papousek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu papousek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Správná hospodyňka možná pro pírko přes plot skočí, pro peří vyhynulého ptáka huia je ale potřeba udělat mnohem více. Nejdřív musíte léta frustrovaně čekat s rukama v klíně a doufat, že se některý z hrdých majitelů pírka více než století neviděného ptáka rozhodne svůj opečovávaný poklad prodat. Pak se musíte zúčastnit dramatické aukce a připravit se na to, že ceny vyšplhají na vyšší tisícovky dolarů. Až pak se můžete těšit z bizarního suvenýru, který lze vnímat jako amulet stejně jako investici.
Andreji Babišovi jako jedinému vrcholnému politikovi, který v Česku vlastní média, pomalu dochází čas na prodej mediální skupiny Mafra. Prezident Petr Pavel minulý týden podepsal takzvaný lex Babiš, tedy zákon, který mimo jiné politikům zakazuje od roku 2024 vlastnit média. Do dlouhodobě chystaného prodeje Mafry tak vstoupil nový prvek, a tím je časový limit.
„Žádný překladač neumí překládat humor, protože si ani neuvědomí, že tam je. Umělá inteligence je pouze generátor pravděpodobnosti, nerozumí situačnímu kontextu, ten je pro překladatele nejdůležitější,“ říká překladatel Viktor Janiš. „Nepřekládají se slova, ale významy, překlad umělé inteligence stejně musíte celý přečíst a přeložit, ale za poloviční cenu,“ dodává.
Na osmou hodinu ranní jsem domluven se sládkem Michalem Štouračem, že se sejdeme v jeho minipivovaru Golem, který provozuje se svojí ženou Ivonou v srdci Nikósie, hlavního města Kypru. Společně máme uvařit várku piva English Bitter pro jednu z restaurací v Paphosu na druhé straně ostrova.
Sešli se architekt, stavitel a právník – a rozhodli se postavit bez developera osobitý dům pro své rodiny. Za zlomek toho, kolik by do podobného bydlení musel dát každý zvlášť, vytvořili prostor, kde má každá z rodin své soukromí, ale kde nikomu nevadí sdílet branku, společenské prostory nebo sklep s pivem. Jsou dny a týdny, kdy se jen pozdraví u garáží, jsou večery, které tráví spolu. Komunitní výstavba baugruppe pomalu proniká do Česka a nabízí alternativu těm, kteří chtějí mít i ve velkoměstě aktivní ...
Deflace. Na Googletrends je to nuda, neřeší ji ani na TikToku. Naopak od roku 2021 frčí slovo inflace. Ta se skloňuje všude – v médiích, hospodách, v politice či na trzích. Ďábel je ale skrytý v detailu. Většinou se řeší spotřebitelská inflace, tempo růstu cen například chleba, másla, zeleniny, papouška či energií. Jejím opakem je spotřebitelská deflace, tedy pokles spotřebitelských cen.
Jeden můj známý, velmi dobrý telekomunikační analytik, položil začátkem týdne vcelku provokativní otázku, zda je stále ještě příliš brzy na to říct, že metaverzum je už mrtvé. Je to vcelku legitimní otázka, když se podíváme, co za vyšší miliardy dolarů šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg v tomto byznysu zatím dokázal (tedy kromě přejmenování svojí společnosti).
O zvyšující se inflaci slyšíme v posledních měsících prakticky denně. Její vliv na naše peněženky je nezanedbatelný a projevuje se i v oblastech, ve kterých by to člověk možná nečekal. Proč nyní inflace roste, kde v osobních financích působí problémy a co proti tomu dělat?
Když německý přírodovědec Alexander von Humboldt v roce 1802 zdolával ekvádorskou sopku Chimborazo, považovanou se 6268 metry za nejvyšší horu světa, učinil pozorování, jež změnilo přírodní vědy: se stoupající výškou se kolem něho stále měnila zvířata i rostliny. Usoudil, že fyzické prostředí určuje podobu života.
Kapel, které umějí propojit rockový drajv s přirozenou, nikoliv infantilní hravostí jako třeba Tata Bojs, Vypsaná fixa, Sto zvířat či dříve Buty, nebylo a není v tuzemsku tak moc. Patří k nim i parta rozjívených rockerů jménem Wohnout, která si k výročí čtvrtstoletí své existence nadělila desátou řadovou desku s neméně rozjíveným názvem HUH!