odlozeni exekuce - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu odlozeni exekuce, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Starosta Dolních Břežan a náměstek středočeské hejtmanky Věslav Michalik (STAN) patří mezi nejvážnější kandidáty na příštího ministra financí. Chce prosadit to, co se zatím v české politice nikomu nepodařilo: výrazně seškrtat daňové výjimky, zavést vyšší daň z komerčních nemovitostí či rychlé odpisy na robotizaci. „Z krize se proinvestujeme, ale jen se zapojením soukromého sektoru,” říká.
Širší novela exekučního řádu, o níž se debatuje už přes dva roky, zřejmě do voleb nebude. Odborná veřejnost se kloní k odložení systémových změn v exekučním řízení, o nichž bude znovu jednat plénum Poslanecké sněmovny. K výhradám Exekutorské komory se přidala i Soudcovská unie. S postojem sněmovního ústavně právního výboru, který navrhl vyškrtnout některé klíčové pasáže, nejsou spokojeni ani zástupci věřitelů.
Když vás o finanční pomoc poprosí kamarád nebo někdo z rodiny, odmítá se těžko. Právě peníze půjčené známým ale často věřitelé už nikdy nespatří. Pokud chcete někomu půjčit peníze, vždy si půjčku smluvně zajistěte.
Strastí, změn a novinek, které přinesla koronavirová krize, je opravdu mnoho. Jednou z těch významnějších bylo nepochybně moratorium exekucí a insolvencí, které zachránilo mnoho právnických i fyzických osob před krachem či pádem do dluhové pasti.
Česká národní banka může nově obchodovat s cennými papíry s delší splatností a všemi aktivy, s nimiž se na finančních trzích obchoduje, tedy i s drahými kovy. Zároveň také může uzavírat obchody s více institucemi než dosud, například s pojišťovnami nebo penzijními fondy a dalšími investory. Novelu zákona, která by vládě mohla pomoci při vydávání státních dluhopisů, v pondělí společně s dalšími zákony podepsal prezident Miloš Zeman.
Smršť „koronavirových“ zákonů, která se prohnala Poslaneckou sněmovnou a nyní postupně brázdí i Senát, se dá jen těžko zhodnotit jedním slovem. Řada opatření je na místě a je dobré, že s nimi vláda přišla.
Poslanci v úterý a ve středu ve sněmovně, kromě prodloužení nouzového stavu do konce dubna, schválili ve stavu legislativní nouze řadu dalších návrhů, které mají pomoci firmám i občanům zvládat dopady pandemie koronaviru. Projděte si přehled.
Novela insolvenčního zákona a zákona o spotřebitelském úvěru a příspěvek osobám samostatně činným, kteří doplatí na rozhodnutí vlády, 15 tisíc korun měsíčně. To jsou plány vlády na zmírnění dopadů epidemie korovaviru na českou ekonomiku pro nejbližší dny a týdny. Kabinet o tom rozhodl na čtvrtečním jednání. V rámci něj řešil i řadu dalších úprav a opatření v reakci na současnou situaci.
Vánoce opět provětrají české peněženky. Za dárky a pozornosti pro nejbližší utratí letos tuzemští zákazníci desítky miliard korun, nejčastěji přitom nakupují elektroniku a knihy. Paradoxně ale navzdory dobré kondici tuzemské ekonomiky roste počet lidí, kteří si na svátky půjčují, případně volí možnost platbu odložit až na nový rok. To však podle odborníků může v mnoha případech končit předlužením a exekucemi.
Zájem o koupi zboží a zaplacení za něj až po jeho rozbalení, takzvanou odloženou platbu, narůstá podle společnosti MALL Pay, která službu poskytuje, v e-shopech na úkor dobírky. Podle průzkumu firmy se ji na vánoční nákupy chystá vyzkoušet třikrát více lidí než loni. Průměrná výše takového nákupu by mohla činit 1700 korun, řekl ČTK ředitel platební služby MALL Pay Adam Kolesa. Podle obchodníků, které oslovila ČTK, služba znamená konkurenční výhodu, za riziko obchodníci považují vymáhání pohledávek a vznik ...