on line supermarket rohlík cz - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu on line supermarket rohlík cz, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česko má za sebou 34 let budování kapitalismu a jedno číslo je z tohoto pohledu význačné. Jde o 766 milionů korun, které utratili za první letošní půlrok sběratelé umění na tuzemských aukcích. Klub bohatých dozrál, a s ním i kultura budování bohatství. Čeští miliardáři se naučili skloňovat jména význačných výtvarníků.
Skupina Miton patří mezi nejaktivnější investory do start-upů na českém trhu. Jedním z hlavních aktérů skupiny je Tomáš Matějček, pod nějž spadají například podíly ve start-upech Rohlík a Rossum. Žádné konkrétní plány a cíle však pro ně nemá. „Snažíme se budovat dobré firmy a zbytek se nějak stane,“ říká Matějček. Jedno však v Mitonu vědí jistě: s firmami budou zůstávat déle, aby pomohli vytvářet globální hráče a neprodávali firmy do zahraničí předčasně.
S měsíčním zpožděním COOP zahájil provoz ve své první menší automatické prodejně s nonstop provozem ve Strakonicích. V nočních hodinách se obejde bez personálu. Druhá, tentokrát již větší prodejna s automatickým prodejem, se otevře v následujících měsících v Českém Krumlově. Náklady na automatizaci se pohybují v závislosti na velikosti prodejny v milionech korun.
Úsporu mzdových nákladů a nonstop provoz si síť družstevních obchodů Coop slibuje od startu nového konceptu obchodu bez stálé přítomnosti personálu. První otevře v únoru ve Strakonicích. Náklady na proměnu jedné prodejny se mají pohybovat kolem milionu korun.
Britský řetězec Marks & Spencer zavře v příštích měsících přes polovinu ze svých 20 prodejen ve Francii. Po odchodu Británie z Evropské unie má problémy se zásobováním a přibylo mu také moc papírování.
On-line supermarket Rohlík.cz rozšiřuje svou značku Bez kompromisu o další produkty, tentokrát o vlastní jogurt a kávové kapsle. Podílí se tak na trendu z posledních let, kdy se s privátními značkami na českém trhu roztrhl pytel. A jejich potenciál sílí, podle dat agentury Nielsen rostou více než dvakrát rychleji oproti značkovému zboží.
Uzavření většiny obchodů a provozoven kvůli pandemii COVID-19 nekompromisně zavelelo: jde se na internet. V oborech, kde se elektronické obchody masivně zaváděly už dříve, to šlo dobře. Náročnější to bylo v oblastech, v nichž se s fungováním on-line ani příliš nepočítalo. Přesto se to povedlo třeba prodejcům aut, restauratérům a lékárnám.
Digitální trh kvapem dospívá a Češi v něm nehrají jen vedlejší role. V posledních letech tu vyrostli podnikatelé, jejichž firmy mají ambice dobýt minimálně okolní země, ne‑li celoevropský trh. Covidový urychlovač, který katapultoval celý globální trh e-commerce, pomohl prudce vzhůru i pětici českých podnikatelů a jejich digitálních obrů: Aleši Zavoralovi, Tomáši Čuprovi, Jakubu Havrlantovi, Simoně Kijonkové a Michalu Zámcovi.
Pandemická krize vytvořila mnoho byznysových příležitostí. Nejvýrazněji se to dotklo obchodování na internetu. Ti, kteří digitální košík nikdy nepoužili, do něj začali poprvé v životě naklikávat zboží. A ti, kteří už byli na on-line nákupy zvyklí, utráceli víc. Vývoj, jenž by za normálních okolností trval několik let, prosvištěl trhem e-commerce za pár měsíců.
Lidé v odlehlých oblastech Švédska se už před lety začali smiřovat se zánikem venkovských obchůdků s potravinami a nutností nakupovat ve vzdálených městech. Trend se však otočil. Společnost Lifvs otevřela v zapadlých končinách třicítku kontejnerů, které si zákazník otevře díky mobilní aplikaci a nakoupí pod dohledem kamer. Bezobslužné obchody se testují také v bruselských hotelích nebo na německém nádraží.