Omnipol - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Omnipol, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pryč jsou dny, kdy se česká zahraniční politika řídila imperativem „Čelem k Číně!“. Současná vláda Petra Fialy (ODS) se snaží proniknout na okolní trhy na Filipínách, v Indonésii, Singapuru, Kazachstánu, Uzbekistánu či ve Vietnamu, které se snaží zbavit závislosti na asijském obrovi. „Cesta premiéra a několik desítek českých firem je historická,“ myslí si Martin Tlapa, bývalý náměstek ministerstva zahraničních věcí pro ekonomickou diplomacii.
Novým a jediným akcionářem výrobce radiolokačních a radiokomunikačních prostředků, pardubické firmy T-CZ, se stal L.P.P. Holding. Ten vyvíjí a vyrábí letecké přístroje například pro nové proudové letouny L-39NG Aera Vodochody. T-CZ, firma zaměřená na radiostanice převážně do kolejových vozidel a radarové systémy, vznikla po rozpadu Tesly Pardubice, někdejšího výrobce kdysi obávaného pasivního sledovacího systému Tamara.
Zpožděná certifikace, výroba i prodeje nového modelu L-39NG jsou hlavním důvodem, proč největší tuzemský výrobce letadel Aero Vodochody zaznamenal další ztrátu. Po miliardovém záporném výsledku v roce 2020 loni prodělal další půlmiliardu korun. Klíčovou finální certifikaci, která dříve získané povolení prodeje rozšiřuje do celého světa, získala letecká společnost teprve v červenci.
Pokročilé simulátory pro výcvik pilotů nebo podíl na výrobě takzvaných pomocných motorových jednotek a dalších komponent. To jsou první příklady možného zapojení českých firem do subdodavatelského řetězce pro americké stíhačky F-35 Lightning II, o jejichž nákupu začalo před měsícem jednat ministerstvo obrany se Spojenými státy. Armáda požaduje 24 strojů. Pokud by se Česko pro nejmodernější nadzvukové bojové letouny současnosti rozhodlo, zemi by to podle odborníků přineslo transfery technologií a know-how.
Výrobce letadel Aircraft Industries ze skupiny Omnipol dodá 17 letounů L 410 NG třem leteckým společnostem z Indonésie a Papui-Nové Guineji, píše ČTK s odvoláním na sdělení firmy. Společnost, která po vypuknutí války na Ukrajině silně doplatila na svou dřívější orientaci na ruský trh, tak zřejmě našla východisko ze své současné krize.
Ruské firmy vyhrávají veřejné zakázky navzdory sankcím. Oligarchové se schovávají za bílé koně. Air Bank trestá kryptoinvestory. Některým z nich odpírá okamžité platby. Tisíce Čechů přihlásily své pohledávky za společností Celsius Network. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a k důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na naši ...
Výrobci letadel Aircraft Industries z moravských Kunovic se nedaří nalézt lék na důsledky protiruských sankcí. Embargo na vývoz do Ruska jej natolik finančně vyčerpalo, že mu ihned po vstupu do firmy musel půjčit nový majitel. Společnost Omnipol tam do konce srpna poslala na provozní financování 324 milionů korun, jak vyplývá z nově zveřejněné výroční zprávy Aircraftu za loňský rok.
Agrese Ruska proti Ukrajině vyvolala nebývalou poptávku po zbraních, kterou Evropa od studené války nezažila. Po rozpadu bývalé Varšavské smlouvy podceňovaly výdaje na obranu s výjimkou Polska a Pobaltí všechny země východní Evropy. Ze „starých“ členů Evropské unie má mezery i Německo, nejsilnější ekonomika sedmadvacítky. Ve srovnání se Spojenými státy jsou podinvestované ozbrojené síly drtivé většiny zemí EU. Celková částka podle odborníků dosahuje bilionů korun. Dokládá to vnitřní dluh středně velké ...
Po sedmi letech dohadování a odkladů podepíše LOM Praha smlouvu s Aerem Vodochody o dodávce nových letounů L-39NG. Uzavření kontraktu na nákup prvních čtyř strojů s opcí na další čtyři letouny se chystá v září, řekl deníku E15 šéf LOM Jiří Protiva.
Novým majoritním akcionářem společnosti Aero Vodochody je maďarská společnost SI 13 Aero Zrt, ve které je většinovým vlastníkem Zsolt Hernádi. Podíl v Aeru odkoupil od maďarského podnikatele Kristófa Szalaye-Bobrovniczkého. Menšinový podíl patří nadále českému Omnipolu, sdělil manažer Aera Vodochody Lukáš Hora.