Omezení na velikonoce - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Omezení na velikonoce, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vadí mi naprostý nezájem české a slovenské vlády o současnou problematiku cestovního ruchu, v Rakousku k tomu přistupují úplně jinak, říká miliardář Igor Rattaj, někdejší partner skupiny J&T a v současnosti jeden z největších investorů do volnočasového byznysu v Česku a na Slovensku.
Lékař Benjamin Uwamahoro pochází z Rwandy, ve svých jedenácti letech zažil genocidu jako následek občanské války mezi etnickými skupinami Hutuů a Tutsiů. Třináct let žije v České republice, kde vystudoval medicínu. Pracuje jako kardiolog v táborské nemocnici. Je ženatý a má dvě děti. Mluvili jsme o jeho vzpomínkách na genocidu, smíření mezi dvěma etniky, ale i o kulturním šoku a životě v České republice.
Maturitní tablo patří k poslednímu roku před zkoušku dospělosti stejně neodmyslitelně jako ples nebo „svaťák“. Obvykle se třídní tabla ve výlohách objevují zhruba týden před ním. V souvislosti s omezeními vyplývajícími z preventivních opatření v koronavirové pandemii se i tato tradice omezila.
Vláda na základě epidemiologického vývoje nemoci covid-19 uspíšila svůj harmonogram otevírání obchodů a dalších provozoven v Česku. Místo pěti vln se tak podnikání uvolní ve čtyř vlnách. Termín 8. června z harmonogramu mizí a posledním datem bude 25. květen. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček uvedl, že kabinet vyšel ze svého slibu a že je připraven na základě vývoje epidemie harmonogram zpomalit i uspíšit. Klíčové bylo vyhodnocení vlivu velikonočních svátků, které dle jeho slov dopadly velmi dobře.
Pravomoci ministerstva zdravotnictví se rozšíří. Podle návrhu, který ve čtvrtek schválila vláda, může ministerstvo i po konci nouzového stavu kvůli koronaviru celostátně nařídit mimořádné opatření nebo zakázat určitou činnost.
Sdílení a pronájem aut v Česku koronavirová krize neohrozí, spíše naopak. Většina firem sice v prvních týdnech nouzového stavu zaznamenala propad poptávky, ne však tak výrazný jako u veřejné dopravy. Mnozí zákazníci podle provozovatelů z obav před nákazou volili individuální dopravu. Přibývají hlavně firemní klienti. V dubnu navíc poptávka roste. Do budoucna by půjčování aut po krizi mohlo podle firem posílit. Vyplývá to z informací provozovatelů carsharingových firem.
Nikósie je teď tichá jako nikdy. V jižní části rozděleného ostrova platí přísná opatření proti šíření koronaviru. Ven se smí jen jednou denně. Účel vycházky, čas odchodu a PSČ místa je třeba oznámit esemeskou na vládní linku a počkat na schválení. Pohybovat se lze jen v místě bydliště a jen po nutnou dobu. Do zaměstnání se lze přesunout jen s potvrzením od zaměstnavatele. Od 21:00 do 6:00 je pohyb venku zcela zakázaný. Shlukování nad dvě osoby a navštěvování, a to i v rámci rodin, není dovolené.
Počet případů nákazy novým typem koronaviru v Česku ve středu stoupl o 99, aktuálně jich je 7136. Denní přírůstek byl nejnižší v tomto týdnu. Z nemoci Covid-19, kterou koronavirus způsobuje, se podle údajů ministerstva zdravotnictví vyléčilo 2002 lidí, v nemocnicích zemřelo 210 pacientů. Počty uzdravených a úmrtí jsou ze středečního podvečera, novější údaje ministerstvo na svém webu zveřejňuje každý den kolem 08:30.
Stát zřejmě umožní od 27. dubna za určitých podmínek konání veřejných bohoslužeb a náboženských obřadů.
Zatím do konce měsíce schválila sněmovna nouzový stav, ačkoliv tvrdí, že po Velikonocích představí plán postupného uvolňování opatření v boji proti koronaviru. Každý den přibývají informace o tom, kolik lidí se nakazilo a kolik zemřelo. „Šíří se panika. Když lidi vystrašíte, přestanou se kontrolovat a můžete s nimi manipulovat. Pod záminkou boje proti koronaviru zlikvidovat právní stát, nastolit diktaturu,“ říká lékař Jan Hnízdil.