očkovací látka sputnik - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu očkovací látka sputnik, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Rusko sice reaguje na projevy zájmu ze zahraničí o dodání vakcíny proti COVID-19, ale objem výroby zatím neumožňuje vyjít všem vstříc. Vysoce postavený zdroj blízký vyjednávání Prahy s Moskvou serveru Lidovky.cz řekl, že pokud Česko dá Sputniku V zelenou, může zhruba do 25. března dostat až 20 tisíc dávek a další později.
Maďarské úřady daly souhlas k použití ruské vakcíny Sputnik V k očkování proti nemoci COVID-19, oznámil ministr zdravotnictví Miklós Kásler. Maďarsko tak začne vakcinaci touto ruskou látkou ještě před tím, než své doporučení vydá Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). V Česku by se mohlo podle premiéra Andreje Babiše Sputnikem očkovat za předpokladu, že ruský přípravek získá povolení EMA.
Rakouský kancléř Sebastian Kurz se vyslovil pro výrobu ruských a čínských vakcín přímo v Rakousku poté, co je schválí Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). V této věci nesmí existovat žádná geopolitická tabu, řekl Kurz v rozhovoru s německým nedělníkem Welt am Sonntag.
S obavami ze šíření nových, nakažlivějších mutací koronaviru roste význam rychlého proočkování lidstva. I Evropská unie, jedna z nejvyspělejších částí světa, však s tímto úkolem zatím nepříliš úspěšně zápasí. Na vině je řada faktorů. Kritice čelí systém hromadného objednávání vakcín, situaci zhoršují výpadky nasmlouvaných dodávek. Některé země rozjíždějí očkovací programy pomalu, navíc se proti nim zvedá odpor obyvatelstva a hrozí dokonce útoky na očkovací centra.
Vakcína proti COVID-19 je nejvíce diskutovaným tématem druhé poloviny tohoto roku. Nemoci již dle dat Světové zdravotnické organizace (WHO) na celém světě podlehlo více než 1,6 milionu obyvatel. Vakcíny jsou tu, řeší se jejich distribuce. A investoři řeší, zda a kterého výrobce „koupit“. Tedy? Je to dobrý nápad?
Vakcína vyvíjená čínskou společností Sinopharm chrání před koronavirem s účinností 86 procent, oznámilo podle zahraničních agentur ministerstvo zdravotnictví Spojených arabských emirátů na základě průběžných dat z klinického testování. Úřad také uvedl, že během testování, které probíhá mimo jiné ve Spojených arabských emirátech, nevyšly najevo žádné závažné problémy ohledně její bezpečnosti.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Předběžné výsledky klinického testování přípravku Sputnik V prokazují 92 procentní účinnost. Oznámily to podle agentury Reuters ruské úřady. Zájem o výrobu této vakcíny proti nemoci COVID-19 ve svých farmaceutických podnicích podle ruského ministerstva zdravotnictví projevilo Turecko.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.