papcel insolvence - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu papcel insolvence, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Krajský soud v Ostravě povolil společnosti Papcel, která je od poloviny září v úpadku, pronajmout většinu výrobních hal v Litovli na Olomoucku německému výrobci papírenských technologií Bellmer. Díky pronájmu továrny by se v Litovli měla udržet výroba strojů pro papírenský průmysl i zhruba osm desítek pracovních míst. Vyplývá to z dokumentů v insolvenčním rejstříku.
Významný světový výrobce technologií pro papírenský průmysl Bellmer si chce pronajmout většinu výrobních hal společnosti Papcel Litovel, která je od poloviny září v úpadku. Skupina Bellmer sídlí v Německu a vedení Papcelu tento týden požádalo soud o schválení nájemní a licenční smlouvy s její českou pobočkou. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Pokud soud pronájem části podniku schválí, podaří se podle Papcelu udržet v Litovli výrobu papírenských technologií i zhruba 80 pracovních míst.
Výrobce papírenských strojů Papcel z Litovle na Olomoucku podal sám na sebe insolvenční návrh. Firma nezvládá splácet své závazky. Podnik paralyzovaly zhoršené vztahy s bankami. Ke konci července měl Papcel závazky 418 milionů korun.
Investiční společnost BHM Group prodala svůj padesátiprocentní podíl v litovelském výrobci papírenských strojů Papcel zpět společnosti VEGA-HSH, kterou vlastní podnikatel David Dostál. VEGA-HSH se tak opět stala stoprocentním majitelem Papcelu. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. Informovala o tom Martina Pavlíková z marketingového oddělení Papcelu.
Poloviční podíl v litovelském výrobci papírenských strojů Papcel kupuje miliardář a spolumajitel strojírenské společnosti Škoda Transportation Tomáš Krsek. O podpisu smlouvy mezi Papcelem a Krskovou investiční skupinou Bohemia Industry dnes informoval server Forbes.cz. Hodnotu transakce nechtěla ani jedna strana komentovat. Podle Forbesu šlo o částku v řádu vyšších stovek milionů korun.
Kontrakt v hodnotě milion eur (27 milionů korun) na dodávku speciálního lisu pro papírenský stroj získala v Číně strojírenská skupina Papcel/ABK, která má výrobní závody v Litovli na Olomoucku a Francii. Technologie bude dodána čínskému papírenskému holdingu KingDecor, který je druhým největším světovým výrobcem dekoračních papírů.
Společnost Papcel z Litovle na Olomoucku v září zahájí v Itálii výrobu strojů pro papírenský průmysl, aby uspokojila rostoucí poptávku v zahraničí. Papcel si kvůli tomu pronajal závod nedaleko Turína, který patří italské společnosti Comecart z koncernu Burgo Group. Finanční ani další podrobnosti transakce vedení Papcelu nezveřejnilo.
Litovelský výrobce papírenských strojů Papcel díky říjnovému převzetí francouzského konkurenta ABK zdvojnásobí svůj roční obrat na více než 80 milionů eur (2,2 miliardy korun). Strojírenská skupina provedla akvizici francouzské ABK prostřednictvím nově založené firmy ABK Groupe, ve které má Papcel jedenapadesátiprocentní podíl.
Tuzemský výrobce strojů a zařízení pro papírenský průmysl Papcel využil insolvenci španělského konkurenta Gorostidi a koupil jeho obchodní značku i know-how. Vedení Papcelu si od transakce, která byla ukončena letos v září a jejíž hodnota nebyla zveřejněna, slibuje posílení pozice litovelského podniku na zahraničních trzích.