osobní auto v podnikání - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu osobní auto v podnikání, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
„Stryj má do budoucna obrovský byznysový potenciál,“ je přesvědčený Andrij Stasiv, místostarosta zhruba šedesátitisícového města na západní Ukrajině. Na starosti má hospodářský rozvoj regionu, ve kterém žije více než sto tisíc obyvatel. Podle něj by se západní firmy včetně českých neměly bát vstoupit na ukrajinský trh. „Když si u nás otevřete továrnu, pomůžete nám zastavit ruské agresory,“ říká Stasiv v rozhovoru, který vznikl v rámci reportážní cesty e15 na Ukrajinu.
Česko má za sebou 34 let budování kapitalismu a jedno číslo je z tohoto pohledu význačné. Jde o 766 milionů korun, které utratili za první letošní půlrok sběratelé umění na tuzemských aukcích. Klub bohatých dozrál, a s ním i kultura budování bohatství. Čeští miliardáři se naučili skloňovat jména význačných výtvarníků.
Sběratelství automobilových veteránů není u bohatých a slavných lidí zas tak neobvyklý koníček. Například slavný americký moderátor Jay Leno vlastní sbírku více než 180 aut a 160 motocyklů, jejíž hodnota dosahuje 100 miliónů dolarů. Nejvýznamnější soukromá sbírka automobilů v Česku je ale srovnatelná. Vlastní jí podnikatelské rodiny Strnadů a Materů resp. jejich firemní holdingy CSG a Promet Group prostřednictvím automobilky Tatra Trucks a.s. a její nejcennější kusy jsou přístupné veřejnosti ve dvou ...
Pocovidové trápení má první větší oběť. Fujitsu v Česku končí s prodejem počítačů Půda v Česku začíná být pro ruský byznys příliš horká. Firmy tiše vyklízejí pozice Gigafactory žádá zelenou elektřinu, té ale v Česku není dost Pojďme se podívat na důležité události tohoto týdne, o kterých jsme v e15 psali.
TECHNOVERSE NEWSLETTER – Přizpůsobování obsahu uživatelům je v podstatě základním kamenem současného internetu, sociální sítě díky tomu drží pozornost uživatelů a kasírují od inzerentů miliardy dolarů, internetové obchody zase díky personalizaci nabídky zvyšují šance, že u nich zákazník nakoupí. Poslední týdny ale ukazují, že éra nezřízené personalizace je u konce, legislativa i konkurenční boj tlačí na „zhloupnutí“ internetu, který znal tajemství všech uživatelů.
Už bezmála šest měsíců má britské velvyslanectví v České republice nového šéfa. Matt Field si po svém příjezdu do Prahy rychle získal zástupy fanoušků na sociálních sítích díky obdivuhodné znalosti češtiny a nesmrtelné hlášce „jsem tu novej“, kterou se uvedl ve funkci. Při rozhovoru o tématech, jako je válka na Ukrajině či brexit, však nenechává nikoho na pochybách, že se jedná o špičkového experta na bezpečnost a zahraniční politiku a jako jednu ze svých čtyř hlavních priorit si stanovil i podporu česko-...
Prodejci stavebnin zažívají těžké jaro. Staví se méně rodinných domů, bytů i kanceláří, zpomalila ale také výstavba energetických a telekomunikačních sítí či cest. Kvůli útlumu ve stavebnictví, za který mohou především drahé hypotéky, se některé segmenty v prodeji propadly až o 50 procent. „Jde o nejhorší krizi od revoluce,“ říká Petr Vaněrka, generální ředitel společnosti Pro-Doma, která je dvojkou na trhu distribuce stavebních materiálů.
Po odchodu provozovatele elektrických skútrů BeRider z pražských ulic koncem května to vypadalo, že pohyb po městě na sdílených dopravních prostředcích bude zase o trochu složitější. Část flotily elektrických skútrů ale nakonec odkoupila česká společnost Antees, za kterou stojí bratři Jan a Vojtěch Kantovi spolu s Jakubem Kavánkem. V Praze a v Brně bude firma zatím provozovat celkem dvě stě strojů, v ulicích měst by se měly objevit během července.
Martin Wichterle je nositelem jména, které kráčí historií od počátku Československa. Jeho prapradědeček František stál za firmou Wikov, jejíž veterány mají dnes milionovou hodnotu. Dědeček Otto vynalezl silon a kontaktní čočky. Martin Wichterle pak vybudoval milardový strojírenský kolos Wikov a varuje před tím, že Česko podcení nástup zelené transformace průmyslu. "Spousta lidí nerozumí tomu, že je to pro nás dobře. Firmy nezměnily své myšlení, stát je v tomhle málo edukuje. Hrozí, že budeme na straně ...
V souvislosti s událostmi posledních let začala řada firem přehodnocovat své provozní náklady. Do jejich hledáčku se tak dostaly mimo jiné i stávající vozové parky. Po nedávných propadech ovšem letos prodeje zase rostou. Firmy se stále více zajímají také o udržitelnost a společenskou odpovědnost. „V případě mobility jde hlavně o přechod k bezemisním elektromobilům. Jejich registrace během prvních pěti měsíců letošního roku vzrostly meziročně o 79 procent,“ říká Vratislav Strašil, jednatel společnosti ...