originální roušky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu originální roušky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V době ekonomických krizí dávají lidé přednost nakupování drobností pro pouhé potěšení. Zvláště to platí u kosmetických produktů, speciálně rtěnek. Této zvláštnosti si v roce 2001 všiml Leonard Lauder – tehdejší šéf kosmetického impéria Estée Lauder – a pojmenoval ji „lipstick effect“ čili efekt rtěnky. Jev skvěle fungoval, dokud mu neučinila brutální přítrž pandemie koronaviru se svými rouškami a respirátory.
Italská návrhářka Tobia Zambottiová vytvořila průhledný gauč naplněný jednorázovými použitými rouškami. Její umělecké dílo COUCH-19 tak poukazuje na obrovská množství plastového odpadu vznikající během pandemie. „Mým cílem bylo přeměnit něco, co je považováno za odpad, v něco smysluplného,“ říká Zambottiová.
Od pátečního večera se budou moci konat vnitřní hromadné akce jen tehdy, pokud bude mít každý účastník určené místo k sezení. Restaurace, bary či kluby nesmějí dovnitř pustit více lidí, než je kapacita k sezení, oznámilo ministerstvo zdravotnictví. Výjimku mají výstavy či trhy. Stát tím reaguje na výrazný nárůst počtu lidí, kteří se v Česku v poslední době nakazili novým typem koronaviru. Jen za dnešek laboratoře zjistily 1293 pozitivních testů. To je zhruba o 400 méně než za celé úterý, kdy byl dosud ...
Předvolební kampaň hnutí Andreje Babiše začala jako obvykle podle plánu – podařilo se k ní přitáhnout pozornost. A je jedno, že zvláště na sociálních sítích jsou to často reakce negativní či posměšné. Mluví se o ní a o to jde.
° "On-line reportování zasáhlo celý svět. Bohužel nejen to. I jím podnícená panika, strach a úzkost ve společnosti". ° "Teď už vláda reaguje opožděně. Karanténa se jí zalíbila a rozvolňuje pomalu". ° "Mám obavy, zda se nám vrátí zaměstnanci. Mnozí si při štědré státní podpoře zvykli na nepráci". Exprezident Václav Klaus v eseji pro Deník E15.
Dobře fungující firmy dokážou zvládnout i současnou krizi způsobenou nemocí Covid-19. Důkazem jsou i některé společnosti oceněné v soutěži Komerční banky Nastartujte se 2018. Mamavis healing care, Snowfeet a Salmondo. Do letošního ročníku „Nastartujte se“ se soutěžící mohli přihlásit od 4. května.
Také oděvní značka UAX! Z Bernartic nad Odrou rozšířila svou nabídku o bavlněné roušky s originálním potiskem. Jejich předností je, že dokáží vyčarovat úsměv a hlavně pomáhají těm, kteří to potřebují. Na boj s koronavirem však může s UAX! přispět úplně každý. Za jedno v e-shopu zakoupené tričko pošle firma tři roušky třeba do nemocnic.
Pandemie koronaviru uzavřela mezistátní hranice, brání pohybu zboží i služeb a dodává argumentační munici politickým jestřábům, kteří stáli za rozpoutáním obchodních válek. Nejspíš bude přibývat zastánců teorie, podle níž už dříve skončila éra globalizace a nyní žijeme v době deglobalizace. Nebo přinejmenším výrazného zpomalování globalizace, kterou nizozemský analytik nadnárodních trendů Adjiedj Bakas označil před pěti lety slovem „slowbalisation“.
Navijáky značky Tokoz byly desetiletí šlágrem rybářů. V současnosti se již ve stejnojmenné fabrice na okraji Ždáru nad Sázavou nedělají. Rodinná firma však velkými investicemi posiluje pozici významného hráče ve výrobě zámků a dodavatele světových automobilek.
Věda je v jednadvacátém století bezpochyby důležitou součástí všeobecného přehledu. Její objevy nás obklopují téměř vždy a všude. Bez laptopu či mobilu se moderní člověk ani nepohne, při bolestech hlavy místo mateřídoušky saháme po Ibuprofenu a mikrovlnná trouba je záchranou téměř každé zaměstnané ženy i svobodného muže. Jak ale laik o vědě přemýšlí? A jaký obrázek nám o ní dělají média?