Otevírání obchodů koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Otevírání obchodů koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Osm let vedl Světovou obchodní organizaci (WTO), byl evropským komisařem pro obchod a v hospodářských otázkách radil i francouzskému premiérovi. Pascal Lamy se ve středu zúčastnil jako řečník letošního Prague European Summitu. „Evropská ekonomika se nezahojí, dokud velká část světové populace zůstane nenaočkovaná proti koronaviru,“ uvádí Lamy v rozhovoru, který v rámci konání summitu poskytl deníku E15.
Karanténa v Německu kvůli pandemii potrvá nejméně do 28. března, zároveň země začne s postupným rozvolňováním opatření. Na středečním jednání pokračujícím dlouho do noci se na tom dohodla německá kancléřka Angela Merkelová s premiéry spolkových zemí. Hlavním kritériem uvolňování je hodnota nižší než 50 nových případů na 100 tisíc obyvatel za sedmidenní období. Nynější průměr činí 64.
Každá krize má i vedlejší účinky. Jedním z nich bývá obnažení povah jejích účastníků. Výjimkou není ani ta současná, koronavirová. A tím hlavním na pranýři je stát, který reprezentuje hlavně současná vládní garnitura. Nutno říct, že z toho nevychází moc dobře.
Počty potvrzených případů sice trochu kolísají, pořád jsou to ale čísla vysoká. Takže se dá pochopit, že vláda upravuje restrikce. I tak by se to asi dalo dělat s větší předvídatelností a menší hektičností, ale na to si občan-divák už u této vlády holt zvykl. Přesto je způsob oznámení dalšího balíčku restrikcí v mnohém zarážející.
Čína bude v nadcházejících letech nejrychleji rostoucí světovou ekonomikou a už v tomto desetiletí by mohla v čele globálního žebříčku vystřídat Spojené státy. Její hospodářství do roku 2025 vyroste o 27,7 procenta, americké jen o 10,4 procenta. S odvoláním na prognózy Mezinárodního měnového fondu to uvedla agentura Bloomberg. Komunistická vláda plánuje vzestup Číny v době mimořádně napjatých vztahů s USA i zbytkem světa.
Následky koronavirové pandemie se už poměrně jasně projevují v obchodních centrech, a ještě více na nákupních třídách v centru Prahy. Od začátku září v hlavním městě zavřelo více než padesát značkových obchodů. Všechny případy sice s dopady covidu souviset nemusejí, valná většina ale ano. Nájemci i obchodní centra varují, že další budou přibývat. Počet uzavřených značkových obchodů v Praze je nyní vyšší než třeba v Berlíně či Varšavě.
Nové technologie navázané většinou na mobil se stávají nepostradatelným pomocníkem v restauracích, hotelech, ale třeba i při příchodu do práce.
Vláda na základě epidemiologického vývoje nemoci covid-19 uspíšila svůj harmonogram otevírání obchodů a dalších provozoven v Česku. Místo pěti vln se tak podnikání uvolní ve čtyř vlnách. Termín 8. června z harmonogramu mizí a posledním datem bude 25. květen. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček uvedl, že kabinet vyšel ze svého slibu a že je připraven na základě vývoje epidemie harmonogram zpomalit i uspíšit. Klíčové bylo vyhodnocení vlivu velikonočních svátků, které dle jeho slov dopadly velmi dobře.
Vlastně už to ani nepřekvapuje. Přesto se nelze nad posledními vládními expozé kolem koronavirové krize nepozastavit. Protože – ať se to někomu líbí či ne – je to pořád vláda, klíčový exekutivní orgán. Byť některé výstupy členů kabinetu z uplynulých hodin spíš vypadají jak zkouška amatérského divadelního kroužku.
Od pondělí mohou znovu otevřít provozovny řemeslníků, farmářské trhy, autobazary či autosalóny. Fungovat mohou také psí salóny, povoleno je rovněž konání svateb do deseti lidí a s venkovním tréninkem mohou v menších skupinách začít profesionální sportovci. Vláda plán otevírání obchodů a uvolnění dalších činností rozdělila do pěti etap až do pondělí 8. června. Čtěte, kterých profesí se týká první etapa.