od kdy platí nový jízdní řád - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu od kdy platí nový jízdní řád, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Počet lidí žijících v Praze se posledních 20 let v podstatě nepřetržitě zvyšuje. Podle Institutu plánování a rozvoje (IPR) žije v metropoli dalších 300 tisíc lidí s trvalým bydlištěm jinde. Každý den do hlavního města dojíždějí lidé za prací. Jedním ze způsobů, jak takové množství lidí pojmout, je umožnit jim co nejvíce se přepravovat pěšky, na kolech nebo koloběžkách. Souhrnně se tento způsob dopravy nazývá aktivní mobilita, a vedení Prahy ji aktuálně propaguje jako výhodný a udržitelný způsob dopravy. „...
Chorvatsko dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější destinace českých dovolenkářů. Jen v loňském roce přivítalo na 850 tisíc Čechů. Řada z nich přijela na Jadran vlakem. V hlavní sezoně totiž funguje přímý spoj mezi Prahou a Rijekou. Kolik stojí jízdenky a jak dlouho cesta do Chorvatska trvá?
Česká e-commerce se loni poprvé v historii propadla. „Otočila“ 197 miliard korun, předloni si přitom sáhla na rekordních 223 miliard. Teď bolestivě střízliví ze splasknutí pandemického boomu nákupů na internetu. „Kvůli vysoké inflaci nikdo neví, na jak dlouho bude utlumena poptávka. Když se neví, kolik objednávek od zákazníků přijde, těžko se dimenzují fixní náklady jako sklady, investiční projekty nebo kapacity dodavatelů,“ říká spoluzakladatel a jeden z akcionářů dopravně-technologické společnosti ...
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments třetí díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, zda je vytváření nové hodnoty a bohatství stále v kurzu.
Oldřich Šlemr rozhovory moc nedává. Trvalo několik měsíců, než se nás rozhodl přijmout a pozval nás do své zasedačky v horním patře renesančního Martinického paláce na Hradčanském náměstí. Je to historický skvost, ale jakmile projdeme nádvořím, mineme hlavní sály a vstoupíme do postranních chodeb, připadáme si jako v běžné kancelářské budově. Výtah z normalizační doby nás vyveze do horního poschodí, kde sídlí R2G, family office miliardářů Oldřicha Šlemra a dvou zakladatelů Avastu Eduarda Kučery a Pavla ...
Přestože je Uber v České republice už od roku 2014, dosud působí jen ve čtyřech největších městech. Jeho české vedení do hodlá brzy změnit. „Mezi Prahou a ostatními městy je velký rozdíl. Pro nás je Praha nejdůležitější i proto, že velkou část klientely tvoří turisté, kteří Uber znají ze své země. To ale chybí v těch dalších městech,“ vysvětluje v rozhovoru pro deník E15 šéf české pobočky Uberu Štěpán Šindelář.
Pražský volič může mít před letošními volbami na magistrát pořádně zamotanou hlavu. Pětice uskupení s nejvyššími preferencemi nabízí velice podobné volební programy. O tom, že je potřeba stavět metro, byty, školy, parkoviště nebo obchvaty, není pochyb a strany kandidující v Praze slibují už roky totéž. Chleba se láme tam, kde strany přicházejí s návrhy řešení. Přinášíme rozbor programů Pirátů, Prahy sobě, Starostů a nezávislých a koalice Spolu. ANO svůj program stále nezveřejnilo.
Česko, Evropa a vlastně i nemalá část celého světa zakouší v posledních měsících masivní vlnu všeobecného zdražování. Míra inflace se v řadě zemí šplhá k desetiprocentní úrovni, Česko nevyjímaje. Část společnosti přitom takto výrazné zdražování nikdy nezažila, případně si jej z konce 90. let nepamatuje. O tom, jaký má vysoká inflace vliv na tyto jedince i na společnost jako celek a jaké mohou být nezamýšlené důsledky takového vývoje, hovořil redaktor Vojtěch Kristen z Info.cz se sociologem Vojtěchem ...
Předseda Pirátů Ivan Bartoš má několik posledních dnů na to, aby Čechy přesvědčil, že právě on bude lepším premiérem než Andrej Babiš nebo Petr Fiala. V posledních měsících se mu to příliš nedařilo - klesly preference koalice Pirátů a Starostů i samotná Bartošova obliba u voličů. Příčinou je podle šéfa Pirátů také antipirátská kampaň premiéra Babiše. „To, že mě někdo natírá za program, to je v pohodě, ale že vám volají lidé a bojí se, že přijdou o barák, to je strašné,“ říká Bartoš.
České hlavní město nabídne čtvrthodinku na sdílených kolech zdarma všem držitelům alespoň měsíčního kuponu. Na cyklo-infrastruktuře však musí Praha ještě zapracovat. Je klíčová, říká zakladatel sdílených Rekol Vít Ježek: „Pokud se budou uživatelé bát, tak na kolo neusednou, i kdyby bylo zdarma. Pokud ne, rádi zaplatí násobek dnešních cen.“