odstoupení od telefonicke smlouvy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu odstoupení od telefonicke smlouvy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Někteří dodavatelé vyhrožují svým zákazníkům, že je odpojí od elektřiny nebo plynu poté, co neuhradí byť jen jedinou zálohu. Takový postup však může být podle Energetického a regulačního úřadu (ERÚ) v rozporu s energetickým zákonem. Ten stanoví, že k prohřešku musí dojít opakovaně.
I když se na Vánoce mnozí připravují dlouho, nemusí se druhým trefit do vkusu. Za poslední roky přibývá dárků objednaných přes internet a ty mohou i přes dobrý záměr obdarované zklamat.
Pandemie výrazně zasáhla i do energetiky. Nejenže loni klesla průměrná spotřeba elektřiny, ale na trhu se objevily nové zvyklosti. Dodavatelé teď mnohem častěji volají zákazníkům ve snaze prodat jim elektřinu nebo plyn.
Ani současná situace nezastavila vykutálené obchodníky s energiemi. Sice je pro ně komplikovanější obcházet domácnosti, ale našli si jiné prostředky, jak z lidí vylákat podpis. Na co si dát pozor?
Každá koruna dobrá. Domácnosti, které hledají úspory, mohou přemýšlet nad změnou dodavatele. Ta do rodinného rozpočtu může přinést úspory ve výši až tisíců korun ročně.
Dodavatelé energií zkouší na své zákazníky fígle i po telefonu. Představí jim levnější nabídky s odkazem na pokles cen energií spojené s pandemií. Je nutné dávat si pozor na každé „ano“, které řeknete. Mohlo by totiž vést k nechtěnému uzavření nevýhodné smlouvy. A když se onu smlouvu rozhodnete ukončit, zaplatíte tučnou pokutu. dTest radí, jak se v takovém případě bránit.
Lidé řeší s dodavateli nejrůznější potíže, nejčastěji při přestupu k jiné společnosti nebo při fakturaci. Počet stížností, které na dodavatele podali, loni vzrostl o 6 procent. Nekalému jednání energetických šmejdů by měla zamezit nová legislativa. Bude stačit?
Energetický regulační úřad (ERÚ) přijal v loňském roce 14 259 podání, meziročně o 5,7 procenta více. Na dnešní konferenci o problematice takzvaných energetických šmejdů to řekl člen rady úřadu Rostislav Krejcar. Přibývá podle něj hlavně problémů a podání v souvislosti se zprostředkovateli nabídek energií. Připomněl, že podání může být stížností, ale i dotazem, resp. žádostí o zjištění informace.
Energetický regulační úřad (ERÚ) přijal v prvním pololetí letošního roku 7567 podání, meziročně o desetinu více, uvedl mluvčí úřadu Michal Kebort. Podle něj přibývá hlavně problémů a podání v souvislosti s aukcemi energií a zprostředkovateli. Úřad dodal, že podání může být stížností, ale i dotazem či žádostí o zjištění informace.
Účelové otázky kladené po telefonu, agresivní obchodní metody a administrativní pochybení vysloužily dodavateli Stabil Energy čtyřmilionovou pokutu. Pravomocnou sankci mu vyměřil Energetický regulační úřad. Spotřebitelské poradny postup úřadu vítají, upozorňují však na to, že telefonáty a podomní prodej stále fungují a zákazníci jim často podlehnou.