odměna pro členy volební komise - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu odměna pro členy volební komise, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rok 2024 bude ve znamení voleb. Kromě voleb do Evropského parlamentu a krajských voleb se bude po dvou letech volit také třetina senátorů. V senátních volbách obhajuje většinu vládnoucí pětikoalice.
Kdy a v jaký přesný čas se konají české prezidentské volby 2023? Kdy se koná druhé kolo a kdo postoupil? Kdy a kde se otevírají volební místnosti? Jak volit, aby hlas nepropadl? Jak vypadaji volební průzkumy? Přečtěte si profily kandidátů. Koho z nich volit? Jaké mají kandidáti šance na zvolení? Jak si zařídit voličský průkaz? Jak funguje volební systém pro prezidentské volby v Česku? Jaká bývá volební účast? Kdy budou výsledky voleb? Kdy televize vysílá prezidentské debaty? Čtěte níže.
Senátní volby se konají každé dva roky, ale jen v jedné třetině volebních obvodů. To znamená, že každý volič hlasuje v senátních volbách pouze jednou za šest let. Letošní volby do Senátu proběhly 23. a 24. září 2022 společně s komunálními volbami. Druhé kolo probíhá v pátek 30. září a v sobotu 1. října.
Chcete se stát členem volební komise? Letos proěhnou volby do Senátu a komunální volby, přístí rok pak prezidenstké volby. Členem se může stát občan České republiky nebo jiného státu, který má v tuzemsku právo volit a je mu více než 18 let. Jako člen volební komise se účastníte sčítání hlasů, navíc máte právo na zajímavou odměnu. Kolik to je a máte zároveň nárok i na náhradu mzdy?
Volby do Poslanecké sněmovny se konají 8. a 9. října. Rozhodl o tom prezident Miloš Zeman. Prezident rozhodnutí vyhlásit volby na začátek října zdůvodnil tím, že chce stranám dopřát dost času na kampaň, nejzazší jeho rozhodnutí mohlo přijít až v červenci. Předvolební boj jde do finiše. Poslední sněmovní volby se konaly 20. a 21. října 2017.
Volby do poslanecké sněmovny se blíží. Tento rok proběhnou 8. a 9. října 2021. Poslanecká sněmovna je dolní komorou Parlamentu ČR a společně se Senátem je zákonodárným orgánem České republiky. Ve volbách do Poslanecké sněmovny se celkově volí 200 poslanců a volby se konají každé 4 roky.
Rok 2021 bude pro Česko rokem změn, sčítání dopadů pandemie i voleb do Poslanecké sněmovny. Kampaň ovlivní i postoje jednotlivých stran k daňovému balíčku, který prosadilo vládní ANO s opoziční ODS. „Už nyní je součástí předvolební politické manipulace. Vláda úplně změnila pohled na veřejné finance a tváří se, že je vlastně ani nebude potřebovat. Jsem ale zvědav, odkud chce peníze brát,“ říká šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
Parlamentní strany se shodly s ministerstvem vnitra na třech variantách hlasování z karantény - z auta, ve speciálních volebních okrscích a u výjezdních komisí. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) jde o dobrý kompromis. O změnách ve volební praxi pro říjnové senátní a krajské volby bude Sněmovna rozhodovat 19. srpna. Vláda požádá o projednání návrhu zákona, který už má paragrafovou podobu, ve stavu legislativní nouze.
Poslanci vzali na vědomí na konci ledna závěry vyšetřování sněmovní komise ohledně někdejšího prodeje těžební společnosti OKD. Vyplývá z nich mimo jiné i trestní oznámení na podnikatele a exmajitele firmy Zdeňka Bakalu. Kauza OKD se dokonce řeší i na druhé straně Atlantiku v USA. „Dají se na tom popsat dějiny české ekonomiky a politiky. Kdyby se to netýkalo mě osobně a mého muže, mluvilo by se mi o tom výrazně jednodušeji,“ říká Michaela Bakala, bývalá miss Československo z roku 1991, někdejší mluvčí ODS a...
Rakousko spěje k předčasným parlamentním volbám. Jejich vypsání v sobotu navrhl prezidentovi Alexanderu Van der Bellenovi kancléř Sebastian Kurz poté, co vypověděl koaliční smlouvu své Rakouské lidové strany (ÖVP) se Svobodnou stranou Rakouska (FPÖ). Van der Bellen návrh podpořil a sdělil, že o dalších krocích bude s premiérem hovořit v neděli. Vládní krizi způsobil skandál kolem vicekancléře a šéfa FPÖ Heinze-Christiana Stracheho.