ofo kolo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ofo kolo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na největším čínském vrakovišti leží až 200 tisíc sdílených kol. Je to důsledek vyostřené konkurence na tamním trhu. V jednu chvíli spolu o čínské cyklisty bojovalo až 40 startupů, většina z nich ale zkrachovala a kola byla ponechána svému osudu. Část kol už se ale podařilo zrecyklovat, vyrábějí se z nich designové židle či lampy nebo běžecké dráhy.
Desetitisíce sdílených kol se proměnily v kovový šrot, který zaplavil ulice, parky i bytové zahrady v Šanghaji i Pekingu. Čínské metropole se vyrovnávají s následky boomu městské cyklistiky z let 2016 až 2018, která měla ulevit přeplněné veřejné dopravě. Výsledkem bikesharingového opojení jsou pohřebiště nechtěných kol zkrachovalých provozovatelů, kteří z trhu vyšuměli v duchu „po nás potopa“. Velký úklid tak nechali na někom jiném.
V pražských ulicích se od pondělí 1. dubna objeví 500 zelených elektrokol, která budou sloužit v systému sdílení kol, tzv. bikesharingu. Na území Prahy 1 až 8 a Horních Počernic je rozmístí společnost Homeport. Novinářům to řekli zástupci společnosti. Kola budou pod neustálým dohledem techniků společnosti a bude možné je používat a parkovat pouze na vybraných místech. V Praze mimo jiné funguje sdílení růžových kol společnosti Rekola.
Obchodní gigant Alibaba, technologická firma Didi Chuxing nebo DST Global rusko-izraelského miliardáře Jurije Milnera. Všechny tyto firmy vložily na přelomu let 2016 a 2017 stovky milionů dolarů do bikesharingové společnosti Ofo, kterou investoři oceňovali na tři miliardy dolarů. Nízkonákladový byznys model však příliš dobře nefungoval a nyní, o dva roky později, už firmě nefungují ani webové stránky. Server The Information nyní odhadl celkový objem znehodnocených investic do Ofo na 1,5 miliardy dolarů. ...
Další čínský projekt skončil. Kombinace špatného plánování a přílišného sebevědomí zakladatele bikesharingu Ofo za sebou nechala dluhy ve stovkách milionů dolarů, přičemž peníze dluží společnost i v Česku.
Čínská společnost nabízející sdílení jízdních kol Ofo čelí rozsáhlým problémům s nedostatkem hotovosti. Uvedl to podle agentury Reuters generální ředitel Taj Wej v dopisu zaměstnancům. Dodal, že uvažoval o různých možnostech řešení této situace, včetně rozpuštění podniku a vyhlášení bankrotu. Společnost Ofo testovala provoz své služby také na českém trhu, loni na podzim rozmístila svá žlutá kola na Praze 7.
Hlavní město vypíše dvě zakázky na vytvoření městského systému sdílených elektromobilů. První tendr v hodnotě zhruba 50 milionů korun je na vybudování základen pro nabíjecí stanice. Druhý bude mít podobu koncesního řízení na firmu, která základny osadí stanicemi a bude službu provozovat. Elektromobilů má být 600, celkové náklady na projekt mají být pro město asi 191 milionů korun.
Po několika letech stagnace pražský magistrát v roce 2018 zdvojnásobil plán investic do cyklistické infrastruktury. Zatímco v letech 2013 až 2017 se investice pohybovaly mezi 40 miliony a 48 miliony korun ročně, letos to bude téměř 100 milionů.
Údržba ve velkém. Na servis nebo pouhé umytí čekají v čínském městě Siang-jang tisíce "sdílených kol" společnosti Ofo. V Říši středu je společnost etablovaná a v loňském roce oznámila světovou expanzi, mimo jiné i do Prahy.
Americká společnost LimeBike nabízející sdílení jízdních kol rozšiřuje své aktivity do Evropy. Tento měsíc zahajuje provoz ve Frankfurtu nad Mohanem a v Curychu a na jaře hodlá v evropské expanzi pokračovat.