odevzdání daňového přiznání 2021 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu odevzdání daňového přiznání 2021, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Daňové přiznání musí být odevzdáno včas a současně musí být řádně uhrazen i daňový nedoplatek. Neplnění daňových povinností je sankciováno. Finanční úřady udělují pokuty a musí být uhrazen úrok z prodlení, jehož výši ovlivňuje i repo sazba, která stále roste.
Jednou ze základních povinností všech osob samostatně výdělečně činných je odevzdání přehledu za rok 2021. Neodevzdání přehledu samozřejmě neznamená, že se zálohy nemusí platit, a navíc je předepsána a případně vymáhána i pokuta.
Druhý zásadní termín pro podání daňového přiznání je tady. Pokud jej plánujete stihnout a nejste si dosud jistí, co a jak v daňovém přiznání uvádět, redakce deníku E15 nabízí výběr nejzásadnějších článků, které letos na téma daní vydala. Další aktuální daňová témata najdete v samostatné daňové rubrice.
OSVČ musí nejenom odevzdat daňové přiznání, ale i přehledy. Právě na sociálním pojištění platí řada OSVČ nejvyšší částky. Do kdy je nutné odevzdat přehled za rok 2021? Jak vysoké je sociální pojištění a jak se počítá nová měsíční záloha?
Pro OSVČ je vyplnění a odevzdání daňového přiznání zpravidla samozřejmostí. Daňové přiznání však v praxi často vyplňují i zaměstnanci, penzisté nebo studenti. Kdo nebude za rok 2021 platit žádnou daň z příjmu? Jaké příjmy podléhají zvýšené daňové sazbě?
V přehledu za rok 2021 se vypočítá roční zdravotní pojištění a nová měsíční záloha. Přehled za rok 2021 musí odevzdat OSVČ vykonávající hlavní činnost i OSVČ vykonávající vedlejší činnost. Jak se liší výpočet ročního zdravotního pojištění?
Po odevzdání daňového přiznání a přehledů vznikne některým OSVČ nárok na vratku daně z příjmu a povinného pojistného. Jak se o přeplatky žádá a kdy dorazí na účet?
Dnes končí termín pro odevzdání daňového přiznání za rok 2020 v papírové podobě. Jde o prodloužený termín z původního 1. dubna. Dnes je také poslední den pro zaplacení daně. Daňové přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů, do sběrného boxu nebo zaslat poštou. V elektronické verzi lze přiznání podat do 1. června místo 3. května. V případě daňových přiznání podaných daňovým poradcem je standardní lhůta do 1. července.
Daňové přiznání v praxi nepodávají pouze OSVČ, ale mnohdy i zaměstnanci, studenti nebo penzisté. Termín pro odevzdání daňového přiznaní v roce 2021 je v souvislosti s vládními opatření stanoven na 3. května.
Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Vláda dnes také schválila dva nové kompenzační programy pro podnikatele.