orbán a migranti - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu orbán a migranti, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Právě uplynuly čtyři roky od zveřejnění mimořádně čteného rozhovoru s Andrejem Babišem, který se ještě v roli ministra financí zodpovídal tehdejším redaktorům studentské sekce E15 s názvem The Student Times. Rozhovor připomínáme i z toho důvodu, že Filip Zajíček s Kirillem Ščeblykinem získali za své interview novinářskou cenu za rok 2016, kterou uděluje Nadace Open Society Fund. Následuje dobový text, který vyšel 27. října 2016. Podle řady pozitivních ohlasů tehdy dokázal z Babiše sejmout pečlivě budovanou...
Nová vláda v Římě je v rámci své snahy o sbližování s Evropskou unií ochotná ustoupit od tvrdé protiimigrační politiky, kterou razil exministr vnitra Matteo Salvini. Na oplátku ale žádá pomoc s nelegálními přistěhovalci. Hrozí tak nové spory Itálie a dalších starých unijních zemí se státy visegrádské čtyřky.
Evropská komise poslala Maďarsko k unijnímu soudu kvůli zákonu, který kriminalizuje aktivity na pomoc žadatelům o azyl a který omezuje právo žádat o azyl. Komise rovněž oznámila, že dopisem formálně upozornila maďarskou vládu na své výhrady vůči tomu, že úřady neposkytují stravu osobám čekajícím na vyhoštění v tranzitních zónách na hranicích se Srbskem.
Jako lídr vede ODS do evropských voleb, v barvách nadnárodní evropské reformistické aliance ACRE se navíc uchází o křeslo šéfa Evropské komise. „Hlavním cílem je uvolnit v Evropě sevření legislativní kazajky. Přicházíme s konceptem velkého právního úklidu,“ říká europoslanec Jan Zahradil.
Jde o život, rozhodujeme o tom, jestli nás zaplaví migranti, nebo Evropa zůstane evropská a Maďarsko maďarské. To omílá maďarská vládní mašinerie jako mantru v souvislosti s nastávajícími eurovolbami. Maďarské politické špičky však rozehrály riskantní hru – evropskou stranickou rodinu vládní strany Fidesz, tedy evropské lidovce, už nepovažují za „své“. Místo toho začaly intenzivně koketovat s evropskou radikální populistickou linií, kterou reprezentují italský vicepremiér Salvini, rakouský vicekancléř ...
Dnešek je dnem D ve vztazích mezi konzervativní křesťanskodemokratickou Evropskou lidovou stranou (která má největší frakci v europarlamentu) a členskou maďarskou vládní stranou Fidesz. Nejvyšší politické grémium eurolidovců bude rozhodovat, co s „marnotratným synem“. Nechat ho, aby se vrátil ke společným hodnotám, a přimět ho, aby nadále neútočil na své? Anebo ho poslat pryč, ať si jde, kam chce? Existuje i možnost mezi oběma okraji, jakýsi očistec, totiž pozastavit členství Fideszu v EPP.
Do Evropské unie loni nelegálně přicestovalo 150 tisíc lidí. Počet byl nejnižší za posledních pět let. Migrační politika však Evropou hýbe stále stejně intenzivně a nejspíše to bude právě téma migrace, která podstatně ovlivní i letošní volby do Evropského parlamentu.
Premiéři Andrej Babiš (ANO) a Viktor Orbán chtějí prohlubovat česko-maďarskou spolupráci v obranném průmyslu. Shodli se na tom dnes na tiskové konferenci po jednání v Kramářově vile. Vzájemně si také potvrdili shodnou pozici v migrační problematice, tedy odmítání kvót na rozdělování uprchlíků a snahu řešit problém už v zemích, odkud migranti přicházejí.
„Jde o malichernou pomstu proimigračních sil.“ To je úryvek z komentáře provládního deníku Magyar Idok. Je to ale také kvintesence postoje maďarské vlády k výsledku hlasování Evropského parlamentu o stavu právního státu v Maďarsku a o návrhu na zahájení řízení s konečným cílem pozastavit hlasovací právo Maďarska v orgánech EU.
Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil Evropskou unii, že chce Maďarsku vzít právo chránit si své hranice. V rozhovoru poskytnutém rozhlasové stanici Kossuth rovněž řekl, že jeho vláda se v pondělí rozhodne, jaké právní kroky podnikne proti středečnímu doporučení Evropského parlamentu, aby země EU zahájily proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení unijních hodnot.