omezení covid na slovensku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu omezení covid na slovensku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Žně, které developeři v posledních letech zažívali, jsou u konce. Inflace, rostoucí ceny energií, drahé hypotéky a také několikanásobně dražší financování projektů ochladilo trh s byty natolik, že i největší hráči začínají odkládat projekty na lepší časy. „V Praze bude zahájena zhruba třetina bytů oproti minulým letům,“ říká v rozhovoru pro E15 šéf developerské společnosti Finep Tomáš Pardubický. Lépe na tom teď podle něj budou hráči, kteří už v posledních letech nasměrovali pozornost k nájemním bytům. ...
Společnost Solek se dosud profilovala hlavně jako developer projektů v solární energetice v Chile a na Kypru. Teď se vrací do Česka, kde před lety začínala. Přispěla k tomu změna přístupu vlády ke sluneční energii. Ta podle zakladatele Zdeňka Sobotky už nyní v zemích s vysokou penetrací solárů dokáže cenu elektřiny významně snižovat. „Když se podíváte na ekonomiky, které se rozhodly jít obnovitelnou cestou, ať už je to Německo, Řecko, či Španělsko, začíná jim to velmi dobře fungovat. Ta cesta je levná a ...
Trh průmyslových hal žil po léta ve stínu kanceláří a obchodních center. Pandemie covidu však převrátila svět nakupování naruby a ze zásobování e-shopů se stal klíčový byznys. Vizionář Milan Kratina, nadšený pro budování moderní výrobní a logistické infrastruktury, začal rychle stoupat po žebříčku miliardářů. Firma Accolade, kterou založil a z poloviny vlastní, investuje do výstavby hal, jež pak už pronajaté zpravidla končí v jejím fondu. Své peníze Kratinovi svěřily už tisíce investorů.
Počet elektromobilů na evropských silnicích v posledních letech roste. V České republice tento trend zatím tolik patrný není. Jaké země stojí v čele automobilové revoluce, a kde se nástup elektromobilů naopak odkládá?
Data se stávají krví ekonomiky. Developeři se bez jejich analýzy neobejdou při prodeji, správci zase při péči o nemovitosti. Tradiční obor ekonomiky je přesto v digitalizaci spíše pozadu a krystalickým příkladem je to, jak funguje povolování staveb.
Také tuzemské výrobce obalů trápí zdražování energií a nedostatek klíčových materiálů. „Cena papíru je v současné době neúnosná,“ podotýká Lukáš Horčička, ředitel společnosti Servisbal, která dodává zboží na všechny kontinenty včetně Antarktidy a nedávno zvítězila v prestižní soutěži Obal roku. Jak se Horčičkova firma připravuje na zimu a proč nemá strach ze zelené transformace EU, prozrazuje v rozhovoru s deníkem E15.
Zatímco pro veřejné subjekty a jimi vlastněné společnosti platí směrnice o whistleblowingu od loňského prosince, firem se povinnost dotkne až v příštím roce. Část z nich už ale oznamovací kanál zavedla. Frekvence oznamování se ovšem stále pohybuje na minimální úrovni oproti evropským státům. Může za to romantizace pachatelů, nízké etické hodnoty Čechů a tlak na zaměstnance, míní odborníci.
Investiční byty jako pojistka proti inflaci jsou odkazem minulosti. Lidem už totiž finance nestačí ani na vlastní bydlení, a tak se stále populárnějšími stávají nemovitostní fondy. „Inflaci tohoto roku neporazí žádný investiční produkt bez toho, aniž by na sebe člověk vzal neúměrné riziko. Mnohem důležitější je investovat pravidelně a do balancovaného portfolia,“ říká předseda představenstva Reico investiční společnosti České spořitelny Tomáš Jandík.
Cestování se vrací do předpandemického stavu. Již nyní většina států zrušila pandemická omezení vstupu na své území. Míst, kam lze cestovat bez dokladu bezinfekčnosti sice stále přibývá, ale stále je některé státy vyžadují. Server E15.cz nabízí přehled států a jejich podmínek pro turistické cesty. Vycházíme nejen z informací českých úřadů, ale také z mapy Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA).
Skupina miliardáře Michala Strnada dodává už druhý měsíc těžkou vojenskou techniku, munici a další vojenský materiál na Ukrajinu. Finanční ředitel a místopředseda představenstva Czechoslovak Group David Chour očekává enormní poptávku po zbraních v celé Evropské unii. Například česká armáda chce urychleně doplnit počty obrněných vozidel Pandur a Titus za miliardy korun. „Vlády se budou tvrdě přetahovat o výrobní kapacity firem. Pokud se deset nebo patnáct zemí rozhodne nakoupit nové tanky nebo bojová ...