omikron priznaky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu omikron priznaky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čína se znovuotevírá světu, už i Peking upustil od strategie nulové tolerance covidu-19. Restrikce pohybu osob do Číny a z Číny postupně polevují, čehož už nyní využívá řada Číňanů k tomu, aby po zhruba třech letech mohla znovu cestovat. Množství nakažených osob v Číně se aktuálně odhaduje v řádu stovek milionů. Podle imunologa Václava Hořejšího není důvod k obavám, že by v mnoha případech nakažení Číňané cestující do světa představovali epidemiologickou hrozbu. „Populace je již natolik proočkovaná a ...
Na první pohled by se mohlo zdát, že covid, který od začátku roku 2020 sužuje celý svět, se pomalu stává minulostí. Opak je ale pravdou. Nemoc nikam nezmizela, naopak se objevují nové mutace a subvarianty, které se především s příchodem chladnějších měsíců zase hlásí o slovo.
Koronavirus dále mutuje a jak se očekávalo, s přicházejícím podzimem se pomalu začal šířit. Zároveň se do Česka dostala nová varianta Omikronu s názvem Kentaur, která je zatím vyhodnocena jako ještě nakažlivější mutace než ta předchozí. Jaké jsou její příznaky? Je nebezpečnější než ostatní mutace a jsou proti ní účinné současné vakcíny?
COVID-19 je v posledních měsících trochu stranou veřejného zájmu, ale bohužel nikam nezmizel. Experti se shodují, že během podzimu nás čeká další koronavirová vlna. Nejefektivnější ochranu proti této nemoci představuje očkování. Shrnuli jsme pro vás všechny informace, které o očkování na COVID-19 potřebujete vědět.
Mutace omikron se zatím ve světě drží ze všech mutací nejdéle a také se nám jí podařilo alespoň částečně zkrotit. Zima, která se blíží, však opět rozdmýchává obavy z covidu a narůstající počet případů k tomu jen přidává. Omikron se od těch předchozích variant liší příznaky, průběhem i odolností vůči vakcinaci. Deník E15 připravil přehled informací, které je třeba o variantě omikron a jejích mutacích znát.
Ministerstvo zdravotnictví spustilo očkování čtvrtou dávkou proti covidu-19 už v polovině července, registrace na čtvrtou dávku očkování začala v polovině srpna. Přečtěte si přehledné shrnutí, komu se čtvrtá dávka doporučuje a jak je účinná proti aktuálním subvariantám koronaviru.
Na první pohled by se mohlo zdát, že covid z našich životů definitivně zmizel, opak je ale pravdou. Aktuálně se Česko a celá Evropa se připravuje na podzim a zimu s covidem. Počty osob s prokázaným onemocněním jsou stále značné. Platné očkování, případně antigenní nebo PCR test se tak mohou stále hodit.
Ministerstvo zdravotnictví uzavřelo smlouvu s americkou firmou Pfizer o dodávkách antivirového léku paxlovid na covid-19 do konce letošního roku, první dávka dorazí v září, sdělil mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Částku, kterou léky budou stát, podle něj kvůli důvěrnému režimu smlouvy není možné sdělit. Původně mělo zájem o 50 tisíc dávek za miliardu korun.
Počty případů nákazy koronavirem v Česku v posledních dnech výrazně narůstají a začíná se mluvit o možném nástupu letní vlny. Českem i Evropou se šíří nakažlivější subvarianty omikronu. Aktuální data zobrazuje průběžně aktualizovaná infografika serveru E15.cz.
Nejméně šest lidí zemřelo v Severní Koreji v souvislosti s koronavirovou nákazou, kterou severokorejské úřady označují za horečku neznámého původu. O úmrtích dnes informovala státní agentura KCNA. Země zaznamenala přes 350 tisíc lidí, kteří měli příznaky této nemoci. KLDR dlouho odmítala, že by se na jejím území rozšířila koronavirová nákaza, uvedla agentura AP. Jižní Korea, Čína či Rusko nabídly Pchjongjangu pomoc a vakcíny, KLDR o to zatím neprojevila zájem.