okd uzavření dolů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu okd uzavření dolů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Prodloužení těžby černého uhlí v dolech společnosti OKD do roku 2030 může být rentabilní, a to především díky současné rostoucí ceně komodity na velkoobchodních trzích. Shodla se na tom většina analytiků a odborníků, kteří byli osloveni ve čtvrtek. Někteří z nich ale upozorňují na turbulentní vývoj cen energetických komodit v posledních letech, na základě kterého podle nich nelze s jistotou předjímat budoucí vývoj cen uhlí. Podle ekologů je těžba černého uhlí stále umírajícím byznysem, do kterého je nucen ...
Těžební společnost OKD je o další krok blíže k likvidaci dolu Paskov, na němž z ekonomických důvodů ukončila těžba loni v březnu. Od ministerstva životního prostředí dostala souhlasné stanovisko s plánem likvidace v rámci posouzení jejího vlivu na životní prostředí. Teď může OKD, jehož vlastníkem se letos stala státní firma Prisko, začít vyřizovat další povolení k zahájení fyzické likvidace.
Majitelem těžební společnosti OKD je ode dneška znovu stát. Akcie OKD v Karviné převzali zástupci státního podniku Prisko, stát za ně zaplatil téměř 80 milionů korun. Firma má nové představenstvo, jeho předsedou a výkonným ředitelem se stal Boleslav Kowalczyk, který byl dosud v OKD ředitelem činných důlních závodů. V dolech na Karvinsku pracuje i se zaměstnanci dodavatelských firem okolo 9500 lidí.
OKD ve čtvrtek ráno podepsala se státní společností Prisko smlouvu o převodu akcií OKD. Uvedl to zástupce OKD na schůzi věřitelů. Smlouvu schválil také insolvenční správce. „Je to nejlepší řešení, které mělo OKD k dispozici,“ prohlásil insolvenční správce Lee Louda. OKD už podle podmínek státu založila novou společnost OKD Nástupnická, do níž se následně majetek těžaře převede a kterou bude Prisko vlastnit. Prisko za akcie OKD zaplatí necelých 80 milionů korun.
V Dole Paskov na Frýdecko-Místecku se dnes přestalo dobývat černé uhlí. Z dolu společnosti OKD, která je v úpadku, ráno vyfárala poslední směna. Vytěžené uhlí nyní putuje do úpravny, na dole začíná útlum.
Z třinácti set zaměstnanců Paskova využily nabídku na přechod do jiných šachet jen dvě stovky pracovníků. Propouštění hledají delší perspektivu než šest let do konce těžby v OKD.
Znalecký posudek ocenil hodnotu majetku OKD v případě konkurzu na tři miliardy korun. Náklady na likvidaci dolů by však při okamžitém zastavení těžby činily 8,5 miliardy korun.
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) navrhne, aby státní podnik Diamo odkoupil za jednu korunu černouhelnou společnost OKD, která je v úpadku. Ministerstvo průmyslu (MPO) příslušný materiál v nejbližší době předloží do připomínkového řízení. Podle vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO) jde o nesmyslný návrh a mrhání penězi daňových poplatníků.
Čínské ocelárny vozí ve velkém do světa nejen hotové výrobky, ale také polotovary. Ty jsou často levnější než vsázka pro výrobu ze železné rudy nebo šrot. Ten se kvůli tomu přestal kupovat a jeho cena padá. „Se zákazníky máme sjednáno, že když šrot zlevňuje, musíme zlevňovat také. Jenže když skokově spadne cena šrotu o 50 eur, zákazníci čekají, že tento prudký pokles bude dál pokračovat a chtějí změny v cenách okamžitě,“ popisuje situaci na trhu generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek.
Skupina Arca Capital slovenského finančníka Pavla Krúpy neuspěla u soudů s návrhem, aby byla orgánům černouhelné společnosti OKD odebrána oprávnění nakládat s majetkem firmy. Návrh nejprve zamítl ostravský krajský soud a minulý týden jej odmítl i Vrchní soud v Olomouci, ke kterému se odvolala Krúpova společnost Arca Services. Vyplývá to z rozsudku Vrchního soudu v Olomouci. Krúpa rozhodnutí soudů uznal.