ossz přehled 2018 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ossz přehled 2018, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Výpočet starobního důchodu je individuální záležitostí a ovlivňuje ho celý průběh důchodového pojištění. V neposlední řadě také záleží, jak se každoročně domluví na změně výše důchodů vláda. Zatímco ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) tlačí na rychlejší růst penzí, ministerstvo financí je střídmější.
Pokud jste podnikali alespoň po část roku 2018, musíte mimo daňové přiznání vyplnit a odevzdat i přehledy o příjmech a výdajích za rok 2018.
Základní termín pro podání daňového přiznání za rok 2018 je do 1. dubna 2019, a ten se nezadržitelně blíží. Nesplnění daňových povinností je sankciováno, proto je potřeba doručit daňové přiznání na finanční úřad včas a současně uhradit případný nedoplatek na dani z příjmu fyzických osob.
Těm, kteří si připravují sami daňové přiznání za rok 2018, zbývá na návštěvu finančního úřadu nebo odeslání tohoto dokumentu poštou necelý měsíc. Při počítání příjmů a výdajů nezapomeňte také na daňové odpočty. V případě finančních produktů na ně máte nárok, pokud si platíte životní pojištění, doplňkové penzijní spoření nebo splácíte hypotéku či úvěr ze stavebního spoření. Kolik peněz můžete ušetřit a za jakých podmínek?
V daňovém přiznání za rok 2018 je možné uplatnit daňové slevy a daňové zvýhodnění na děti, některé parametry se oproti předcházejícímu roky změnily. Které změny jsou pozitivní a které negativní?
Pro splnění daňové povinnosti za rok 2018 lze použít dvoustránkový či čtyřstránkový daňový formulář. Současně je však nutné doručit i některou z daňových příloh. Podívejme se na nejčastější daňové přílohy.
Daňovou povinnost za rok 2018 snižují nezdanitelné položky a daňové slevy. Podívejme se v praktických příkladech na několik situací, kdy nesprávné daňové rozhodnutí znamená zbytečně vyšší roční daň z příjmu fyzických osob.
Investice do nemovitosti za účelem jejího pronájmu může přinášet zajímavý pravidelný pasivní příjem. Tento příjem je však nutné uvést do daňového přiznání, přestože může být daňová povinnost nulová. Podívejme se na praktické příklady.
Podnikající zaměstnanci nemohou svého zaměstnavatele požádat o roční zúčtování daně a musí si za rok 2018 sami vyřídit podání daňového přiznání a vyplnit přehledy o příjmech a výdajích. Jak se může lišit zdanění si ukážeme v praktických příkladech.
Každý živnostník i podnikatel, ale i část zaměstnanců, penzistů a studentů, musí do 1. dubna letošního roku odevzdat finančnímu úřadu své daňové přiznaní. Jedná se o ty osoby, které nejsou osvobozeny od daně z příjmu a zároveň měly loni zdanitelné příjmy ve výši alespoň 15 tisíc korun.