otevření německých automobilek v číně - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu otevření německých automobilek v číně, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Burzy letos ovládl zcela nečekaný fenomén. I přes často skloňovanou krizi oboru a ještě donedávna neutěšená prodejní čísla totiž parket dokázali ovládnout velcí hráči z automobilového průmyslu. Na burzovní výsluní se dostal zejména evropský automotive, jehož akcie jen od počátku roku narostly v průměru téměř o dvacet procent, a jsou tedy nejvýše za uplynulý rok. Akcie „padlého“ odvětví tak za sebou letos suverénně nechávají zbytek trhu, burzy Starého kontinentu totiž rostou jen sotva polovičním tempem. ...
Takhle „tiché“ kolektivní vyjednávání ve Škodě Auto moc lidí nepamatuje. Odbory nikoho neburcují, nevydávají se silná mediální prohlášení, a už vůbec se nemluví o stávce. Tyto nástroje přitom byly v mladoboleslavské automobilce vždy tradiční součástí boje za vyšší mzdy. Letos ale volí odboráři jinou strategii. Válečnou sekyru nechávají zakopanou a jdou cestou mírového jednání. Jejich požadavky nejsou přesto malé. V nejistém období požadují od firmy především jedno: jistotu.
Automobilový průmysl nachází na africkém kontinentu slibný potenciál jak z hlediska rostoucího trhu, tak výroby. Náklady na pracovní sílu jsou tam nízké, vlády vstřícné, a tak tam stále více výrobců aut a součástek staví továrny. Rozvíjejí se i místní značky. Tahounem odvětví je Maroko, které sází na elektromobilitu. Mediální společnost Deutsche Welle podotýká, že tento vývoj by mohl ohrozit pracovní místa v zemích východní Evropy.
Po roce a půl různých covidových přerušení jede zřejmě německá ekonomika opět naplno. Naznačují to důležitá statistická čísla. Německo je exportní ekonomika a právě vývoz se v posledních měsících výrazně zvyšuje. Statistický úřad hlásil za červen meziměsíční nárůst exportu o 1,3 procenta. Z Německa se vyvezlo zboží za bezmála 119 miliard eur, což je dokonce o více než procento lepší číslo než před začátkem pandemie v únoru roku 2020. Nejde přitom o nějaký náhodný výkyv. Vývozy z Německa pomalu rostou už ...
Čína bude v nadcházejících letech nejrychleji rostoucí světovou ekonomikou a už v tomto desetiletí by mohla v čele globálního žebříčku vystřídat Spojené státy. Její hospodářství do roku 2025 vyroste o 27,7 procenta, americké jen o 10,4 procenta. S odvoláním na prognózy Mezinárodního měnového fondu to uvedla agentura Bloomberg. Komunistická vláda plánuje vzestup Číny v době mimořádně napjatých vztahů s USA i zbytkem světa.
Součástky, které se vyrábějí v desítkách zemí po celém světě, putují napříč zeměkoulí v kontejnerech na obřích lodích a finální produkt vzniká v Evropě. Důvodem je snaha o co nejnižší koncovou cenu. Takový byl obraz světového obchodu v posledních desetiletích, který se loni kvůli obchodní válce mezi USA a Čínou začal zvolna měnit.
Bez podpory čínských majitelů by se švédská automobilka Volvo nemohla stát v posledních letech tak významnou globální značkou, tvrdí výkonný šéf společnosti Hakan Samuelsson. Majetkový vstup čínského výrobce aut Geely do Volva byl přitom v roce 2010 jednou z transakcí, které potvrzovaly, že Číňané dokážou využít hospodářské krize k ovládnutí zajímavých evropských firem.
Po novoročním volnu, které bylo prodlouženo kvůli šíření nového koronaviru, zůstávají brány mnoha čínských továren zavřeny i dnes. Místní autority se tímto opatřením snaží zamezit šíření nákazy. Zastavení provozů dopadá na druhou největší světovou ekonomiku a globální dodavatelský řetězec. Automobilky se potýkají s nedostatkem součástek od čínských dodavatelů. Kvůli zmíněným omezením se podle odhadu Citibank do práce v úterý bude moci vrátit pouhých třicet procent čínské pracovní síly.
Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil v pondělí čínský statistický úřad. V roce 2017 činil podle údajů upravených minulý týden růst čínského HDP 6,8 procenta. Dříve úřad udával 6,9 procenta.
Evropská unie hodlá povolit státní podporu výzkumu elektrických baterií. Společnostem, které chtějí stavět velké závody na jejich výrobu, pak nabídne spolufinancování v řádu miliard eur. Napsal to list Financial Times (FT). Brusel se totiž obává, že automobilový průmysl, který v EU zaměstnává kolem 13 milionů lidí, by kvůli závislosti na bateriích z Asie mohl prohrát závod o budování trhu elektromobilů.