paragraf na dítě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu paragraf na dítě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Za tři až čtyři roky přestane stát vyplácet především novým důchodkyním takzvané výchovné, tedy pětistovku za každé vychované dítě. Bonus má nahradit nový rodinný vyměřovací základ, který ocení dobu mateřství a rodičovství, i případný společný vyměřovací základ manželů. Počítá s tím ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v chystané penzijní reformě, jejíž návrh předloží v září do mezirezortního připomínkového řízení.
Návrh zákona s přesným nastavením příspěvku 5000 korun na dítě do 18 let pro domácnosti s ročním příjmem do milionu korun hrubého plánuje ministerstvo práce dokončit a předložit příští týden. Další týden by předlohu pak mohla projednat vláda. Podle plánu by peníze rodiče mohli začít dostávat ve druhé polovině července. Po jednání vlády to dnes řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).
Snaha vlády přilepšit rodinám s dětmi jednorázovým pětitisícovým bonusem na jednoho potomka naráží na kritiku koaličních stran a ekonomů. Opoziční ANO vytýká kabinetu Petra Fialy nepromyšlenost slibu a to, že chybí jeho zakotvení v paragrafech. Ty bude vláda teprve připravovat a schvalovat. Opatření vyjde státní rozpočet na sedm až deset miliard korun.
Dvojí mimořádné zvýšení důchodů v letošním roce vyjde až na třicet miliard korun, plyne z aktuálních propočtů ministerstva financí a odborníků. Obě zákonná opatření jsou trvalá. Valorizace zapříčiněné vysokou inflací tak zatíží penzijní systém i v dalších letech.
Důchody se od ledna zvýší v průměru o minimálně 800 korun měsíčně a nikoliv o dosud předpokládaných 750 korun. Schodek systému za celý rok tak může překonat čtyřicetimiliardovou hranici, na níž skončil loni. Odhadují to analytici. Důvodem je prudký růst inflace, který podle aktuální prognózy České národní banky v prosinci atakuje čtyři procenta. Scénáři nahrávají poslední údaje Českého statistického úřadu o spotřebitelských cenách, které meziročně stouply o 3,4 procenta. To je nejvíce za posledních dvanáct...
Být či nebýt. Hamletovská otázka je pro řadu společností kvůli koronakrizi čím dál naléhavější. „Je zřejmé, že zdaleka ne všechny firmy budou schopné překonat a překlenout své problémy,“ uvádí Lee Louda, insolvenční správce s oprávněním řídit velké bankroty.
Automobilka Škoda Auto se kvůli koronaviru obává problémů se zásobováním díly vyráběnými v Číně. Díly se dodávají do různých závodů firmy, postiženo jich tak může být v případě nedostatečných dodávek více, řekl vedoucí komunikace podniku Tomáš Kotera. Firma zaměstnancům doporučuje, aby zvážili nutnost všech svých pracovních cest do zahraničí.
V souvislosti s epidemií koronaviru COVID-19 zrušila vláda od středy 11. března výuku na základních, středních, vyšších odborných a vysokých školách. V souvislosti s tímto opatřením bylo pamatováno i na rodiče a premiér nezapomněl upozornit, že rodiče, kteří nemají hlídání pro děti mladší 10 let, si mohou vzít ošetřovné.
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) sestavil na základě požadavků ministerstev zákon pro případ tvrdého brexitu. Ten by podle nejhoršího scénáře mohl nastat již za tři měsíce.
Ústavní soud v pátek zrušil plánovaný "náběh" třetí a čtvrté etapy elektronické evidence tržeb a s odloženou platností škrtl několik dalších ustanovení zákona o evidenci tržeb. Třetí vlna se měla týkat svobodných povolání, dopravy či zemědělství, čtvrtá potom vybraných řemesel a výroby. Před případným náběhem je nutné přijmout novou zákonnou úpravu. Jako celek ale zákon obstál a dál platí. Podle soudců sleduje elektronická evidence tržeb (EET) legitimní cíl - účinný výběr daní a narovnání podnikatelského ...