odklad splátek úvěrů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu odklad splátek úvěrů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ustát i více než třetinové navýšení měsíční splátky hypotéky kvůli vysoké úrokové sazbě ne vždy pomůže seškrtání zbytných položek v domácím rozpočtu či víkendová brigáda. Řešení ale taková situace přeci jen má a nejde nutně o prodej nemovitosti.
V snaze zlepšit svůj servis zákazníkům firmy napříč odvětvími stále více využívají chatboty založené na bázi umělé inteligence. Dříve sloužili jen jako první kontakt před přepojením na operátora, virtuální asistenti společnosti IBM však zvládají řešit i docela složité úkoly. Nebo třeba vyprávět vtipy.
Hypotéka je pro mnohé celoživotním břemenem, a proto je důležité mít jasno, jak velkou měsíční splátkou a jak dlouho budete muset hypotéku splácet. S výpočtem jednotlivých parametrů hypotéky vám může pomoci naše online kalkulačka. Ta používá stejný způsob výpočtu hypotéky jako samotné banky.
Hypotéka představuje pro většinu lidí největší úvěr, k jakému se v životě zavážou, je také zpravidla úvěrem s nejdelší splatností a mnohdy také jedinou cestou k vlastnímu bydlení. Není tedy divu, že vyvstává spousta otázek.
Téměř 65 procent Čechů se obává, že nebudou schopni splácet své úvěry, vyplývá z průzkumu agentury STEM/MARK, který má ČTK k dispozici. Potíže se splácením má asi šest procent Čechů. Kvůli rostoucím nákladům se jich za poslední rok zadlužilo stejné procento. Nejčastěji si peníze půjčovali od svých rodinných příslušníků. Přibližně 30 procent respondentů už muselo podle průzkumu sáhnout do úspor. Kolem 18 procent Čechů využilo na pokrytí výdajů kontokorent a stejné procento lidí, kteří se již zadlužili, ...
Inflace, energetická krize a rostoucí úroky z úvěrů. Pokud se klientovi nepodařilo před koncem fixace refinancovat hypotéku dříve, než došlo k navýšení sazeb, nové splátky převýší původní o tisíce korun měsíčně. Jak takovou situaci řešit?
Co víme o rozpočtu? Rozpočet je rozpis příjmů a výdajů, které během určité doby očekáváme. Je veledůležitý jak pro státy, obce, firmy, podnikatele, tak pro jednotlivce a rodiny. Aby byl v pořádku, měl by být přebytkový, což mu umožní vytvářet finanční rezervu. Nebo aspoň vyrovnaný, protože ten schodkový neboli deficitní, s nímž dnešní vlády hospodaří už zcela běžně, jak všichni víme, přináší narůstající problémy.
I když z posledních dat lze v cenách nemovitostí vidět náznak stagnace až mírného poklesu, ve srovnání s loňskem jsou byty stále dražší o desítky procent. Úrokové sazby hypoték jsou na 6 procentech i výše, a to spolu s přísnějším pravidly pro poskytování úvěrů na bydlení často znamená nutnost mít při nákupu bytu k dispozici klidně milion nebo dva vlastních finančních prostředků. Omezenou dostupnost financování vlastního bydlení lze řešit například finanční pomocí rodičů nebo dodatečnou zástavou, vznikají ...
Situace, ve které se v současnosti nacházejí veřejné finance a státní rozpočet, je velmi komplikovaná. Energetická krize úzce související s konfliktem na Ukrajině vyvolává další citelný tlak na pomoc státu ekonomice. Proto se nemůžeme divit tomu, že politická reprezentace se snaží hledat nové finanční zdroje.
Majitelé hypoték, kterým letos končí fixace a nevyužili loňských výhodnějších podmínek, mohou být z nové výše své splátky velmi zaskočeni. Banky jim totiž při refinancování či refixaci nabídnou novou sazbu až nad úrovní čtyř procent. Pro většinu domácností to bude znamenat zdvojnásobení úroku a nárůst měsíční splátky o tisíce korun. Podle odborníků se některé domácnosti dostanou až na hranici svého rodinného rozpočtu a budou mít problém hypotéky splácet.