okamurova strana - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu okamurova strana, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Německé zpytování svědomí za obchody s Putinem a malou ochotu bránit evropské hodnoty pokračuje. „Udělali jsme chybu, věřili jsme v elementární rozum,“ to je hlavní vysvětlení většiny politiků, kteří v minulých desetiletích vytvářeli německou zahraniční politiku stojící na tezi, že když se obchoduje, není čas na válčení.
Plánované schodky státního rozpočtu v příštích letech by mohly alespoň zčásti zalepit vyšší výnosy ze spotřební daně. Hnutí ANO plánuje po volbách dále zvyšovat daně z tabákových výrobků nebo tvrdého alkoholu. S tím souhlasí i koalice Pirátů a STAN. Okamurova SPD naopak plánuje snižování spotřební daně. Nevysvětluje ale, kde by nahradila další výpadky příjmů v rozpočtu.
První cíl při vzniku nového politického subjektu splnil Václav Klaus mladší bez problémů – vyvolal hemžení. Není to žádný div. Poslanec Klaus je celebritou sociálních sítí. Kdyby o vládě nerozhodovaly volby, ale počty lajků a fanoušků na Facebooku, byl by premiérem Tomio Okamura, prvním vicepremiérem Andrej Babiš a místopředsedou vlády Václav Klaus mladší. Asi by jim to docela klapalo. Stržení pozornosti politický influencer Klaus zvládl bravurně.
Tradiční strany ztrácejí své členy po tisícovkách a nové tváře se daří získávat jen mladým stranám a hnutím. KSČM loni ze seznamu členské základny odepsala téměř desetinu straníků a v současnosti jich má necelých 35 tisíc. SPD naopak meziročně stoupl počet členů téměř čtyřnásobně a v počtu členů už přeskočila vládnoucí ANO. Piráti hlásí meziroční nárůst o třetinu.
Moravskoslezští poslanci Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová vystupují z hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Vyplývá to z informací ČTK a Deníku N. K odchodu se rozhodli kvůli postupu nového vedení organizace hnutí v Moravskoslezském kraji, která podle Volného přijala do SPD usvědčeného rasistu a neonacistu. Vedení SPD vyzvalo Volného, aby se po odchodu z hnutí vzdal i mandátu ve Sněmovně. Volný ČTK řekl, že se svého mandátu nevzdá, SPD, za kterou kandidoval, podle něj dnes už neexistuje.
Zhruba patnáct koaličních zákonodárců ještě neví, zda kabinet Andreje Babiše při hlasování o nedůvěře podrží. Podle šéfa ČSSD Jana Hamáčka by krizi vyřešila demise premiéra.
Platy vrcholných politiků vzrostou příští rok zřejmě zhruba o devět procent, nikoli razantněji o pětinu. Pomalejší růst Sněmovna ve vládní platové novele schválila. Základní měsíční plat například poslance a senátora by se měl zvýšit o 6500 korun na 82 400 korun místo na 90 600 korun. Plat ministra by nově činil 157 100 korun, nikoli 172 800 korun. Nyní ministři berou 144 700 korun. Prezident by měl 274 500 korun měsíčně, tedy o 21 700 korun víc než nyní, nikoli o 49 200 korun navíc.
Máme to za sebou. Tedy my, co chodíme k volebním urnám. Protagonisté partají, kteří hráli o všechno, mají naopak hodně práce před sebou. Zdůvodnit před veřejností, proč volby dopadly tak, jak dopadly, přitom patří k tomu nejjednoduššímu. Méně snadné už bude vyříkat si to uvnitř stran a hnutí, a hlavně vymyslet jak dál. Je to důležité. Volby do obecních zastupitelstev a Senátu naznačily, jak by mohl vypadat budoucí střet o Poslaneckou sněmovnu. A možná i to, že nemusí být až tak vzdálený.
Volební průzkumy posledních dní se podivuhodně shodují. Jistě se mohou i tentokrát podivuhodně mýlit, to ukáže už nadcházející víkend. Ale zatím se držme toho, že předpovědi plus minus vyjdou, hnutí ANO stejně jako před čtyřmi lety ovládne prakticky všechna velká města a v menších sídlech dostanou šanci místní sdružení.
SPD Tomia Okamury se chce v letošních volbách konečně probojovat na pražský magistrát, podle volebních průzkumů to přitom nemusí být nemožné. Strana, jejímž lídrem bude energetik Hynek Beran, v Praze akcentuje témata obdobná s těmi na celostátní úrovni - například bezpečnost nebo prvky přímé demokracie.