olaf výsledky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu olaf výsledky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdříve vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… I takové symptomy má pásmová nemoc neboli jet lag. Nyní souhrnně v novém přehledu ze světa letecké dopravy na e15.
Největší zakázkový výrobce čipů na světě tchajwanský kolos TSMC nakonec skutečně postaví ve východním Německu výrobní závod. Stát bude u Drážďan poblíž hranic s Českem. Projekt vyjde na deset miliard eur, necelých 250 miliard korun. Německá vláda poskytne subvence ve výši pěti miliard eur.
Ať si stát nechá část našich peněz, my chceme volný čas. Do důchodu půjdeme klidně i s nižší penzí, ale dříve. V Německu stárne generace, která nechce pracovat do 67 let, což bude od roku 2031 národní důchodový standard dohodnutý již před šestnácti lety velkou koalicí CDU a SPD. Už dnes chodí do předčasného důchodu desítky, ba stovky tisíc lidí, což má podle ekonomů vážné důsledky na pracovním trhu, kde chybějí lidé zejména v méně náročných pomocných profesích, ale i na kvalifikovaných postech v továrnách ...
V okupovaném městě Nova Kachovka na jihu Ukrajiny se po záplavách způsobených zničením Kachovské přehrady pohřešuje nejméně sedm lidí. Uvedl to Moskvou dosazený starosta města, podle kterého muselo být z Nové Kachovky evakuováno přes 900 lidí.
Dobré ráno! Je 157. den roku, svátek má Norbert. V tento den v roce 1944 začalo vylodění v Normandii. Přečtěte si výběr nejdůležitějších zpráv uplynulých hodin.
Dobré ráno! Je 129. den roku, svátek má Ctibor. V roce 1948 byla podepsána Ústava 9. května. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Dobré ráno! Apríl je za námi, máme třetího dubna a svátek má Richard. V Londýně začal „úřadovat“ Jack Rozparovač (1888), uskutečnil se první let přes Mount Everest (1933) a firma Apple představila světu svůj první iPad tablet (2010). Třetí dubny byly historicky nabité a věci se budou dít i dnes, viz níže. Dříve si ale připomeňme zajímavosti z dění posledních desítek hodin.
Dobré ráno! Je 86. den roku, svátek má Dita. V tento den v roce 1960 byla namíchána první Kofola. Za první domácí nápoj kolového typu na československém trhu byl odpovědný tým z výzkumného ústavu přírodních léčiv v Praze pod vedením Zdeňka Blažka. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Pozice Německa coby nepsaného lídra Evropy se ve světle války na Ukrajině už rok otřásá v základech. Zažité pořádky procházejí velkou změnou a liberální teorie mezinárodních vztahů je v troskách. O nových lídrech a novém uspořádání Evropy mluví v rozhovoru pro Info.cz analytik a výzkumný pracovník Benjamin Tallis. Popisuje mimo jiné teorii neo-idealismu a potřebu začít pracovat jinak s hodnotami, na kterých stojí Evropa – tak, aby evropské demokracie skutečně přinášely lepší život většímu okruhu lidí.
Dvacátý čtvrtý únor roku 2022 se do evropských dějin zapíše tragickým písmem. Po mnoha letech vypukla v Evropě velká a krvavá válka mezi dvěma státy. Válka jako z jiného století. Válka o kontrolu nad dobytým územím a porobeným obyvatelstvem. Válka, jejíž jednotlivé výjevy připomínají to nejhorší, čím si starý kontinent ve 20. století prošel. Fotografie z Bachmutu, plné bahna, krve a zmrzlých postav v uniformách, se na první pohled v ničem neliší od Passchendaele roku 1917.