odvod sociálního pojištění za zaměstnavatele 2019 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu odvod sociálního pojištění za zaměstnavatele 2019, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vládní důchodová reforma a konsolidační balíček jsou souhrnem těžkých kompromisů, přiznává ministr práce a sociálních věcí a šéf lidovců Marian Jurečka. „Člověk cítí tlak z různých stran, jako KDU-ČSL jsme samozřejmě na své partnery také tlačili,“ říká. Za jeden z úspěchů lidovců považuje zachování výchovného pro důchodkyně, byť do budoucna zanikne. Dalším reformním terčem by se mohly stát podle Jurečky příliš vysoké výdajové paušály živnostníků. Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu výše.
Nemocenská v současnosti budí vášně skoro jako diskuze o penzích. Znovuzavedení takzvané karenční doby, kdy zaměstnanci po první tři dny nemoci nedostávali žádnou sociální dávku, je extrémně nepopulární myšlenkou, které se bojí i politické strany. Ty ji přitom před nějakými patnácti lety prosadily. Jenže nemocenská stojí hodně peněz, a tak se jí nelze při diskuzi o rozpočtovém šetření vyhnout. Znovuzavedení karenční doby teď doporučují vládní ekonomové.
Strávila dvacet let ve zdravotnictví a v neziskovém sektoru, kde se věnovala zaměstnávání zdravotně postižených a spoluzaložila sociální spolek Revenium. Těsně poté co Hana Potměšilová spolu s kolegy otevřela první sociální pražírnu výběrové kávy Naturpark12, přišla únorová vlna pandemie. „Místo kaváren jsme kávu začali nabízet firmám a jejich zaměstnancům, a to i formou náhradního plnění (viz vysvětlení na konci rozhovoru),“ uvádí. Pražírna loni dosáhla dvoumilionového obratu a letos registruje třetinový ...
Obyvatelé a firmy působící ve Velké Británii se musejí připravit na výrazné zvýšení daní. Kontroverzní návrh, jenž má platit od dubna příštího roku, překvapivě prosadila pravicová vláda, která tak chce mimo jiné začít splácet dluhy po koronakrizi. Vyšší odvody se dotknou akcionářů britských společností, ale i vysokoškolských absolventů a obyčejných lidí.
Evropská komise tento týden zahájila rozhovory o tom, zda by takzvaným gig pracovníkům v Evropské unii měla být přiznána stejná práva jako běžným zaměstnancům. Získali by tak nárok například na minimální mzdu či placenou dovolenou, uvádí deník Financial Times.
Z důvodu epidemie koronaviru bylo umožněno bez sankcí odevzdat přehled o příjmech a výdajích za rok 2019 až do 18. 9. 2020, ale s podmínkou úhrady nedoplatku pojistného za rok 2019 do tohoto prodlouženého termínu.
Se zpožděním, ale přece. Tak reagují firmy a drobní podnikatelé na sadu rozhodnutí vlády, která jim má pomoci překonat problémy způsobené pandemií koronaviru. Mají však další požadavky. Na kabinet Andreje Babiše (ANO) tlačí také opozice, žádá další balíček krizových opatření.
Na začátku posledního celého roku před sněmovními volbami stojí za to podívat se na důchodový systém, snad nejbolestivější oblast českých veřejných financí. Co se v ní podařilo udělat? A hlavně – jaké jsou její vyhlídky? Stručné odpovědi na tyto otázky by mohly znít „zhoršit bolesti“ a „mizerné“.
Při spoření na penzi v doplňkovém penzijním spoření a penzijním připojištění je možné dosáhnout i zajímavé daňové úspory. Za jakých podmínek a v jaké výši? Podívejme se na praktické příklady.
Od 1. 7. 2019 se snížilo povinné pojistné placené zaměstnavatelem za zaměstnance o 0,2 procenta. Mzdové náklady zaměstnavatelů nepatrně klesly a zaměstnancům stoupá čistá mzda, neboť daň z příjmu se počítá ze superhrubé mzdy.