otevření kadeřnictví koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu otevření kadeřnictví koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Restauratéři si v posledních dvou letech kvůli covidu prošli peklem, přežili jen ti nejotrlejší. Ani se neoklepali z oslabující pandemie, hned nastoupila válka za humny, nedostatek personálu a obří inflace. „Podnikatelé mají strach zvýšit ceny, ale kdyby to udělali, tak se jim dýchá lépe. Nebyli by na hraně, nemuseli by optimalizovat a bylo by to fér,“ říká v rozhovoru pro deník E15 Igor Třeslín ze startupu Storyous, který poskytuje pokladní systémy zejména restauracím a maloobchodníkům.
Chvála za příkladné zvládnutí pandemie se loni snášela také na adresu Austrálie. Dodnes oproti Evropě či USA eviduje velmi nízký počet pacientů s koronavirem. Přesto uvízla v nekonečné spirále lockdownů a jen obtížně hledá cestu z krize. Podle Jasona Scotta z agentury Bloomberg to má dokazovat, že přísné restrikce a karanténní opatření k vítězství nad nákazou nestačí a jediným dlouhodobým řešením je vakcinace.
Kadeřnictví, kosmetika, manikúra a další služby spojené s péčí o tělo budou moci podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) znovu otevřít 3. května. Ministr o tom informoval na twitteru. Vláda měla zároveň rozhodovat o pravidlech, která budou pro služby platit.
Nocí z neděle na pondělí končí nouzový stav v Česku. Poslední nouzový stav trval celkem 188 dnů. Podle premiéra Babiše (ANO) se už prodlužovat nebude. Země tak bude postupovat podle krizového zákona.
Po šesti týdnech plošné uzávěry se v Rakousku otevřely obchody, kadeřnictví či kosmetické salony. Ve Vídni a v Dolních Rakousech se vrátili do lavic někteří žáci, školáci v dalších spolkových zemích budou své vrstevníky následovat za týden, informovala agentura APA. Uvolňování je spojené s novými hygienickými pravidly, rakouská vláda kvůli němu ale čelí kritice doma i v zahraničí.
V průběhu tohoto týdne budeme mít dostatečně dat, pravil ministr Blatný, abychom viděli, jestli se stal trochu zázrak. Ve chvíli, kdy by se situace nezlepšila, bude potřeba na pondělním jednání vlády přijmout opatření, která budou vracet Česko ke čtvrtému epidemickému stupni. S tím, že se „budeme“ – tedy patrně kabinet – snažit udělat vše pro to, aby mohly být otevřené malé obchody a některé služby.
Ve čtvrtek 3. prosince se znovu otevřely obchody, služby i restaurace. Provoz ve všech těchto zařízeních probíhá omezeně, lidé musí dodržovat nařízená opatření. Zdá se však, že se lidé do obchodů nehrnou tolik, jak se předpokládalo.
Koronavirová pandemie ve většině evropských zemí slábne. S blížícími se Vánocemi proto stoupá tlak na politiky ze strany obchodníků i občanů, aby v době adventu alespoň fungovaly kamenné prodejny. „Dopady na majitele podniků, zaměstnance a celou ekonomiku budou v případě zrušení předvánočního prodeje nepředstavitelné,“ varovala v otevřeném dopise už dříve irského premiéra Micheála Martina irská asociace Retail Excellence. Přesto lze podle deníku Financial Times očekávat, že vlády budou v prosinci uvolňovat...
Italské bary a restaurace musí zavírat už v šest hodin večer. V Belgii platí zákaz nočního vycházení a obyvatelé Slovinska nemohou bez pádného důvodu opustit obce, v nichž žijí. Evropa momentálně prochází druhou vlnou pandemie koronaviru, která na mnohé státy, včetně Česka, dopadla ještě tvrději než ta první. Vlády proto nemají jinou možnost než zase obnovit jarní restrikce.
Ministr zdravotnictví Roman Prymula na tiskovém briefingu upřesnil podobu opatření, která mají v Česku s platností od čtvrtka brzdit šíření koronaviru. Dotknou se hromadných akcí i kadeřnictví, naopak zavírání prvních stupňů základních škol podle Prymuly zatím nepřichází v úvahu.