze z transakce umístit. V souhrnu jde asi o sto milionů eur. Letos jsme dokončili už deset akvizic, což je nejvíc v historii skupiny,“ říká zakladatel Hartenbergu Jozef Janov.
Poté, co vyklidila pozice na svém největším trhu v Číně a pozastavila byznys v Rusku, nyní Škoda Auto soustřeďuje hlavní pozornost na evropského zákazníka. Ten ale povážlivě chudne a nakupuje méně vozů. „Potíž je v tom, že se všechny převratné změny dějí naráz: vyšší úrokové sazby a náklady, oslabující kupní síla. Vzniká mix, který tlačí na likviditu,“ říká Klaus Zellmer, německý topmanažer, který se v létě po více než dvaceti letech na vrcholných postech v Porsche přesunul do pozice předsedy ...
S investováním souvisí řada otázek. Proč investovat? Do čeho? Jak investovat? Tyto 3 otázky jsou zpravidla první a nejzákladnější, za nimiž se pak vyrojí mnoho dalších. Proto by každý, kdo se rozhodne stát se investorem, měl aspoň rámcově vědět, co investice obnáší, a to nejen svou podstatou, ale i v kontextu aktuální doby. A k tomu důkladně pochopit, jak je důležité, aby investice byla s ním „kompatibilní,“ tedy pro něho vhodně zvolená.
Ještě před pár měsíci se v prodejních centrech developerů tvořily pořadníky na byty. Dnes někteří stavějí či projektují do zásoby a řeší, zda byty nabídnout do prodeje nebo si je ponechat pro nájemní bydlení, i když zatím nemají investora, který by od nich balík nemovitostí koupil. Firmy, na které tlačí banky se splácením úvěrů, už nabízejí pozemky s projekty konkurenci. Slovo, které rezonuje napříč stavebním trhem, je „nejistota“.
Byznys s elektromontážemi rozjel s otcem v devadesátkách z garáže, díky agresivní růstové strategii dnes ovládá DD Group s miliardovými obraty. Poprvé za více než tři desetiletí ale vidí miliardář Petr Dědek překážku, která může být dost možná nad jeho síly - současný mix inflace s energetickou krizí. „Všichni developeři jsou nyní velmi opatrní. Nechtějí investovat, pokud nemají jistoty. A té je trh plný. Pokud krize včetně inflace a drahých peněz potrvá dlouho, stavět se přestane. Rizika jsou obrovská,“ ...
Nově se rýsující geopolitická mapa světa přinese nejen globální přesun firem a diametrálně odlišnou podobu dodavatelsko-odběratelských řetězců, ale i proměnu kapitálových toků. Zatímco první signály o přímých investicích vyznívají pro Česko příznivě, kapitálové trhy mají za sebou jen pilotní díly poválečné rošády a skutečné šance teprve nabídnou.
Postavit jedno patro trvá na staveništi obvykle měsíc. „S využitím prefabrikace to díky našemu know-how ve Finsku zabere pouhý týden, i když používáte stejné materiály jako při tradičních postupech,“ popisuje generální ředitel finské stavební a developerské skupiny YIT Markku Moilanen. Kromě času je výhodou také úspora pracovních sil a větší přesnost na stavbě i nižší zátěž pro životní prostředí.
Polostátní skupina ČEZ si loni předsevzala, že do roku 2030 vybuduje obnovitelné zdroje o výkonu až šest gigawattů, tedy trojnásobek temelínské elektrárny. V první výzvě Modernizačního fondu si už zajistila investiční dotaci pro sedmnáct solárních parků, ve druhé, pravděpodobně květnové, chce toto číslo překonat. ČEZ navíc poprvé připustil, že by si k vytyčenému „zelenému“ cíli rád pomohl i výstavbou větrníků. „Nebude to hned – do dvou a nejspíš ani do pěti let. Ale něco postavíme, v souhrnu zřejmě v ...