parlamentni hlasovani brexit - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu parlamentni hlasovani brexit, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Server E15.cz přináší přehled nejdůležitějších zahraničních zpráv, které vám letos neměly uniknout.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Nejčerstvější přírůstek na italské politické scéně má jeden z hlavních bodů svého programu vystoupení Itálie z Evropské unie a odchod země od eura. „Na svědomí“ ji má senátor Gianluigi Paragone – donedávna v barvách „antisystémového“ hnutí Pět hvězd. V rozhovoru pro agenturu Bloomberg Paragone uvedl, že strana může mít ve svém názvu či logu slovo Italexit, které klíčové body jeho politiky reprezentuje.
Pandemie koronaviru a její hospodářské důsledky plní média už měsíce natolik, že zcela zastínila události, které byly dříve v centru pozornosti. Tvrdá opatření mimo jiné utlumila protesty v Hongkongu, zpomalila jednání o postbrexitové dohodě a vyvolala diskuzi o možnosti odkladu amerických prezidentských voleb. Je pravděpodobné, že po odeznění pandemie se některá pozapomenutá témata opět dostanou na přední stránky novin.
Ekonomické náklady na odchod Británie z Evropské unie už dosáhly 130 miliard liber (3,9 bilionu korun). Do konce letošního roku se ale tato částka zvýší o dalších 70 miliard liber. Vyplývá to z odhadu agentury Bloomberg založeném na vlivu škod, které Británie zaznamenala v posledních třech letech po ztrátě některých vazeb na ostatní země skupiny sedmi nejbohatších ekonomik světa G7.
Dolní komora britského parlamentu schválila prováděcí zákon k brexitové dohodě, kterou premiér Boris Johnson vyjednal s Evropskou unií. Předloha nyní zamíří do horní komory, Sněmovny lordů. Pokud její členové návrh zákona rovněž schválí a následně jej podepíše i královna, opustí Británie po měsících odkladů Evropskou unii s dohodou už na konci ledna, tedy za 22 dní.
Dolní sněmovna britského parlamentu podle očekávání ve druhém čtení hladce schválila prováděcí zákon k brexitové dohodě, kterou s Evropskou unií vyjednal premiér Boris Johnson. Zákon nyní zamíří do výborů a závěrečné hlasování se očekává v lednu. Poté, co Johnsonova Konzervativní strana v předčasných volbách získala v parlamentní dolní komoře většinu, by však už nic nemělo zabránit tomu, aby Británie evropský blok na konci ledna 2020 opustila.
Britský premiér Boris Johnson hodlá do brexitového zákona doplnit pasáž, která by zakazovala prodloužit přechodné období po odchodu Británie z EU. Po několika odkladech Británie pravděpodobně opustí unii na konci ledna, do konce roku 2020 by pak měla vyjednat s evropskou sedmadvacítkou dohodu o budoucích, především obchodních vztazích. Podle hlasů zaznívajících nejen z Bruselu je ale 11 měsíců na tak komplexní dohodu příliš málo.
Vůdce britských labouristů Jeremy Corbyn převzal osobní odpovědnost za tvrdou porážku své strany v nedávných volbách do Dolní sněmovny britského parlamentu. V článku pro nedělník The Observer označil výsledek hlasování za "zoufalé zklamání". V mnoha ohledech ale podle něj labouristé "argumentačně" vyhráli.
Čtvrteční volby do britského parlamentu už mají jednoho poraženého jistého: podle agentury Bloomberg zkomplikuje politika byznys vévodovi z Westminsteru Hughu Grosvenorovi, sotva třicetiletému miliardáři. Na planetě neexistuje člověk mladší třiceti let, který by byl bohatší než Grosvenor.