osvč paušál 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu osvč paušál 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pro rok 2024 se zvyšuje minimální měsíční záloha na zdravotním pojištění o 246 korun. Velká část živnostníků tak bude muset při měsíčních platbách sáhnout hlouběji do kapsy.
Vládní důchodová reforma a konsolidační balíček jsou souhrnem těžkých kompromisů, přiznává ministr práce a sociálních věcí a šéf lidovců Marian Jurečka. „Člověk cítí tlak z různých stran, jako KDU-ČSL jsme samozřejmě na své partnery také tlačili,“ říká. Za jeden z úspěchů lidovců považuje zachování výchovného pro důchodkyně, byť do budoucna zanikne. Dalším reformním terčem by se mohly stát podle Jurečky příliš vysoké výdajové paušály živnostníků. Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu výše.
Začátek každého roku přináší řadu změn. Z hlediska daňových povinností tomu není jinak. Daňové novinky platné se začátkem roku se týkají kupříkladu paušální daně a limitů DPH. Od začátku roku 2023 se tak změnil limit pro registraci plátců daně z přidané hodnoty. Limit se výšil z jednoho milionu na dva. Stejně tak platí nová hranice pro přihlášení k paušální dani, ta se nyní dělí na tři příjmová pásma.
OSVČ vykonávající hlavní samostatnou výdělečnou činnost musí vždy platit měsíční zálohy na zdravotním pojištění. Pro příští rok se minimální měsíční záloha dle návrhu MPSV zvyšuje o 95 korun. Podívejme se v praktických příkladech, jaké budou OSVČ platit zálohy na zdravotním pojištění.
Osoby samostatně výdělečně činné mnohdy platí nejvíce z přímých daní na sociálním pojištění, které při výkonu hlavní činnosti nemůže být, na rozdíl od daně z příjmu, nulové. Jak vysoké budou platit OSVČ zálohy v příštím roce? Které OSVČ si sáhnou hlouběji do kapsy?
Pro OSVČ je vyplnění a odevzdání daňového přiznání zpravidla samozřejmostí. Daňové přiznání však v praxi často vyplňují i zaměstnanci, penzisté nebo studenti. Kdo nebude za rok 2021 platit žádnou daň z příjmu? Jaké příjmy podléhají zvýšené daňové sazbě?
Jednou z oblíbených investic je pořízení nemovitosti za účelem jejího pronájmu. Příjem z nájmu však nepatří mezi daňově osvobozené příjmy a pojí s ním tedy i povinnost ho zdanit. Jak je to s daňově uznatelnými výdaji, jak postupovat při společném jmění manželů, a co změnily daňové novinky?
Na dani z příjmu fyzických osob za celý kalendářní rok 2021 zaplatí všichni daňoví poplatníci méně než za rok 2020. Nově si polepší rodiče s dvěma a více dětmi. Rozdíly mohou být značně. Podívejme se na praktické příklady.
Do daňového přiznání za rok 2020 se uvádí všechny zdanitelné příjmy, většina OSVČ během roku 2020 měla příjmy ze své samostatné výdělečné činnosti omezené, na druhou stranu čerpaly OSVČ státní pomoc například formou kompenzačního bonusu, ošetřovného nebo provozních dotací. Jak je to s daňovými povinnostmi v takových případech?
Odevzdat daňové přiznání k dani z příjmů bez postihu můžou letos fyzické i právnické osoby o měsíc později, než bývá jejich obvyklou povinností. Formuláře v papírové podobě odevzdávají nejdéle do 3. května, elektronická podání nejpozději k 1. červnu.