Okd krach - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Okd krach, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Už v příštím roce s největší pravděpodobností skončí další a jedna z nejvýznamnějších etap tuzemského dobývání nerostů. Státem vlastněná černouhelná společnost OKD plánuje, že do konce roku 2022 ze svých šachet vyveze poslední vozíky černého uhlí a ostravsko-karvinské jámy postupně začne zasypávat. Zhruba dvě stě let trvající těžba posledního černouhelného dolu v Česku tak bude historií.
Být či nebýt. Hamletovská otázka je pro řadu společností kvůli koronakrizi čím dál naléhavější. „Je zřejmé, že zdaleka ne všechny firmy budou schopné překonat a překlenout své problémy,“ uvádí Lee Louda, insolvenční správce s oprávněním řídit velké bankroty.
Třicet let od listopadu ekonomika Česka solidně roste, lidé se nebojí utrácet a mají se poměrně dobře. Přesto nejsou, zdá se, úplně spokojeni. „Země neuvěřitelným způsobem zbohatla. Lidé to ale berou jako samozřejmost. Tak by to být mělo, ale hledají okamžitě další věci ke kritice,“ říká Václav Klaus, bývalý ministr financí, vicepremiér, předseda vlády a prezident.
Novým ministrem kultury má být podle serverů novinky.cz a Seznam Zprávy Lubomír Zaorálek. Na nabídku údajně kývl. Na dotaz ale ČTK neodpověděl. Premiér Andrej Babiš pro Českou televizi uvedl, že by se Zaorálkem jako ministrem kultury problém neměl.
Někdejší majitel obchodů značky Geox v Česku nemůže bez souhlasu insolvenčního správce nakládat s majetkem. Velká část zboží a prodejen se ale ještě před insolvencí dostala k jinému vlastníkovi.
Prezident Miloš Zeman při ceremoniálu ocenil mimo jiné tři známé podnikatele Jana Fencla, Jaroslava Strnada a Pavola Krúpu. Podle ekonoma Lukáše Kovandy, hlavního ekonoma investičních fondů ze skupiny DRFG, je ale celá řada srovnatelně úspěšných podnikatelů a jmenovaným pomohlo, že patří do kruhů, které s prezidentem souzní. Čtěte profily vyznamenaných podnikatelů.
Propouštění zaměstnanců, prodej majetku, nebo dokonce krach celého podniku při zanechání astronomických dluhů. Katastrofický scénář pro každou firmu, jež není schopna financovat své závazky – od vyplácení zaměstnanců po splácení dluhů. Podniky se přitom mohou svému konci nebo jeho nejtvrdší verzi vyhnout a byznys zachovat, finanční problémy ale musejí řešit včas. Shodli se na tom hosté diskuzního pořadu Mikroskop, který pořádal deník E15. Tentokrát se odborná debata týkala práce insolvenčních správců.
V první půlce devadesátých let bylo projektů s rodinnými domy na klíč plno. Nejznámější z nich se teď opět dere na mediální výsluní.
Za privatizaci těžební společnosti OKD zatím nepadly tresty. Případ údajně nevýhodného prodeje černouhelné firmy, ve kterém se točily miliardy korun, tím ovšem nekončí.