Paralelni polis - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Paralelni polis, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Umělá inteligence přináší firmám zcela nové možnosti, jak zlepšit zákaznickou zkušenost i komunikaci se zákazníky. Zlepšení spočívá v rychlosti reakcí na požadavky zákazníků přicházejících různými digitálními kanály a následnou akcí. V této oblasti dnes nejvíce strhává pozornost ChatGPT, avšak na trhu existuje celá řada nástrojů, které kromě samotné tvorby textů velmi dobře rozumějí lidské řeči, významu, kontextu slov. Mezi TOP řešení na trhu patří SentiSquare No-Code NLP platforma, která se specializuje ...
Pro někoho je matematika neskutečná nuda, jiný se u jejího popisování zeširoka usmívá a nadšeně mává rukama. Právě do této druhé skupiny patří i původně finský developer Daniel Lumi. Ten si vzal nelehký úkol. Pokouší se i ne-matematikům vysvětlit, co jsou to zero-knowledge proofs (ZK), důkazy s nulovou znalostí. A co všechno by mohla tato revoluční technologie přinést do světa kryptoměn, hlavně smart-kontraktových blockchainů jako ethereum.
Letní oživení ceny dominantního bitcoinu otevřelo stavidla investičnímu bizáru. Krátce po růstu kurzu největší virtuální měny prudce posílily i některé pozapomenuté „mince“. Těšit to může nejen kryptospekulanty s krátkým investičním horizontem. Kdo dlouhodobě drží bitcoin, může se po prohledání svých digitálních peněženek dočkat příjemného překvapení v podobě slušně zhodnocených zapomenutých „drobáků“.
V Česku už neexistuje banka, který by kryptosměnárnám a burzám chtěla vést bankovní účet. Některé finanční domy navíc klientům blokují transakce směřující na zahraniční kryptoburzy. I to je důvod, proč se část fanoušků bitcoinu a krypta snaží služby tradičních finančních institucí nepoužívat a co nejvíce spoléhat jen na virtuální měny. Mezi takové lidi patří i Benjamin de Waal, který žije v Německu a řídí vývojářský tým americké bitcoinové směnárny Swan Bitcoin. Pro E15.cz popisuje, do jaké míry je snaha ...
Nestává se příliš často, aby Praha přilákala tolik pozornosti a talentu v jednom oboru. V příštím týdnu se ale stane destinací číslo jedna pro kryptonadšence z celého světa. Během devíti dnů přitáhne patnáct konferencí a řadu meetupů, party a posezení tisíců milovníků Etherea, Bitcoinu, NFT a podobně. Dorazí i mezinárodní superstars, zakladatel Etherea Vitalik Buterin nebo proslulý investor do bitcoinu Michael Saylor.
Bitcoinová komunita slaví zajímavé výročí. Před třinácti lety si floridský programátor Laszlo Hanyecz koupil dvě pizzy z řetězce Papa John’s za deset tisíc bitcoinů. Tehdy virtuální měna větší hodnotu neměla, nyní by cena deseti tisíc bitcoinů přesahovala pět miliard korun. Dnešním pohledem jedna z nejnešťastnějších „investic“ všech dob ale představovala z hlediska vývoje bitcoinu průlom. Jde o první zdokumentovanou směnu virtuálních mincí za zboží. Nebýt podobných průkopnických nápadů, ani ne patnáct let ...
Jedním ze základních problémů kryptoměn je jejich složitost pro běžného člověka. Mnoho začátečníků také doplatí na to, že zapomenou či ztratí přístupové údaje ke svým kryptoměnovým peněženkám. Dosud jim nebylo pomoci, ale programátoři rozvíjející Ethereum nyní připravují pomoc pro zapomnětlivé.
Pro většinu lidí je bitcoin něco jako Divoký západ. Je v něm hodně rizika, pár odvážlivcům popřeje štěstí, ale většina lidí jej nikdy nepochopí a pohoří na něm. V rámci krypta je přitom bitcoin vlastně poměrně konzervativní. Jak co do cenových výkyvů, tak využití a postupného vývoje. Má sloužit jen jako uchovatel hodnoty, peníze, transakční prostředek.
Největšího světového výrobce kryptoměnových bankomatů, pražskou firmu General Bytes, zasáhl hackerský útok. Podle statistik portálu Coin ATM Radar už vyrobila General Bytes skoro deset tisíc provozovaných „bitcoinmatů“, což je nejvíce na světě. Celková způsobená škoda provozovatelům jednotlivých strojů zakoupených od General Bytes jde do desítek milionů korun.
Kryptospekulanti by měli být ostražitější než v minulosti. Finanční správa se chystá častěji doměřovat nepřiznané zisky z prodeje bitcoinu a spol. Zároveň platí, že její nástroje a znalosti problematiky jsou pokročilejší než v letech 2017 či 2018, kdy se z digitálních měn poprvé stal masový fenomén mezi retailovými investory, kteří leckdy pohádkově zbohatli doslova přes noc. Jak tedy správně danit zisky z obchodování s virtuálními měnami? Server E15.cz na toto téma připravil velký shrnující článek.