Ocelárna ArcelorMittal - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Ocelárna ArcelorMittal, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Loni Vítkovice Steel po mnoha letech poprvé vykázaly kladný provozní zisk EBITDA a dlouho to vypadalo, že by ostravská hutní společnost mohla v pozitivním trendu pokračovat. Válka na Ukrajině a s ní spojené rostoucí náklady ji však tyto optimistické plány překazily. „První tři kvartály byly výborné. Teď čekáme, kolik z toho ‚ukrojíme‘ do konce roku. Může se stát, že se z akumulovaného zisku za prvních devět měsíců propadneme opět do ztráty,“ obává se šéf společnosti Vítkovice Steel Radek Strouhal.
Hutní závody v České republice zpracovávají ze tří čtvrtin rudu z Ukrajiny, zbytek je z jiných zdrojů. A právě dodávky z východu Ukrajiny se o víkendu kvůli ruské invazi do těchto hornických a hutnických oblastí zastavily. Hutě proto začaly fungovat v úsporném režimu.
Ostravská hutní společnost Vítkovice Steel nemá nárok na bezplatné emisní povolenky za téměř 400 milionů korun související s produkcí tekutého železa, o které se soudí s českými úřady. Rozhodl o tom soudní dvůr Evropské unie. Firma podle verdiktu soudu nevyráběla tekutý kov, a tudíž nemá nárok na finanční úlevy, které jsou spojené s jeho produkcí.
Jeden z největších ostravských zaměstnavatelů, huť Liberty Steel, povolává jako svého „strategického poradce“ Bohdana Wojnara. Ten řadu let působil ve vrcholovém managementu Volkswagen Group, mimo jiné jako člen představenstva ve společnosti Škoda Auto, kde byl odpovědný za řízení lidských zdrojů a vnější záležitosti. Wojnar má v Liberty pomoci uklidnit situaci mezi vedením společnosti a jejími zaměstnanci, kteří už v dubnu vyhlásili stávkovou pohotovost kvůli problémům společnosti GFG ...
Čínské ocelárny Ansteel Group a Ben Gang v pátek formálně zahájily proces sloučení svých operací. Jejich spojením má vzniknou třetí největší producent ocele na světě podle výše produkce. Oznámila to čínská tisková agentura Nová Čína.
Padesát kilometrů od Bruselu se nachází město, které kvůli svému industriálnímu rázu bojuje s nelichotivým přízviskem. Jeho dominantou ale zůstávají hutě Industeel-ArcelorMittal, které zaměstnávají téměř tisícovku lidí. Vykazují stabilně obrat 400 milionů eur a ročně vyrobí 214 tisíc tun oceli. Do podniku nahlédněte prostřednictvím fotogalerie.
Britská ocelárna Liberty Steel Group jmenovala výbor, který bude mít na starosti její restrukturalizaci a refinancování poté, co se její největší věřitel Greensill Capital v březnu dostal do platební neschopnosti. Liberty Steel je součástí globálního koncernu GFG Alliance britského podnikatele indického původu Sanjeeva Gupty.
Finanční problémy nadnárodní ocelářské skupiny Liberty Steel, majitele ostravské huti, už musejí řešit nejvyšší političtí představitelé potenciálně zasažených ekonomik. V pátek se kvůli nim sešli britský ministr pro podnikání, energetiku a průmysl Kwasim Kwartengem s českým vicepremiérem a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO).
Skupina GFG Alliance byznysmena Sanjeeva Gupty, který ovládá huť Liberty Ostrava s několika tisíci zaměstnanci, má potíže s financováním. Situace se bezprostředně dotýká i českého podniku a mohla by ovlivnit jeho budoucnost.
Ostravská huť na jihu moravskoslezské metropole vznikla v roce 1951 a brzy tak oslaví sedmdesátku. Majitelé zároveň zahájí strategickou transformaci a během následujících deseti let investuje nynější vlastník Liberty Ostrava 20 miliard korun do nové ocelárenské technologie a do modernizace válcoven. Chce tím omezit závislost na dovážených surovinách, rozšíří výrobní portfolio a zahájí cestu směrem k uhlíkové neutralitě.