odkupné u životního pojištění - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu odkupné u životního pojištění, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česká národní banka zaslala Generali České pojišťovně dohledovou výzvu, ve které ji zakazuje, aby klientům u smluv životního pojištění neoprávněně snižovala odkupné při předčasném ukončení pojištění. Novinářům to dnes řekl ředitel Spolku podvedení klienti Jiří Chvojka. Klientům pojišťovny zůstane podle něj ročně více než miliarda korun, kterou by jinak pojišťovna klientům neoprávněně strhla ve svůj prospěch.
Česká pojišťovna podle spolku Podvedení klienti systémově manipuluje s výplatou odkupného při předčasném ukončení pojistné smlouvy, a navyšuje si tak vlastní příjmy na úkor klientů. Týkat by se to mohlo až stovek tisíc smluv o životním pojištění, které byly uzavřeny v letech 2005 až 2013, a miliard korun. Na tiskové konferenci o tom informovali představitelé spolku. Česká pojišťovna obvinění z manipulace s výplatami odmítá. Odkupné je částka, kterou vyplatí pojišťovna klientovi při předčasném ukončení ...
Potřebujete z důvodu nespokojenosti či lepší nabídky zrušit pojistku? Pak vězte, že při výpovědije samozřejmě nutné dostát smluvním podmínkám. Podívejte se, kdy a jaké kroky podniknout, abyste ušetřili a změna se vám vyplatila.
Česká národní banka, která v rámci svých pravomocí dohlíží také na ochranu spotřebitelů na finančním trhu, loni obdržela přes 700 podnětů ohledně služeb finančních institucí. Meziročně jde o pokles zhruba o tři stovky. Podněty se týkaly nejvíc bank a platebního styku, ale také pojišťoven nebo směnáren. Uvádí to zpráva o dohledu nad finančním trhem v roce 2016, kterou ČNB předložila Sněmovně. Nejvíc podnětů, téměř 1500, dorazilo do centrální banky v roce 2013.
Vláda dnes schválila návrh novely zákona, která omezuje výplaty provizí pojišťovacím zprostředkovatelům i pořizovací náklady při výpočtu tzv. odkupného u pojistných smluv. Ty by měly být povinně rozloženy do období pěti let, v současnosti časové rozložení výplaty provize není stanoveno. Návrh neobsahuje cenovou regulaci v podobě stanovení maximální přípustné výše provizí.
Sněmovna neschválila vládní novelu zákona o pojišťovnictví, která do českého práva měla zavést nové evropské směrnice. Při závěrečném hlasování chyběly tři hlasy. Sněmovna předtím nepodpořila ani žádný návrh na omezení provizí zprostředkovatelů. Při hlasování se zdrželi poslanci ČSSD a část lidovců. Čtyři sociální demokraté byli dokonce proti. Naopak někteří poslanci KDU-ČSL hlasovali pro zákon, podpořil ho také klub ANO, většina komunistů i dva nezařazení poslanci.
Provize zprostředkovatelů pojištění jsou příkladem selhání trhu v soukromých vztazích mezi podnikateli a spotřebiteli, soudí člen Legislativní rady vlády František Korbel. Na situaci podle něj doplácejí hlavně klienti. Ze snahy omezit provize pojišťovacích makléřů se ve vládní koalici stalo až nečekaně výbušné téma, kvůli němuž poslanec ČSSD Ladislav Šincl viní ministra financí Andreje Babiše ze zastrašování a posílá ho k disciplinárnímu řízení.
Sociálnědemokratický poslanec Ladislav Šincl si kvůli své snaze omezit provize finančních poradců vysloužil výhrůžky od ministra financí Andreje Babiše. Přitom inkasované odměny zprostředkovatelů nejsou zanedbatelné a většina lidí ani netuší, o jaké peníze se hraje. Jediným „ulovením“ klienta na životní pojistku si makléř vydělá přes 20 tisíc korun. V celém byznysu se pak jen na provizích protočí desítky miliard.
Zastropování provizí za zprostředkování životního pojištění a rozložení jejich výplaty finančním poradcům na pět let místo nynější jednorázové platby. To jsou hlavní body pozměňovacího návrhu novely o pojišťovnictví, který podpořil rozpočtový výbor sněmovny. Pokud poslanci změny odhlasují, přijdou externí poradci ročně o několik miliard korun, tyto peníze by pojišťovny měly připsat k dobru svým klientům. Podle unie finančních zprostředkovatelů ale návrh slibuje nemožné.