osobní ohodnocení zaměstnance - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu osobní ohodnocení zaměstnance, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Lidem od 19 do 27 let záleží nejen na výši mzdy, ale i na smysluplné práci a přátelském kolektivu, ukázal nový průzkum Barometr mladých Fakulty podnikohospodářské VŠE. „Nedostávají práci, na kterou jsou kvalifikovaní, nebo mají možná vysoká očekávání,“ vysvětluje Kateřina Legnerová z katedry personalistiky VŠE. Mladí navíc často narážejí na svou potřebu přátelského prostředí. V práci si připadají diskriminovanější než jejich starší kolegové.
Úřady práce se v poslední době potýkaly s prodlením u vyplácení dávek. Zaměstnancům ležely na stolech žádosti, které ani nebyly zadané do systému, v budoucnu by něco takového měla změnit digitalizace. Potřeba jí je i proto, že si úřad v nejbližších letech nemůže dovolit hromadně nabírat nové zaměstnance, pokud chce dobře odměnit ty stávající. „Chtěl bych, aby naši zaměstnanci byli dobře platově ohodnoceni. To ale nejde dohromady s tím, že stát, a tedy v podstatě všechny úřady, musí šetřit. Něco musíme ...
Letošní rok se chýlí ke konci. Jak budou vypadat různé sociální dávky v roce 2023? Kolik bude činit mateřská, nemocenská, ošetřovné, starobní důchod či rodičovský příspěvek? Spočítejte si čistou mzdu a porovnejte ji s tím, kolik vydělávají ostatní. Vyzkoušejte i naše hypoteční kalkulačky.
Zkrachovalé kryptoburze FTX, kterou založil Sam Bankman-Fried, chyběl regulační dohled a firemní kontrola. V podání k americkému soudu to uvedl nový šéf firmy John Ray, bývalý likvidátor Enronu. Informovala o tom agentura Reuters. FTX minulý pátek požádala ve Spojených státech o ochranu před věřiteli. Dokument podle agentury Bloomberg vykresluje chaotickou síť vzájemně provázaných a špatně řízených společností a nedostatek kontroly výdajů peněz firmy i klientů.
Investiční skupina Portiva patří k malému počtu českých společností, které se už nyní k ESG veřejně hlásí. Oproti své stejně velké konkurenci na tento trend všeobecné udržitelnosti a zodpovědného investování vyložené sází a rozhodně to nevnímá jen jako altruismus. „Z našeho pohledu je to i ekonomicky racionální volba,“ říká šéf Portivy Pavel Svoreň, který zároveň připouští, že pravidla ESG ještě zdaleka nejsou sjednocena a stále se teprve rodí.
Kdo je pracovitý a obchodně zdatný, dosáhne u nás na velice nadprůměrné ohodnocení. Ale hlavně může pomáhat lidem a dělat něco, co nikde jinde nenajde, říká Jitka Chizzola, CEO a obchodní ředitelka pojišťovny D.A.S. Čím je specifický její byznys a jakým lidem se v něm daří prosperovat?
V průběhu tří let pracovala docentka sociologie Kateřina Nedbálková v poslední evropské obuvnické fabrice Baťa v Dolním Němčí na Zlínsku. Šněrovala tkaničky u pásu a u toho mluvila s ostatními zaměstnanci. Výsledek výzkumu popsala v knize s příznačným názvem Tichá dřina – Dělnictví a třída v továrně Baťa (2021). „Inflace bude mít fatální dopad na lidi typu dělníků u Bati. Pomocná opatření by neměla být plošná, měla by cílit na tuto skupinu lidi,“ říká socioložka v rozhovoru pro deník E15.
Fluktuace amerických zaměstnanců vyskočí letos téměř o pětinu v porovnání s dobou před pandemií, plyne z nové zprávy poradenské společnosti Gartner. Dobrovolnou výpověď ze zaměstnání dá podle odhadů analytiků letos přes 37 milionů Američanů. Původní očekávání, že takzvaná Velká rezignace, tedy vlna dobrovolných výpovědí, je dočasným pandemickým trendem, se nepotvrzuje. A vstup generace Z na pracovní trh má podle zprávy rychlé střídání zaměstnání jen nakopnout. Trend se už dostal do Británie a do Německa, ...
V automobilce Škoda Auto skončilo letošní kolektivní vyjednávání. Zaměstnancům vzrostou od 1.dubna tarifní mzdy o 2000 korun. Nová kolektivní smlouva je platná až do konce března 2026. Automobilka to uvedla v dopise zaměstnancům. Výši průměrné mzdy za loňský rok firma pravděpodobně zveřejní ve výroční zprávě. Automobilka Škoda Auto vyjádřila velké obavy a znepokojení nad ruským útokem na Ukrajině. Vedení společnosti doufá v rychlé zastavení nepřátelských akcí a návratu k diplomacii.
O motivaci zaměstnanců se americký vědec izraelského původu Dan Ariely, který se věnuje behaviorální ekonomii, začal zajímat už před lety. Společnost Intel ho v Izraeli pozvala do továrny na výrobu polovodičů, aby zjistil, co může zvýšit výkon zaměstnanců. Došel k překvapivým závěrům. V rozhovoru pro deník E15 pak konstatoval: „Peníze lepší výkon nezajistí.“