ondřej souček - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ondřej souček, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Globální ceny solárních panelů klesly na historické minimum. Důvodem je čínská solární horečka, která se rychle šíří i Evropou. Plné sklady čínských panelů už umožňují zlevňovat i tuzemským instalačním firmám.
Energetická skupina Energo-Pro miliardáře Jaromíra Tesaře se nadechla k další expanzi. Ve středu oznámila, že se s dosud neznámým prodejcem dohodla na koupi několika západoevropských vodních elektráren. Blíže nespecifikovaný počet vodních děl vyšel minimálně na jednotky miliard korun.
Trh energií je od poloviny ledna tohoto roku možná až nečekaně stabilní. Cena elektřiny u ročního kontraktu se od té doby drží v relativně úzkém pásmu a nepřekračuje hladinu 150 eur za megawatthodinu, u plynu se cena stejného množství energie drží pod 60 eury. Pro odběratele to je dobrá zpráva, ale jen částečně. Šéf Pražské energetiky (PRE) Pavel Elis se domnívá, že pro tuto chvíli se prostor pro další výraznější zlevnění energií už vyčerpal.
Ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo nový odhad, na kolik vyjde kompenzace obchodníků za zastropování cen energií. Letos za ně stát zaplatí přibližně 51 miliard korun. To je jen zlomek původně předpokládané sumy, ještě v lednu vláda uváděla, že kompenzace mohou vyjít na 100 až 200 miliard korun.
Do boje o Zásilkovnu, respektive její mateřskou firmu Packeta, zasáhnou další významná jména českého byznysu. Kromě již potvrzeného zájmu z okolí skupin PPF a Emma Capital se o ni podle informací e15 uchází také family office R2G Oldřicha Šlemra a také podnikatelů Pavla Baudiše a Eduarda Kučery, zakladatelů Avastu. Ve snaze ovládnout přední českou logistickou společnost se rodinná kancelář spojila s jedním z největších fondů světa, britskou společností CVC Capital.
Prodej tuzemského přepravce plynu Net4Gas míří do finále. Podle dvou na sobě nezávislých zdrojů e15 se vláda chystá v příštím týdnu pověřit provozovatele elektrické přenosové sítě ČEPS, aby plynárenskou společnost koupil. Net4Gas, ČEPS, ministr průmysl a obchodu Jozef Síkela (za STAN) i mluvčí vlády Václav Smolka nechali dotazy redakce bez komentáře.
Ministerstva průmyslu a životního prostředí už mají jasno, na jaký podíl obnovitelných zdrojů by Česko do konce příští dekády mělo cílit. Do mezirezortního připomínkového řízení poslala aktualizovanou verzi Vnitrostátního plánu České republiky v oblasti energetiky a klimatu. Podle ní by v roce 2030 solární, větrné a další „zelené“ zdroje měly pokrýt 30 procent energetické spotřeby země. Nejvíc k tomuto cíli mají přispět fotovoltaické elektrárny, jejichž výkon má vzrůst o deset gigawattů.
Česko bude muset významně urychlit výstavbu obnovitelných zdrojů energie. V úterý Evropským parlamentem schválené nové energeticko-klimatické cíle předznamenávají, že dosavadní české plány na „ozelenění“ tuzemské ekonomiky Evropské komisi nebudou stačit. Rychlejší dekarbonizace si vyžádá masovou výstavbu nových obnovitelných zdrojů, která vyjde na stovky miliard korun.
České hospodářství neprožívá nejlepší období. Tuzemský automobilový průmysl přechází z krize do krize, na realitním trhu se plní sud střelného prachu a v ideální kondici není ani státní pokladna. Přesto existují obory, které u investorů budí nejen důvěru, ale i velký zájem. Příkladem je logistika a zejména pak ta s přidanou hodnotou. „Není to jen covidem, ale celkově platí, že lidé se učí víc a víc nakupovat online, chtějí zboží vyexpedovat rychle a co nejblíže domovu. O firmy, které toto umí nabídnout, je...
Mezi českými miliardáři vzniká další úzké spojenectví. Poté co byznysmeni Karel Komárek a Jakub Havrlant loni vytvořili novou mediální a konzultační skupinu Mind2Flo, se dvojice chystá spolu začít i s developmentem. Jejich záměr ještě musí schválit Evropská komise.