olympiada tokio na telefonu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu olympiada tokio na telefonu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jiří Prskavec má kromě zlaté medaile ve vodním slalomu z poslední olympiády v Tokiu na kontě i třináct zlomených pádel. Někdy se věci prostě nedaří tak, jak by chtěl. A nejde jen o sportovní náčiní. Rozhodl se proto promluvit o extrémním tlaku, kterému jsou sportovci vystaveni, a o způsobech, jak se s ním vyrovnat. Třeba mobil u večeře Jiří Prskavec nesnese.
Náklady na výrobu olympijské medaile se pohybují zpravidla v řádech několika tisíc korun. Ve chvíli, kdy už však vzácný kov visí na krku olympijského sportovce, hodnota medaile rázem skokově vzroste. V aukcích se následně takové medaile často draží i za milionové částky. Příkladem může být dobročinná dražba zlaté olympijské medaile, kterou vybojoval boxerský šampión Vladimir Kličko ještě jako amatér na hrách v Atlantě v roce 1996. Ta se vydražila v přepočtu za 18,6 milionu korun.
Novým předsedou vládní japonské Liberálnědemokratické strany byl zvolen dosavadní mluvčí vlády Jošihide Suga, oznámila agentura Reuters. Suga se tak stane i novým japonským premiérem. Parlament by o tom měl hlasovat ještě tento týden. Jednasedmdesátiletý Suga je pokládán za dlouholetého spojence Šinzóa Abeho, který z premiérské funkce odstoupil minulý měsíc kvůli špatnému zdraví.
Tři jihokorejští mobilní operátoři spouštějí od pátku komerční provoz telekomunikačních služeb páté generace (5G). Jižní Korea se tak stává první zemí na světě, která zavádí celoplošný provoz těchto služeb. Jak se ukazuje, jde to v této oblasti i bez tolik diskutované čínské společnosti Huawei, která je ale v tomto oboru pořád dominantním světovým hráčem. Soul si od novinky slibuje mimo jiné i rychlejší ekonomický růst.
Letní olympijské hry v brazilském městě karnevalu a písečných pláží odstartují tento týden. České firmy, které s nimi oficiálně spojují své jméno, už nemohou dospat a ladí poslední detaily svých komunikačních a marketingových plánů.
Uplynulo již bezmála čtvrtstoletí, co vodní slalomář Lukáš Pollert prodal svou zlatou olympijskou medaili a utržené peníze dal na charitu. Chtěl tak devalvovat hodnotu olympiády, která se podle něho příliš přeceňuje. Tento názor nezměmil dodnes. „Upřímně řečeno mě výsledky na olympiádě moc nezajímají. Zajímá mě problematika dopingu,“ říká Pollert, nyní lékař pražské motolské nemocnice.