odstoupení od smlouvy zájezdu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu odstoupení od smlouvy zájezdu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Požáry v Řecku, záplavy ve Slovinsku či na Slovensku. Pokažené dovolené pak často lidem ještě více zkazily dohady a spory s cestovními kancelářemi. A nejen s nimi, ale i s pojišťovnami sjednávajícími cestovní pojištění.
Kouří se nejen z jihu ostrova Rhodos, ale i z pracovníků cestovních kanceláří. Aktuálně vyřizují stovky až tisíce zájezdů, které klienti ruší, případně mění cílovou destinaci. Někteří vzhledem k bezpečnostní situaci nechtějí kamkoliv do Řecka, vyřizování žádostí o změnu takových zájezdů je však složitější. Zájezdy na Rhodos ani jinam do země většina cestovek nezlevňuje, nevidí k tomu důvod. Ze zmatků na ostrově viní řeckou stranu.
Standardní záruční doba je v Česku dva roky. Reklamace spotřebního zboží ale může být „peklo“ a ani s reklamací zájezdů to není jiné. Co dělat, jak postupovat a na koho se obrátit?
Nejčastěji se spotřebitelé na odborníky obracejí s problémy při reklamaci zboží a služeb. Dle dTestu dost často není spotřebitelům vydán reklamační protokol, není dodržena třicetidenní lhůta k vyřízení reklamace nebo neuznání odstoupení od smlouvy ze strany obchodníka.
Až do konce srpna příštího roku nemusí cestovní kanceláře vracet peníze za neuskutečněné zájezdy. Umožňuje jim to zákon nazývaný Lex Voucher, který byl přijat ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na odvětví cestovního ruchu.
Současná situace ve světě spojená s koronavirem nás vede k otázkám, jak postupovat, pokud chceme v mimořádných situacích stornovat zájezd. Kdy má tedy spotřebitel právo na odstoupení od smlouvy bez sankce? Kdy se naopak poplatkům za zrušení zájezdu nevyhne?
Dostali jste dárek, u kterého se projevila nějaká vada? Kdo jej může reklamovat, vy nebo darující? Na reklamaci je sice čas dva roky, jestliže je ale s výrobkem problém, je lepší ho řešit hned. Jinak by prodejce vašemu požadavku nemusel vyhovět.
Pokud si myslíte, že když podepíšete smlouvu o zájezdu, ale ještě nic nezaplatíte, můžete vše bez sankcí zrušit. Na to pozor, takto to funguje jen málokdy. Ještě „nebezpečnější“ je to, když vybíráte zájezd na internetu. Zde vám v podstatě stačí jediné kliknutí.
Nakupujeme téměř denně, přesto si často nejsme jisti svými právy a povinnostmi. Jaké jsou nejčastější omyly rozšířené mezi českými spotřebiteli?
Prázdniny, dovolená, volno. Jak to letos pojmete? Cestovní kancelář, nebo sami za sebe? Nabízíme pár rad, na co si dát pozor.