odvody ze mzdy německo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu odvody ze mzdy německo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministr financí Zbyněk Stanjura připouští, že konsolidační balíček ještě může doznat některých změn po jednání se zaměstnavateli a podnikateli. „Možná jsme něco úplně nedomysleli, takže nějaký detail budeme ještě projednávat, budeme to řešit v příštích týdnech,“ uvedl šéf státní kasy.
Zatímco v Česku se strhl politický, místy až populisticky vyhraněný boj o právo důchodců na maximální valorizaci penzí podle zákona starého deset let, který kvůli inflaci prudce zvyšuje hodnoty penzí vůči průměrné mzdě, v Německu si důchodci zatím příliš nestěžují. Jejich postavení ve společnosti nevyužívají ani opoziční či extrémní politické strany. Důvod je prostý: za posledních dvanáct let se podle výpočtů prestižního mnichovského ekonomického institutu Ifo reálná hodnota důchodů mírně zvýšila, takže si...
Důchodci si celý život platí na důchod a nyní jim vláda chce krátit valorizaci, na kterou mají nárok. A ještě navíc by se měl prodlužovat odchod do penze na astronomických 68 let. A přitom se snižují daně boháčům. Tahle mantra hýbe národem a ani tvrdá fakta její původce nijak zvlášť nezviklají. Přesto má cenu si na ta data posvítit. Začněme s předplácením penze. Náš důchodový systém je průběžný. To znamená, že to, co se vybere na důchodovém pojištění, se vzápětí rozdělí důchodcům a platícím vzniká právo, ...
Naše daňové zatížení práce není ve srovnání se světem nijak vysoké. Každého z nás se zaměstnaneckým poměrem to může překvapit, ale je to výsledkem malého slovíčkaření. Ze mzdy totiž státu posíláme vedle daní i odvody na zdravotní a sociální pojištění. Nejde však jen o to, že ve srovnání s bohatými zeměmi máme jinak nastavené příjmy veřejných financí. Na to máme plné právo a jen obtížně se srovnává, co je lepší systém.
Českým zaměstnancům loni zůstala v peněženkách po odečtení daní a odvodů zhruba polovina výplaty. Podle nové zprávy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) má Česko šesté nejvyšší zdanění práce ze 36 členských zemí. O příčku si tak pohoršilo, ještě předloni bylo sedmé. Letos se zrušením superhrubé mzdy, faktickým snížením daně z příjmu a zvýšením slevy na poplatníka situace změnila. Politické strany před říjnovými volbami slibují další uvolnění, byť není jasné, kde na to vezmou peníze.
Za deset let v Brně postavili globální firmu se stamilionovými obraty. Loni jim ale covid ze dne na den vypnul trh. „Ročně jsme byli schopni udělat na veletrzích čtyři stovky expozic, náš byznys je strašně rychlý,“ říká Petr Krejčí, spolumajitel společnosti Exponex. „Teď jsme firmu rozdělili do několika jednotek a každá se snaží si na sebe vydělat. Přizpůsobujeme se situaci, hledáme nový odbyt, ale není to cíl a směřování firmy. Je to jen snaha o přežití,“ dodává druhý společník Aleš Pohl.
Rok 2021 bude pro Česko rokem změn, sčítání dopadů pandemie i voleb do Poslanecké sněmovny. Kampaň ovlivní i postoje jednotlivých stran k daňovému balíčku, který prosadilo vládní ANO s opoziční ODS. „Už nyní je součástí předvolební politické manipulace. Vláda úplně změnila pohled na veřejné finance a tváří se, že je vlastně ani nebude potřebovat. Jsem ale zvědav, odkud chce peníze brát,“ říká šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
Vláda na pondělním jednání schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Program, který má pomoci udržet zaměstnance ve firmách a chránit je před propuštěním, měl skončit na konci srpna. Na twitteru to uvedla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Maláčová chce, aby kurzarbeit prošel vládou do dvou týdnů. Následně by ho měla schválit sněmovna, využívat by ho bylo možné od 1. listopadu.
Hospodářská komora vyzvala na konci března zaměstnavatele k zapojení do iniciativy Zachraň práci! Cílem bylo vytvořit platformu pro efektivní sdílení zaměstnanců formou dočasného přidělení. A zamezit tak pokud možno dalšímu propouštění.
Miliardy eur, daňové úlevy, kurzarbeit, nové investice. Německá vláda přijala rozsáhlá ekonomická opatření, která mají pomoci omezit dopady epidemie nového koronaviru na německé hospodářství. Jedním z hlavních opatření, které bezprostředně řeší pracovní výpadek při povinné karanténě, je zjednodušení a rozšíření takzvaného kurzarbeitu.