otevření německých automobilek v číně - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu otevření německých automobilek v číně, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ten výrok vzbudil mnohé ohlasy a zvedl nejedno obočí, a to nejenom v Evropě. Čínskou stranu dokonce vyprovokoval k poměrně razantní odpovědi. Ohlášení vyšetřování čínských výrobců elektromobilů ohledně využití státních subvencí bylo ze strany předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové očividně zamýšleno jako rázný krok v boji za konkurenceschopnost jednoho z klíčových průmyslových odvětví „starého kontinentu“. Dané opatření však ve výsledku daleko více vrhlo světlo na hluboké rozdíly evropských ...
Nejnovější várka informací, postřehů a zajímavostí ze světa investic.
Už po roce 2025 bude největší česká automobilka vyrábět více elektromobilů než vozů se spalovacím motorem. Ceny šestice nových modelů, které uvede na trh do roku 2026, budou záviset hlavně na cenách baterií. „Náklady všech vstupů do výroby baterií v poslední době vzrostly, nemálo jich světu dodávaly Rusko a Ukrajina. Loňské nárůsty cen surovin jsme už promítli do cen elektromobilů. Teď se hraje o budoucí cenu baterií,“ říká člen představenstva Škody Auto Martin Jahn, jenž zodpovídá za prodej a marketing.
Burzy letos ovládl zcela nečekaný fenomén. I přes často skloňovanou krizi oboru a ještě donedávna neutěšená prodejní čísla totiž parket dokázali ovládnout velcí hráči z automobilového průmyslu. Na burzovní výsluní se dostal zejména evropský automotive, jehož akcie jen od počátku roku narostly v průměru téměř o dvacet procent, a jsou tedy nejvýše za uplynulý rok. Akcie „padlého“ odvětví tak za sebou letos suverénně nechávají zbytek trhu, burzy Starého kontinentu totiž rostou jen sotva polovičním tempem. ...
Takhle „tiché“ kolektivní vyjednávání ve Škodě Auto moc lidí nepamatuje. Odbory nikoho neburcují, nevydávají se silná mediální prohlášení, a už vůbec se nemluví o stávce. Tyto nástroje přitom byly v mladoboleslavské automobilce vždy tradiční součástí boje za vyšší mzdy. Letos ale volí odboráři jinou strategii. Válečnou sekyru nechávají zakopanou a jdou cestou mírového jednání. Jejich požadavky nejsou přesto malé. V nejistém období požadují od firmy především jedno: jistotu.
Automobilový průmysl nachází na africkém kontinentu slibný potenciál jak z hlediska rostoucího trhu, tak výroby. Náklady na pracovní sílu jsou tam nízké, vlády vstřícné, a tak tam stále více výrobců aut a součástek staví továrny. Rozvíjejí se i místní značky. Tahounem odvětví je Maroko, které sází na elektromobilitu. Mediální společnost Deutsche Welle podotýká, že tento vývoj by mohl ohrozit pracovní místa v zemích východní Evropy.
Po roce a půl různých covidových přerušení jede zřejmě německá ekonomika opět naplno. Naznačují to důležitá statistická čísla. Německo je exportní ekonomika a právě vývoz se v posledních měsících výrazně zvyšuje. Statistický úřad hlásil za červen meziměsíční nárůst exportu o 1,3 procenta. Z Německa se vyvezlo zboží za bezmála 119 miliard eur, což je dokonce o více než procento lepší číslo než před začátkem pandemie v únoru roku 2020. Nejde přitom o nějaký náhodný výkyv. Vývozy z Německa pomalu rostou už ...
Čína bude v nadcházejících letech nejrychleji rostoucí světovou ekonomikou a už v tomto desetiletí by mohla v čele globálního žebříčku vystřídat Spojené státy. Její hospodářství do roku 2025 vyroste o 27,7 procenta, americké jen o 10,4 procenta. S odvoláním na prognózy Mezinárodního měnového fondu to uvedla agentura Bloomberg. Komunistická vláda plánuje vzestup Číny v době mimořádně napjatých vztahů s USA i zbytkem světa.
Součástky, které se vyrábějí v desítkách zemí po celém světě, putují napříč zeměkoulí v kontejnerech na obřích lodích a finální produkt vzniká v Evropě. Důvodem je snaha o co nejnižší koncovou cenu. Takový byl obraz světového obchodu v posledních desetiletích, který se loni kvůli obchodní válce mezi USA a Čínou začal zvolna měnit.
Bez podpory čínských majitelů by se švédská automobilka Volvo nemohla stát v posledních letech tak významnou globální značkou, tvrdí výkonný šéf společnosti Hakan Samuelsson. Majetkový vstup čínského výrobce aut Geely do Volva byl přitom v roce 2010 jednou z transakcí, které potvrzovaly, že Číňané dokážou využít hospodářské krize k ovládnutí zajímavých evropských firem.