Oldřich Šubrt - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Oldřich Šubrt, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
... polikliniky Health Plus Oldřich Šubrt. „Už se o...
Žádný obor neprošel za poslední dva roky tak náročnou zkouškou jako zdravotnictví. Byli to právě lékaři, zdravotní sestry i výrobci léků a vakcín, kdo se pokoušeli zastavit nejhorší pandemii posledních sta let. Tato krize však pro odvětví znamená také obrovskou příležitost. Vždyť jen v roce 2020 se do výzkumu nemoci COVID-19 celosvětově investovalo kolem pěti miliard dolarů. A inovativní start-upy, které okamžitě naskočily na nové potřeby pacientů, se objevily i v Česku.
Soukromá klinika Program H Plus sázela na digitalizaci už dříve. Tři roky měla připravený projekt rozvoje videozdravotnictví s telemonitoringem a chatováním. Pandemie celou věc urychlila. „Zainvestovali jsme do toho během prvních měsíců několik milionů, abychom projekt dotáhli. Vymysleli jsme, jak krizi využít, což je sice ošklivě řečeno, ale v krizi vždy nějaká šance je,“ říká šéf kliniky Oldřich Šubrt.
Česko má relativně nejvíce případů nemoci COVID-19 ze všech zemí světa. Celkový počet potvrzených případů na milion obyvatel dosahuje více než 52 tisíc. Navzdory tomu má v Česku pandemie relativně méně obětí než v jiných zemích.
Zdravotnické systémy většiny zemí světa včetně Česka se kvůli pandemii COVID-19 nacházejí v mimořádné situaci. Je zásadní zapojit všechny dostupné procesy eHealth, tedy elektronického zdravotnictví.
Vláda nemá zřetelný plán, co s ekonomikou zasaženou koronavirem. Je nutné udělat jasné scénáře, shodují se čeští byznysmeni oslovení v anketě deníku E15. Důležité je rychle zastavit „obchod se strachem,“ odolat pokušení trvale regulovat ekonomiku i v budoucnu se vymlouvat na tom, že za chyby a nedostatky může koronavirus. Čtěte exkluzivní anketu deníku E15.
Soukromá klinika Oldřicha Šubrta s názvem Program H Plus sází na digitální medicínu. „Máme devadesát procent příjmů od našich klientů, takže je nám naštěstí celkem jedno, co dělá stát, a můžeme si moderní zdravotnictví dělat po svém,“ říká Šubrt. Chystá se expandovat v eHealth a zvažuje franšízy do regionů.
Firmy, které pečují o zdravotní kondici svých zaměstnanců, by se mohly dočkat daňových odpočtů nebo jiných zvýhodnění.
Zkušený manažer ve zdravotnictví Oldřich Šubrt roky řídil státní Nemocnici Na Homolce, vedl soukromou zdravotnickou síť Agel nebo Euroclinicum. Teď ho živí soukromá klinika Program H Plus, kde si pacienti platí za to, že nečekají. Lékař jejich péči koordinuje. „Jsme v kapitalismu. Nejsme tu kvůli tomu, abychom léčili. Jsme tu, abychom vydělávali peníze. Za ně můžeme dobře léčit,“ říká Šubrt.
Zatímco prezident lékařské komory Milan Kubek označuje podfinancování zdravotnictví za základní příčinu problémů resortu, experti oslovení deníkem E15 to vidí jinak. Volají po hlubších změnách. „Jestli se má zvýšit objem financí, je potřeba umět doložit, co se tím změní, a to nejen pro zdravotníky, ale i pro občany,“ říká Oldřich Šubrt, který vede akademii managementu ve zdravotnictví.